999 rezultate për

kompania

Vesa e Amazonës, ujë për pasanikët Një kompani braziliane ka vendosur të transformojë lagështirën e ajrit të Amazonës në ujë. Ky produkt do të shitet në
Koronavirusi prek edhe "Apple", kompania e fuqishme merr këtë vendim Kompania gjigante e teknologjisë, “Apple”, ka paralajmëruar se efektet e koronavirusit në Kinë do të ndikojnë në prodhim
Pranohet kërkesa e ADFD, Gjykata rrëzon Ministrinë e Financave Padia e kompanisë "Albanian Duty Free Development" për shfrytëzimin e dyqaneve Duty Free në Rinas për 5 vitet e ardhshme
Ronaldo nuk luajti në miqësoren e Juventusit, kompania e biletave dëmshpërblen tifozët Juventusi zhvilloi një miqësore në verë me yjet e kampionatit të Koresë së Jugut, në një stadium që ishte mbushur në kap
Të rrezikshme për shëndetin, kompania e palicensuar bën asgjesimin e mbetjeve spitalore (VIDEO) Spitali i Durrësit transportin dhe asgjësimin e mbetjeve të rrezikshme spitalore për mjedisin dhe shëndetin e njerëzve,
Pas vdekjes tragjike të Bryant, komania merr vendimin drastik për helikopterët Kompania "Island Express" që zotëronte helikopterin "Sikorsky S-76B" ka pezulluar të gjitha aktivitetet e saj pas tragje
Gjykata vendos pushimin e çështjes CEZ Ditën e sotme është vendosur në gjykatë pushimi i çështjes "CEZ". Gjyqtari Laser Sallaku ka deklaruar në gjyq se pr
OSHEE bën "kërdinë", 480 milion lekë për fuoristrada luksoze: Kompania është me humbje (FOTO LAJM) Dhjetra të burgosur për vjedhje të energjisë elektrike, mijëra kontrolle për shkëputjen e lidhjeve të paligjshme, qindra
Kompania izraelite gjen mënyrë të prodhojë ujë nga ajri Një kompani izrealite e ambientit ka gjetur mënyrë të prodhojë ujë nga ajri duke përdorur teknologji të patentuar. Ko
Stjuardesa lëndon këmbën gjatë turbulencës, kompania ajërore nuk i kushton rëndësi (FOTO LAJM) Një stjuardesë 27-vjeçare, gjatë një turbulence të fortë në avion, pësoi plotë shtatë fraktura në të dyja këmbët. Një in
Pezullimi i Fly Ernest, ja si të veproni nëse keni pronotuar një udhëtim me këtë kompani Autoritetit Italian të Aviacionit Civil (ENAC), i ka pezulluar licencën e fluturimeve kompanisë ajrore Fly Ernest. Sh
Rruga e Kombit: Koncesionari arkëtoi më shumë para se plani, por nuk investoi as gjysmën “Albanian Highway Concesion”, kompania që ka kontratën e koncesisonit për Rrugën e Kombit ka arritur që vetëm në 9 muajt
Projekti Milot-Balldre vazhdon, dorëzohet raporti teknik Ndërsa janë bërë këto deklarata ku konfirmohet se rruga nuk do të bëhet duket se procedurat nëpër hallkat institucionale
Vodhi 10 milion lek nga kompania ku punonte, kapet 44 vjeçari në Berat Një 44 vjeçar është vënë në pranga nga Policia në Berat pasi ka inskenuar një grabitje, për të fshehur vjedhjen e kompan
Habit Erion Braçe: Milot-Balldre s’do të bëhet, kompania s’iu përgjigj kontratës! "Milot-Balldre nuk do të bëhet! Kompania nuk i përgjigjet dot kontratës..." Zv/Kryeministri Erion Braçe deklaroi sont
Do të kurseheshin 300 milon euro për 13 vjet, pse nuk anulohet koncesioni Milot-Balldren Teksa qeveria po përpiqet të gjejë paratë për rindërtimin pas tërmetit, me një kosto që vlerësohet minimalisht 500 milio
Erdhi për të fejuar të vëllain por tërmeti nuk i kurseu jetën, kompania britanike shkruan për Klementin Tërmeti i 26 nëntorit nuk i kurseu jetën as Klement Çupit. I riu, punonte se bashku si taksist ne Oxford për kompanin
Falimenton kompania e Mohamed Hadid Kompania e Mohamed Hadid, 901 Strada LLC, paraqiti dosjet për riorganizim në gjykatën federale të falimentimit të mërkur
E RËNDË/ Rrëzohet avioni, humbin jetën 27 persona 27 persona kanë kanw gjetur vdekjen pas rrëzimit të një avioni të vogël, mbi një lagje të populluar në qytetin Goma, në
Bota e modës në “shok”, ëngjëjt e Victoria's Secret nuk do të sfilojnë më (FOTO LAJM) Nëse po prisnit që të shijonit sfilatën më të bukur në botë të modës, na lini t'ju themi se sfilata e engjëjve të Victor