999 rezultate për

konflikti

Vuçiç: Demokratët konfiskuan Kosovën, të gjithë e kuptuan mirë atë që thashë për konfliktin e ngrirë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se të gjithë e kuptuan mirë, si në Perëndim ashtu edhe në Kosovë, atë q
Vuçiç: Deklarata ime lidhur me Nagorno Karabakun, e saktë dhe precize Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se deklarata e tij për Nagorno Karabakun, ndaj së cilës kanë reaguar as
Majko për deklaratën e Vuçiç: Rrezik real për stabilitetin! Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko e ka cilësuar si të papërgjegjshëm deklaratën e presidentit serb, Aleksa
Konflikti me Tom Doshin e Çim Babasin, Rovena Dilo: Të fortët e politikës më morën pasurinë e nënës Këngëtarja e njohur Rovena Dilo së fundmi ka folur për ish-lokalin e saj me emrin ‘Bar Rovena’, ku sot po ndërtohet një
Burrin nga Korça nuk e mbajnë nervat pas zënkës me 28-vjeçarin, e plagos mes rrugës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Korçës, ku pas një konflikti të çastit një 46-vjeçar ka qëlluar me thuikë nj
Futbollisti armen ndërron jetë në konfliktin me Azerbajxhanin Lufta e ashpër midis Armenisë dhe Azerbajxhanit i ka marrë jetën ish-futbollistit Liparit Dashtojan. Djaloshi 22-vjeç
Shkatërrimi i automjeteve ushtarake: Azerbajxhani publikon pamje nga dita e pestë e konfliktit me Armeninë (VIDEO) Konfliktet vazhduan edhe për ditën e pestë me radhë mes Armenisë e Azerbajxhanit, derisa vendet e mëdha si SHBA, Franca
Droni i ndoqi deri sa i shkatërroi: Pamje të frikshme nga lufta Azerbajxhan-Armeni Konflikti mes Azerbaixhanit dhe Armenisë vijon të shkaktojë një numër të madh viktimash në rajonin e Nagorno Karabakh, n
Konflikti Neymar-Gonzales, Ligue 1 merr vendim Që nga ora 5 e pasdites, Neymar dhe Alvaro Gonzalez, së bashku me klubin e tyre dhe përkthyesin përkatës, janë pyetur ng
Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia " Shkaku i ketij konflikti qendron ne pushtimin e territoreve te gjera nga Armenia e mbeshtetur nga Rusia te Republikes
Konflikti në Mesdheun Lindor, kryeministri grek: I zgjata dorën e miqësisë Erdoganit Konflikti në Mesdheun Lindor mes Greqisë dhe Turqisë vazhdon të jetë ende i ndezur. Kryeministri grek, Kyriakos Mitso
Kërcet çiftja në Kamëz, arrestohet në kohë 51 vjeçari Policia e Kamzës ka parandaluar një tragjedi për motive pronësie duke arrestuar një 51 vjeçar pasi qëlloi me çifte ndaj
Kërcet arma në Astir, një i plagosur Të shtëna më armë zjarri janë raportuar në zonën e “Astirit” në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake bëhet e ditur
Adoleshenti plagos me thikë 16-vjeçarin Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pogradec. Një 16-vjeçar ka plagosur me thikë bashkëmoshatarin e tij, në Pogradec.
Si e përdori Donald Trump konfliktin e Kosovës në avantazhin e tij Një marrëveshje e ndërmjetësuar nga SHBA-të midis Serbisë dhe Kosovës për të normalizuar marrëdhëniet ekonomike mund të
Zbardhen emrat e fotoja, ky është i riu që vrau kunatën për çështje "nderi" Një ngjarje tragjike ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Ndërkohë që në Vasil Shanto ndodhi një atentat i rëndë, në B
Konflikti me Greqinë, kërcënon Erdogan: Turqia ka fuqinë politike dhe ushtarake që të grisë hartat që i imponohen Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se “Si Turqi dhe si popull turk ne jemi të përgatitur për çdo mundës
Qëlloi me armë pas sherrit me 29 vjeçarin, policia i vihet nga pas autorit Një 33-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia pasi dyshohet se një ditë më parë pas konfliktit me një tjetër person
EMRAT/ Kush janë të rinjtë që u rrahën sot në mbrëmje në Rrogozhinë Një konflikt mes të rinjsh ka devijuar mbrëmjen e sotme në Rrogozhinë duke përfunduar me kërcitje armësh. Ervis Dedej
Detaje nga konflikti në burg me të izoluarit: Njëri prej tyre preu damarët! Dy të burgosur raportohet se janë konfliktuar me policët, në Burgun e Fushë-Krujës. Ardjan dhe Bert Shera nisën konfl