999 rezultate për

kone

Prapaskenat sensuale të fotos ikonë të Marilyn Monroe në pishinë (FOTO LAJM) Fotografi që realizoi fotot e zhveshura të Marilyn Monroe në ‘Diçka duhet të jap’ përshkruan skenat në një dokumentar pë
HOROSKOPI/ Do të çliroheni nga disa zakone të këqija të së kaluarës si xhelozia Dashi Do të çliroheni nga disa zakone të këqija të së kaluarës si egoizmi apo xhelozia. Ka gjasa që një problem i juaj
Hulumtime të reja tregojnë se kafshët mund të shohin ngjyrat që nuk mund t’i imagjinojmë Spektri i dritës është përgjegjës për shumë gjëra. Ngjyrat që shohim varen plotësisht nga gjatësia e valëve të ndrysh
Disa zakone që ua plakin trurin para kohe Ndërsa plakja është një pjesë e pashmangshme e jetës, ne përpiqemi, sa më shumë që të jetë e mundur, për të fshehur shen
Dëshmia e ikonës së mundjes: Në Finlandë më ofruan "Benz", kurse në Shkodër një libër të Enverit Publikohet historia e panjohur e Eljaz Guri nga Vraka Shkodrës, një nga legjendat e sportit të mundjes në Shqipëri për g
Këto 9 zakone të përditshme po shkatërrojnë celularin dhe laptopin tuaj (FOTO LAJM) Ka disa veprime të cilat në padashur i bëjmë, por që kanë pasoja serioze në pajisjet tona. Nëse doni që celulari, tab
Sozia e Marilyn Monroe jeton në shtëpinë e ikonës, 25 vjeçarja ndan pamjet (FOTO LAJM) Një kopje e Marilyn Monroe që jeton në shtëpinë e mëprashme të aktores ka ndarë foto të sajat në vilën në Hollyëood.
Shmangni këto "zakone" për të ngadalësuar plakjen Shumë gra nuk mund të paramendojnë plakjen, e problemin më të madh e kanë me rrudhat. Por ka edhe disa mënyra natyror
Këto gabime me ushqimin e fëmijëve i bëjnë prindërit të pendohen më vonë (FOTO LAJM) Prindërit natyrisht janë të shqetësuar për shëndetin e fëmijëve të tyre dhe zakonet e ngrënies, por ndonjëherë, ata mund
Si të humbni peshë me këto zakone mëngjesi Nga momenti që hapni sytë në orët e hershme të mëngjesit, mund të filloni të digjni kalori të vogla. Sipas Run Health
9 zakonet e këqija që thithin energjinë tuaj A ndjeheni vazhdimisht të rraskapitur dhe të lodhur dhe nuk e kuptoni pse? Arsyeja është se ne priremi të mbajmë zakone
Sozia e Marilyn Monroe jeton në shtëpinë e ikonës, 25 vjeçarja ndan pamjet (FOTO LAJM) Një kopje e Marilyn Monroe që jeton në shtëpinë e mëprashme të aktores ka ndarë foto të sajat në vilën në Hollyëood.
Kujdesi i lëkurës dhe trupit: Si i ndryshoi pandemia zakonet tona Si shumë zakone të tjera, edhe kujdesi ynë ndaj vetes mund të ketë ndryshuar si pasojë e pandemisë. Bukuria nuk ka të bë
U dashuruan në ballkonet e Veronës, Romeo dhe Zhulieta e 2020 japin puthjen e parë (FOTO LAJM) Një çift i njohur tashmë si “Romeo e Xhulieta” moderne, të cilët u dashuruan nga ballkonet e tyre në Verona, janë takuar
6 zakone të shëndetshme që na i kujtoi karantinimi Vetë-karantinimi, në një mënyrë ose në një tjetër, do të ndikojë padyshim përditshmërinë tonë në kohën kur gjendja të st
Këto gabime me ushqimin e fëmijëve i bëjnë prindërit të pendohen më vonë (FOTO LAJM) Prindërit natyrisht janë të shqetësuar për shëndetin e fëmijëve të tyre dhe zakonet e ngrënies, por ndonjëherë, ata mund
7 zakone të thjeshta që do ju shpëtojnë një herë e mirë nga infeksionet urinare Një infeksion i traktit urinar, shkaktohet nga shumimi i baktereve të këqija (kryesisht E.Coli) që mund të jetojë në zga
6 zakone të shëndetshme që na i kujtoi karantinimi Vetë-karantinimi, në një mënyrë ose në një tjetër, do të ndikojë padyshim përditshmërinë tonë në kohën kur gjendja të st
5 zakonet e çuditshme që ju pengojnë të humbisni peshë Pranvera është momenti ideal për të hequr kilogramët e tepërt që keni fituar gjatë dimrit. Edhe pse shumë njerëz kanë fi
Zaniolo gëzon tifozët e Romës: Dua të bëhem ikonë e klubit Një nga talentet më të mirë në Itali dhe Europë nën gjirin e Romës momentalisht, dëshiron që të bëhet një ikonë e klubit