999 rezultate për

kompleks

Duket si e pamundur, por obeziteti është ngjitës Obeziteti mund të kalojë nga një person në tjetrin, njësoj si një sëmundje ngjitëse, kjo për shkak të një bakteri të njo
Sofra e varfër por e lumtur e profesorëve Pa meze, raki e vende luksoze. Në një qosh të fakultetit, madje me tryezë të improvizuar e pjata të plastikës, ata po fe
HOROSKOPI/ Një ditë e kompleksuar ju pret, niseni ditën pa zënka Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 12 dhjetor 2018. Dashi Më në fund do të keni mundësi të sqaroni disa keqku
Këto janë 10 tempujt më të mëdhenj në botë (FOTO LAJM) Një tempull përcaktohet si një strukturë e rezervuar për aktivitete fetare ose shpirtërore. Megjithatë, jo të gjitha
Nuk kalon ligji për Kompleksin Memorial "Adem Jashari" As sot në seancën e Kuvendit të Kosovës nuk ka arritur të votohet Projektligji për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në
Kastro Zizo "zhvishet" nga komplekset, kaq para e ka blerë bojën Kastro Zizo përveç se këngëtar ka treguar se është edhe një "showman" i zoti. Kastro shpeshherë bëhet pretagonist në
Tragjike/ Të shtëna me armë brenda një kompleksi, 4 të vdekur Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në Jacksonville të SHBA-ve, ku si pasojë e të shtënave me armë zjarri. Të paktën 4 p
Shkrumbohet apartamenti në një kompleks turistik në Golem Një zjarr ka rënë në plazhin e Golemit. NGa raportimet e para mësohet se zjarri ka rënë në një apartament, në një kom
Humb jetën në Golem një pushues gjerman Njw shtetas gjerman ka humbur jetwn nw Golem. Ngjarja ka ndodhur në një kompleks turistik në Golem. Shkaqet e vde
E "përzunë" nga kompleksi i pallateve, 30-vjeçari masakron me thikë 9 persona, 6 fëmijë Një burrë të cilit i ishte kërkuar të linte një një kompleks apartamentesh në Boise të ShBA-së, dyshohet se ka sulmuar
Ish-ministri sot del para gjykatës Në Gjykatën Penale për sot është caktuar seancë e re për rastin “Toplik” të Prokurorisë Publike Speciale, ku i dyshuari
Enigmë pasuria e miliarderes që u vra nga malazezi i arrestuar në Shqipëri Vrasësi i milioneres ukrainase u arrestua nga specialistët e policisë së Tiranës. Arseni Stanoviç 22 vjeç nga Mali i
Një person bën vetëvrasje në Qabe (VIDEO) Një burrë bëri vetëvrasje vetëm disa metra larg vendit të njohur si Qabe, brenda xhamisë së Madhe të Mekës, duke u hedhu
Burri bën vetëvrasje në Mekë, hidhet nga ballkoni mes njerëzve (VIDEO) Një burrë ka bërë vetëvrasje vetëm disa metra larg vendit të njohur si Qabe, brenda xhamisë së Madhe të Mekës, duke u he
80 vjeçari qëllon me armë pronarin dhe vajzën, dy të vdekur (FOTO & VIDEO) Një 80-vjeçështë gjetur i vdekur pasi ka qëlluar dy persona me armë zjarri në një kompleks apartamentesh në Mill Valley
Keqpërdorime në ndërtimin e kompleksit në Mejë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, që të nisë hetimet
Ndjenja më komplekse, mësoni 5 detaje të pathëna për dashurinë Dashuria është një gjendje kimike e mendjes sonë, e cila është pjesë e gjeneve tona dhe e ndikuar nga edukimi ynë. Ne je
Qeveria Haradinaj plotëson dëshirën e Thaçit, administrata do të transferohet Ajo që përflitej si një ide që presidenti Hashim Thaçi e kishte propozuar gjatë një darke të Qeverisë së Kosovës në shtë
Ende asgjë konkrete për Kompleksin Adem Jashari Qeveria ka shtyrë për javën tjetër, shqyrtimin e propozimit për t’i proceduar Kuvendit të Kosovës mendimin lidhur me pro
Kompleksi turistik më ambicioz që ka njohur njerëzimi (FOTO LAJM) Një arkitekt ka zbuluar një plan për një vendpushim të ri eko-miqësor në Palawan që përmban hotelet dhe kullat në formën