E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

komune

Mbyllet numërimi i votave në Deçan, LVV e dyta Edhe në Deçan ka përfunduar numërimi i votave. Në këtë komunë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është renditur e para
LVV rritet me 20% në Deçan, por nuk lëshohet nga AAK Kanë përfunduar votimi në 99 për qind të të gjitha vendvotimeve në mbarë vendin dhe njësoj ka ndodhur edhe në komunën e
LDK-ja "pikiatë", nuk fiton në asnjë komunë Lidhja Demokratike e Kosovës po shënon humbjen më të thellë në historinë e saj në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare
LVV fiton edhe bastionin e LDK, rezultat i thellë në Podujevë KQZ-ja është në përfundim të votave, deri më tani janë numëruar mbi 97% e tyre. Në Podujevë janë numëruar 100% e vota
Vetëvendosja mori Gjakovën, kryetari i Komunës i uron fitoren Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka pranuar se Lëvizja Vetëvendosje ka fituar në Gjakovë në zgjedhjet parla
Vetëvendosja merr më shumë vota se gjitha partitë bashkë në Pejë, pritet fitore historike Peja duket se do të jetë një tjetër komunë ku LVV do të korrë fitore të bindshme. Mësohet se deri tani janë numëruar
AAK-ja prish koalicionin me LDK-në në Viti Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës i kanë ndarë rrugët në Viti. Ende pa i bërë dy vite
Lazim Destani kandidat i Aleancës dhe Alternativës për kryetar komune në Tetovë? Teksa po afrohet fundi i këtij mandati të kryetarëve të komunave po shtohen zërat për kandidatë të mundshëm në zgjedhjet
Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit dhe 4 zyrtarë të tjerë Kryetari i Komunës së Ulqinit në Malin e Zi, Ljoro Nrekiç dhe 4 zyrtarë të tjerë të kësaj komune janë arrestuar. Sipa
Hodhi diskun me vlerë 240 milion euro, britaniku i bën premtimin e madh komunës nëse i mundëson gjetjen Një inxhinier britanik që thotë se aksidentalisht kishte humbur një disk për ruajtjen e të dhënave në të cilën kishte kr
Lladrovci shpall kandidaturën për kryetar të komunës Ramiz Lladrovci përmes një shkrimi në Facebook e ka shpallur kandidaturën për mandatin e dytë në krye të Drenasit. Ai
Në disa komuna maqedonase po dyfishohet numri i shqiptarëve Në disa komuna të Republikës së Maqedonisë ku me regjistrimin e vitit 2002 kishte numër të vogël të shqiptarëve, tani ka
Sashko Nikollov merr kryesinë e Komunës së Shtipit Kryetari i ri i Komunës së Shtipit, Sashko Nikollov, ka marrë sot zyrtarisht postin nga anëtarët e Komisionit Komunal Zg
Akuzat ndaj Bashës për UÇK-në, kreu i Komunës së Mitrovicës: Janë shpifje të ulëta Kryetari i Komunës së Mitriovicës, Agim Bahtiri i ka dalë në mbrojte kreut të PD, Lulzim Basha pas akuzave të qeverisë s
Meta vlerëson Komunën e Dibrës së Madhe me titullin "Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut" Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë në 111-vjetorit të “Kongresit të Dibrës”. Ai theksioi se patriotizmi më
Kërcënohet me jetë kreu i Komunës së Mitrovicës Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me jetë. Afër shtëpisë së tij ka policë, ndërkohë që ras
Arrestohet kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova Me urdhër të Prokurorisë Themelore në Pejë, është arrestuar kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova. Rugova është
Aksident tragjik, përplaset për vdekje babai i ish-kryetarit të komunës Një 62 vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në një aksident automobilistik në Peqin. Ngjarja ka ndodhur në vendin e n
Ndërron jetë Vaid Saiti, ish-kryetari i komunës së Likovës Ka ndërruar jetë ditën e sotme Vaid Saiti, drejtor i NJP “Pyjet e Maqedonisë” në Kumanovë. Vaid Saiti është nga fshati O
Po ktheheshin nga pushimet, përplasen për vdekje nënë e bir Një aksident tragjik ka ndodhur në Kosovë, ku nënë e bir nga fshati Skifteraj i komunës së Vitisë kanë humbur jetën në n