999 rezultate për

konkursi

Kandidati për drejtor burgu zbulon fjalinë që i hoqi nga duart postin: Konkursi ishte i paracaktuar! Problematika e radhës e trajtuar në emisionin “Stop” lidhet me Ministrinë e Drejtësisë dhe kandidatin për drejtor burgu
KPK hap konkursin për tetë prokurorë Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), ka shpallur konkursin për 8 prokurorë të Shtetit, të cilët do të rekrutohen nëpër
MASH hap konkursin për regjistrim në shkollat e mesme Ministria e Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut ka bërë thirrje publike për regjistrimin e nxënësve në shkollat
Këngët nuk do të pranohen vitin e ardhshëm në Eurovision, ç'do ndodhë me Arilenën (FOTO LAJM) Organizatorët e Eurovision Song Contest po mundohen të gjejnë një zgjidhje alternative pas konkursi i këtij viti u anulu
Matoshi i del në krah Konjufcës pas shkarkimit të konsujve Publicisti Halil Matoshi e ka quajtur të drejtë vendimin e ministrit të Jashtëm, Glauk Konjufca, i cili ka shkarkuar nga
Vodafone prezanton konkursin ndërkombëtar "Future Changers" Nëse ke një ide inovatore, që nëpërmjet teknologjisë, i jep zgjidhje një prej problemeve që riskojnë mjedisin, duhet pat
LISTA E PLOTË/ Shpallen fituesit e konkursit për policë Pas përfundimit të katër fazave të testimit në qarqe, kanë fituar të drejtën për vijim e garës drejtën 1040 kandidatë ng
SKANDAL/ 5 mijë euro për një vend fituesi në konkursin e Akademisë së Policisë Ky është denoncimi që bëhet publik nga ish kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi në rrjetet sociale. Sipas st
Studenti nga Kosova fiton çmimin e arkitekturës në rRomë Studenti Kosovar, Rron Bexheti rrëmbeu çmimin e parë në kursin ndërkombëtar të arkitekturës të zhvilluar në Itali së bas
Pjesa globale të konkursit ndërkombëtar OWLYPIA – Sfida e Intelektualëve Pas pjesës lokale të konkursit ndërkombëtar OWLYPIA – Sfida e Intelektualëve që u mbajt në ambientet e ShMP ” Yahya Kema
Këta janë fituesit e fotografive më të bukura në botë (FOTO LAJM) Janë shpallur fituesit e konkursit të fotografisë BigPicture Natural World. Fotot fituese u përzgjodhën nga një juri eks
Dy shqiptarë rrëmbejnë çmimet e para në konkursin rajonal "në kërkim të verës" (FOTO LAJM) Jyrgen Belegu dhe Adil Brahimi kanë fituar çmimet e para me fotografitë e paraqitura në konkursin "bukuritë verore" të E
Studentët shqiptarë, pjesëmarrës në konkursin më të madh ndërkombëtar të drejtësisë (FOTO LAJM) Një grup studentësh të programit të drejtësisë në Kolegjin Universitar Bedër përfaqësuan Shqipërinë në konkursin ndërkom
Një vajzë fiton Konkursin Ndërkombëtar të Dirigjentëve ne Tirane Deliana Lazarova dirigjentja fituese e NRTA Conducting Competition. Pas drejtimit të tre konkurrentëve juria e përbë
Sot zgjidhen tre finalistët e konkursit ndërkombëtar të dirigjentëve (FOTO LAJM) 10 gjysmëfinalistët e përzgjedhur do të përballen sot me skenën e Universitetit të Arteve për të shkuar nesër në natën f
RTSH, mikpritëse e Konkursit Ndërkombëtar të Dirigjentëve Shqipëria bëhet mikpritëse e një konkursi krejt të veçantë e të pazakontë për mjedisin tonë muzikor : Konkursit Ndërko
Në Yahya Kemal u mbajt konkursi ndërkombëtarë OWLYPIA - Sfida e Intelektualëve Më 9 dhe 10 Shkurt, në SHMP "Yahya Kemal" u mbajt pjesa lokale e konkursit ndërkombëtar OWLYPIA - Sfida e Intelektualëve
Hapet konkursi për 27 gjyqtarë, a do të ndërhyjë politika? Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, duke permendur numrin e gjyqtarëve të punësuar, ka thënë se i plotësojmë nevojat
"Askush nuk kopjoi! Prapaskenat e anulimit të konkursit për Komisar" Konkursi për gradën "Komisar", është vendosur që të shtyhet për një datë tjetër por të pacaktuar. Kujtojmë se kjo ës
Plasi kopja sheshit, shtyhet pa afat konkursi për gradën "Komisar" Konkursi për gradën "Komisar", është vendosur që të shtyhet për një datë tjetër por të pacaktuar. Ky vendim është ma