999 rezultate për

kongres

Kishte marrë të dyja dozat e Pfizer, kongresmeni infektohet me COVID-19 Një kongresmen i Massachusetts që ka marrë të dyja dozat e vaksinës Pfizer kundër koronavirusit ka rezultuar pozitiv me
Kaosi në Kapitol, shtohen ndjeshëm masat e sigurisë Policia e Kapitolit po shton masat e sigurisë në pikat e transportit në zonën e Uashingtonit dhe po ndërmerr hapa të tje
Dalin pamjet e fundit, Joe Biden gati të marrë zyrtarisht Amerikën në dorë (VIDEO) Ditën e sotme në Amerikë pritet të ndodhë inagurimi dhe betimi i Presidentit të ri të SHBA-ve Joe Biden. Vetëm pak mi
Arrestohet protestuesja, vodhi laptopin e Nancy Pelosit në Kongres, synonte t'ja shiste inteligjencës ruse Autoritetet federale amerikane kanë arrestuar një grua me dyshimin për vjedhjen e një laptopi nga zyra e kryetares së Dh
Deri tani 170 të arrestuar, kush janë personat që sulmuan Kongresin Prokurorët amerikanë thanë të martën se ata kanë identifikuar më shumë se 170 persona për akuza të mundshme penale në li
Vetvritet oficeri i Policisë amerikane, ishte në detyrë kur protestuesit u futën në Kongres! Howard Liebengoodi, oficer i Policisë amerikane është gjetur i vetëvrarë në banesën e tij. Ai ishte i angazhuar në aksio
Vetëvritet polici që mbrojti Kongresin amerikan gjatë trazirave Një oficer policie, anëtar i policisë së Capitolit, vendi ku ndodhën trazirat javën e kaluar, në të cilin kishte të vdek
Këmbët mbi tavolinën e Pelosit, arrestohet 60 vjeçari Personi që u fotografua me këmbët mbi tavolinën e kryetares së dhomës së përfaqësuesve Nancy Pelosi në Uashington, gjatë
Gënjeshtër apo e vërtetë? Simpsons parashikuan edhe sulmin në Kongres? Duket edhe një herë se shkrimtarët e “The Simpsons” ishin në gjendje të shikonin të ardhmen. Një episod i vitit 1996
Oficeri humbi jetën, nisin me hollësi hetimet për sulmin në Kongres Prokurorët amerikanë pritet të hapin hetim federal për vrasje lidhur me vdekjen e një oficeri policie i cili humbi jetën
Shkon në 5 numri i viktimave pas trazirave në Kongres Ka shkuar në 5 numri i viktimave në SHBA si pasojë e protestave dy ditë më parë në Kongresin Amerikan. Raportohet se
Ratësi? Trazirat në Kongres u parashikuan në serialin "The Simpsons" (VIDEO) Trump në krye të presidencës amerikane 4 vite më parë duket se nuk ka qenë i vetmi parashikim "i çuditshëm", i ardhur ng
68 të arrestuar në SHBA, zbulohet identiteti i gruas së vrarë në Kongres Është identifikuar si Ashli Babbitt gruaja që u qëllua për vdekje nga një punonjës policie gjatë protestës së dhunshme t
Kush është italiani Jake Angeli, "udhëheqësi me brirë" i sulmit në Kongresin Amerikan Drejtues i sulmit në dhomën e Senatit ishte “Shamani i QAnon”, 32 vjeç, emri i vërtetë Jake Angeli, i cili është një nga
Përplasjet në Kongres, VIP-at kundër protestuesve VIP-at kanë reaguar ashpër kundër mbështetësve të Trump, që sulmuan Capitol Hill në SHBA. Njerëz të famshëm kanë shpr
Sulmuan Kongresin, cilat grupe organizuan ngjarjen e rëndë Ka shkaktuar zhurmë në të gjithë botën, sulmi ndaj Kongresit në ShBA. Mbështetësit e teorisë së konspiracionit QAnon,
Pamje të rënda: Kush është gruaja që mbeti e vdekur brenda Kongresit amerikan (VIDEO) Gruaja e cila u qëllua me armë brenda Kongresit të SHBA dhe më pas gjeti vdekjen, ishte një veterane e aeronautikës amer
Kongresi certifikon Biden si President i SHBA, merr 306 votat elektorale Presidenti i Zgjedhur i SHBA, Joe Biden ka marrë 306 vota elektorale, ndërsa është certifikuar si fitues i zgjedhjeve në
"Pushtimi" i Kongresit, furtunë dorëheqjesh në shtëpinë e Bardhë Pas trazirave të dhunshme të ndodhura në Kongresin Amerikan, dy këshilltare të larta të Zonjës së Parë, Melania Trump dh
"Moment çnderimi dhe turpi", Obama reagon pas sulmit në Kongres Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, tha se historia do ta mbajë në mend sulmin e sotëm në Kongres si n