999 rezultate për

komisionit

Tension gjatë raportimit të Agim Veliut, tre deputetë largohen nga mbledhja Bekë Berisha, Ganimete Musliu dhe Elmi Reçica janë larguar nga mbledhja e komisionit për Çështje te Sigurisë dhe Mbrojtj
"Përplasje fizike LDK-VV në Kuvend", Gashi e mohon Shefi i deputetëve të LDK’së, Arben Gashi, në një përgjigje për xpress ka mohuar që të jetë përfshirë në një incident br
Mbledhja e Komisionit të Etikës, çfarë u vendos për Bylis-Tirana Mbledhja e cila pritej të zhvillohej ditën e sotme në lidhje me dyshimet e ndeshjes së parë gjysmëfinale të Kupës, mes B
Partitë politike dorëzojnë 76 padi ndaj vendimeve të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve Dhjetra padi për vendimet e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për refuzimin e ankesave të parashtruara nga partitë poli
Kush është socialisti që kërkon me ngulm shkarkimin e Metës Bashkim Fino është socialisti i vetëm që ka artikuluar qartë kërkesën për shkarkim të Presidentit Meta në raportin përfu
Kush e ka sulmuar faqen e rezultateve zgjedhore? Autoritetet në Maqedoninë e Veriut ende nuk kanë dhënë detaje lidhur me atë se kush qëndron pas sulmit kibernetik të faq
Shkarkimi i Metës: Zbardhet përmbajtja e raportit të Komisionit Ketimor 55 deputetë socialist hodhën firmat për të vënë nën hetim presidentin Ilir Meta nën dyshimin e shkeljeve të rënda kushte
Halili dëshmon përpara komisionit: Jam i pastër, nxitova pak me deklaratën Presidenti i Tiranës Refik Halili u shpreh për mediat se klubi bardheblu nuk ka dorë në fiksimin e rezultatit të takimit
Incidenti në votime, 47 vjeçari tërheq nga çanta anëtaren e Komisionit Zgjedhor Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut Toni Angellovski ka njoftuar se gjatë hapjes së qen
Meta kërkon takim urgjent me Bashën Presidenti Ilir Meta ka kërkuar sot që të takohet me kreun e opozitës, Lulzim Basha. Takimi do të zhvillohet në orën
Dyshimet për ndeshjen ndaj Bylisit, Tirana dëshmon para Komisionit të Etikës Pas dëshmive nga pala e Bylisit në javën e kaluar, tashmë rradhën e ka Tirana që të përfaqësohet para Komisionit të Disi
Shkarkimi i Metës, zbulohet data e përfundimit të hetimeve Ditën e sotme është mbledhur sërish komisioni hetimor i ngritur për shkarkimin e presidentit, ndërsa në fjalën e tij dep
KED ngre grupin e punës pas rekomandimeve të Komisionit të Venecias Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED), me pjesëmarrjen e anëtarëve të tij dhe të anëtarëve zëvendësues, Avokatit të Pop
Kush është kreu i ri i Komisionit Rregullator të Ujit Qeveria Rama ka njoftuar një tjetër ndryshim në postin e kryetarit të Komisionit Kombëtar Rregullator të Sektorit të Fur
Shkarkohet drejtoresha e tenderave, kryeministria hap menjëherë garën për zëvendësimin e saj Evis Shurdha, kryetare e KPP, institucion që jep ligjshmërinë mbi tenderat dhe PPP është larguar nga detyra. Njoftim
Eurodeputeti kritika për drejtësinë në Shqipëri: ǒështë bërë me dosjet 184 dhe 339? "Dosjet po hetohen prej tre vjetësh por nuk kemi akuza nga prokuroria por vetëm lajme se po pengohet drejtësia..." Në
Opinioni i Komisionit të Venecias për Shqipërinë-Zgjedhjet, Kushtetuesja, Media Prof. Lisen Bashkurti Shqipëria po përjeton një krizë të thellë dhe komplekse. Tanimë kjo krizë është konstatuar qart
Nga miratimi i Reformës Zgjedhore tek zbatimi i asaj në Drejtësi, KE sqaron ç’duhet të përmbushë Shqipëria Komisioni Evropian ka bërë një sqarim mbi debatin për numrin e kushteve para mbajtjes së konferencës së parë ndërqeverit
Komisioni i Venecias kritikoi "Antishpifjen", reagon Rama: Do i adresojmë në Kuvend Me anë të një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama ka reaguar pas daljes së opinionit të Komisionit të Vene
Kuvendi fshin kritikat për abuzimin e 15 vjeçares në mbledhjen e komisionit Ditën e djeshme, Kuvendi i Shqipërisë organizoi mbledhjen e Aleancës së Grave deptuete ku në qendër të diskutimeve ishte