999 rezultate për

komunave

Qeveria sot "zbarkoi" në Kumanovë, ministrat do njihen me hallet dhe kërkesat Kabineti qeveritar i udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev për mbledhjen e 171 qeveritare sot zhvendoset në Kumanovë. Kj
10 kryetarët më të pasur të komunave në Maqedoni "peshojnë" 30 milion euro Dhjetë kryetarët më të pasur të komunave në Republikën e Maqedonisë së Veriut peshojnë rreth 30 milionë euro. Ndër ata,
Thaçi: Duhet të formohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe Thirrja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, së Kosova duhet të implementojë të gjitha marrëveshjet e nënshkruara në Bru
Duan Listën Serbe në votime, PZAP kundër KQZ-së Paneli zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar pjesërisht ankesën e Listës Serbe, duke hedhur kështu poshtë vendi
Haradinaj: Qytetarë,dilni në votime Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka ftuar qytetarët e katër komunave veriore që të dalin në zgjedhje dhe të votoj
SBASHK: Nuk ka kompesim, nxënësit të marrim pushimet pranverore Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, përmes një kumtese ka bërë të ditur se nuk do të ketë kompensim
Ivanovska sfidon kryetarët: Ejani në zyrat tona dhe njihuni me veten tuaj Pas informatave që i publikoi Komisioni i Antikorrupsionit, të cilat thonë se kryetarët e komunave në Maqedoni nuk kanë
Nuk ndalen grevat në Kosovë, edhe punonjësit e komunave duan rritje Në Komunën e Mitrovicës sot u mbajt mbledhje nga Sindikata e të punësuarve të komunës në bashkëpunim më sindikata e disa
Bahtiri nuk del nga bota e tij, thotë se edhe serbët duan bashkimin e Mitrovicës Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka konfirmuar se ka përfunduar nënshkrimi i peticionit për bashkimin e Mitrovicës d
Mitrovica drejt ndarjes, Haradinaj vetëm vëzhgon Katër kryetarë të komunave serbe në veri të Kosovës, Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq, ditë më parë
Kryetarët serbë në jug nuk japin dorëheqje, a po ndryshon kufiri? Kryetarët e gjashtë komunave me shumicë serbe në Kosovë, të cilat gjenden në anën jugore të lumit Ibër, përmes një komun
Veseli e quan veprim të nxituar dorëheqjen e 4 kryetarëve në veri Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, e ka cilësuar veprim të ngutshëm dorëheqjen e katër kryetarëve të komunave
Zyrtare: Japin dorëheqje katër kryetarët e komunave serbe Kanë dhënë dorëheqje të katër kryetarët e komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe. Dorëheqjet vinë pa
Reagon Simiq: Kryetarët nuk kanë dhënë dorëheqje Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, në një prononcim për agjencinë serbe të lajmeve “Tanjug”, ka demantuar lajmet se
Serbët mbledhin shtabin e krizës në Veriun e Mitrovicës Sot është mbajtur një mbledhje e të ashtuquajturit “Shtabi i Krizës” në veri të Kosovës. Përfaqësuesit e katër komunave
Bënë 900 premtime dhe realizuan vetëm 100, kryetarët që nuk e mbajtën fjalën Kishin dhënë shumë premtime gjatë fushatës zgjedhore, por, pasi e morën mandatin po e kanë të vështirë që t’i mbajnë ato
Sheshel kalon kufijtë, kërkon të bëhet tregti me shqiptarët dhe serbët Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, ka komentuar idenë e fundit rreth shkëmbim të territoreve ndërmjet R
Asociacioni duhet të jetë si në modelin kroat? A mundet Këshilli i Përbashkët i Komunave serbe, i cili tash e dy decenie ekziston në Kroaci, të jetë model për formimin
Dalin pjesë nga Asociaiconi, a do t'i nënshtrohet Haradinaj kushteve skandaloze të tyre? Dokumenti i cili është dorëzuar në qeverinë e Kosovës në fillim të gushtit përmban procesverbalet e takimeve në muajt qe
Haradinaj jep fjalën se Asociacioni po themelohet sipas kushtetutës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka dhënë ndonjë datë të sigurt se kur do të kryhet projekt-statuti i komun