999 rezultate për

komiteti

Duka zgjidhet në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s Armand Duka është zgjedhur anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, organizmit më të lartë drejtues të futbollit europian
Duka kandidat për në UEFA, nis garën Armand Duka ka bërë të ditur se do të kandidojë në zgjedhjet e shkurtit të vitit të ardhshëm për Anëtar të komitetit Ekz
Tirana mikpret Komitetin e Rajoneve të BE, Veliaj: KE të mbështesë direkt bashkitë që janë të afta të zbatojnë projekte Komiteti i Rajoneve të Bashkimit Europian zhvilloi në Tiranë takimin e 23-të me fokus Ballkanin Perëndimor, si një mundë
Miku i shqiptarëve merr një pozicion të rëndësishëm në SHBA Kongresisti Eliot Engel pritet të jetë kryetari i ardhshëm i Komitetit për Politikë të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesv
Mblidhet komiteti për marrëveshjen, 6 maqedonas dhe 1 shqiptar Marrëveshja e Prespës solli formimin Komitetit Interdisiplinar të Përbashkët të Ekspertëve (KIPE) për çështje historike,
OKB "dënon" ndalimi e burkës në Francë: Shkelje e të drejtave të njeriut Komiteti i Kombeve të Bashkuara (OKB) për të Drejtat e Njeriut ka vendosur se ndalesa e burkës në Francë është shkelje e
Këto janë vendimet e VMRO-DPMNE, a u përjashtua kushëriri i Gruevskit? Në mbledhje ishte propozuar Kongresi i jashtëzakonshëm i partisë VMRO me qëllim verifikimin e besueshmërisë së kryetarit
Kush po i kërcënon deputetët që janë pro marrëveshjes me Greqinë? Deputetja e VMRO-DPMNE-së Daniela Rangellova para fillimit të seancës së Komitetit Ekzekutiv të parisë ka thënë se do të
VMRO-DPMNE e vendosur të bllokojë të ardhmen e Maqedonisë “Tërë procedurën e referendumit e konsiderojmë të falsifikuar dhe ne nuk e njohim rezultatin. Ne do të donim t’i dërgoni
Gjermania do të zhvillojë “Euro 2024”, shikoni sa votuan anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s Ditën e sotme është bërë zyrtare nga UEFA se ku do të zhvillohet kampionati europian i vitit 2024. Për të siguruar o
Parlameti Europian merr vendim për liberalizimin e vizave me Kosovën Komiteti për Liritë Qytetare, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme – LIBE, në Parlamentin Evropian, ka votuar pro liberaliz
Nesër merret një vendim i rëndësishëm për vizat Komiteti LIBE i Parlamentit Evropian sot do të diskutojë për liberalizimin e vizave për Kosovën, ndërsa nesër do të marr
"Seks në zyrë", zbulohet si e dënonte Enver Hoxha imoralitetin Një dokument i Sigurimit të Shtetit në vitin 1973 ka hedhur dritë mbi mënyrën me të cilën "procedonte" Partia Komuniste
SKANDAL/ Rama e kthen iftarin në darkë qokash, nuk fton klerikët myslimanë dhe Komitetin e Kulteve Ka qenë një iftar krejt i pazakontë ai i shtruar nga kryeministri Rama sot në Pallatin e Brigadave. Ndërkohë që kish
Komiteti Olimpik i Evropës në pritje rreth hetimeve për masat ndaj Serbisë Presidenti i Komitetit Olimpik Evropian (EOC), Janez Kocijançiç, ka thënë se organizata e tij nuk do të tolerojë diskrim
"Raporte seksuale në zyrat e shtetit", si u zbulua skandali gjatë regjimit komunist (FOTO LAJM) Një dokument i Sigurimit të Shtetit në vitin 1973 ka zbuluar detaje mbi raste skandalesh seksuale gjatë periudhës së kom
Zgjedhjet ende të pa certifikuar, Komiteti Ekzekutiv vazhdon me mbledhjet Gjykata e Tiranës nuk i ka certifikuar ende zyrtarisht, zgjedhjet e 7 shkurtit në Asamblenë zgjedhore të FSHF, që zgjodh
Japin dorëheqje tre anëtarë të Komitetit për çmimin Nobel Tre anëtarë të Komitetit për ndarjen e Çmimit Nobel për Letërsi kanë dhënë dorëheqje Klas Ostergren, Kyle Espmark dhe Pe
Japin dorëheqjen 3 anëtarë të Komitetit për ndarjen e Nobelit Tre anëtarë të Komitetit për ndarjen e Çmimit Nobel për Letërsi kanë dhënë dorëheqje Klas Ostergren, Kyle Espmark dhe Pe
Presidenti i Komitetit Olimpik i Serbisë kërkon mos shmangen ballafaqimet me sportistët e Kosovës Çdo gjë që po ndodh ditëve të fundit në sportin e Serbisë, ka të bëjë me një sfidë të drejtpërdrejtë me sportistët e Kos