999 rezultate për

komisionerin

Kurti takon komisionerin Varhelyi: Kosova nuk dëshiron alternativë tjetër përveç BE Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur sot në një takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësi
Lëshuan urdhër-arrest për komisionerin e vdekur, reagon gruaja e tij Ndërsa policia ka shkuar për të ekzekutuar urdhër arrestet, rezulton se dy prej tyre kanë ndërruar jetë. Bëhet fjalë
Meta rilexon letrën për komisionerin: Njëherë për Tao Taon dhe pastaj për gruan e Bilalit Presidenti i vendit Ilir Meta në një konferencë për mediat tha sot se letra e tij në drejtim të komisionerit të BE-së nu
Liroi nga burgu të rrezikshmin e Durrësit, Rama sulmon hapur gjyqtaren Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sot gjyqtaren e Krujës Enkeleida Hoxha, pasi kjo e fundit dy ditë më parë mori vendimin
NEGOCIATAT/ Rama takon komisionerin Johannes Hahn Kryeministi Edi Rama ka zhvilluar sot takim me komisionerin Johannes Hahn për të rejat më të fundit në lidhje me çështje
Basha takim me komisionerin e BE në Berlin Kryetari i PD Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me Komisionerin e BE për Buxhetin Oettinger. Basha në këtë takim th
Letër e hapur për Komisionerin Hahn, çfarë kërkojnë artistët? Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot një protestë përballë pallatit të Kongreseve, ku sipas tyrë protesta erdhi
Hoxhaj jep lajmin e mirë për vizat Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka përfunduar vizitën zyrtare në Bruksel, ku në agjendë temë kryesore ka p
Thaçi telefonon Hahn, zbardhet biseda Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një bisedë telefonike sot me komisionerin e Bashkimit Evropian për Poli
Vazhdojnë deklaratat e PDK-së për vizat Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, tha se në një bisedë që e ka pasur me komisionierin, Johanes Hahn, ky i fu
Haradinaj në Shkup, ha drekë me Komisionerin Hahn Në kuadër të Samitit Digjital të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Shkup të Maqedonisë, Kryeministri i Republikës së
Kolegji i Apelimit shkarkon Komisionerin Heral Saraçi Kolegji i Apelimit ka marrë vendimin drastik për shkarkimin e Komisionerit Heral Saraçi. Ai akuzohet për shkelje të r
Hoxha takohet me komisionerin e vizave, asgjë konkrete për liberalizim Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, gjatë qëndrimit në Strasburg, është takuar me Komisionarin e Bashkimit E
Hahn ka një lutje për shqiptarët: Mos kërkoni azil, ulni imazhin e vendit Kryeministri Edi Rama rrëfeu diskutimet me komisionerin e zgjerimit të BE-së, Johanes Hahn duke theksuar se kushti i int
Ahmeti tregon se për çfarë diskutoi me eurokomisionerin Hahn Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka realizuar sot në Shkup takimin e radhës me eurokomisionerin për zgjerim dhe fqinjësi të
Ministrja Felaj kërcënon komisionerin e LSI-së: Do ta hapësh me një këmbë (VIDEO) Mesa duket beteja midis socialistëve dhe anëtarëve të LSI-së sa vjen dhe po ashpërsohet më shumë. Në videon e mësipër
Rrahën barbarisht komisionerin e LSI-së, policia shpall në kërkim autorët Mbrëmjen e kaluar, në orët e para të mëngjesit u raportua se një komisioner I LSI-së në Kashar është rrahur barbarisht n
Thaçi kritikon ashpër BE-në dhe komisionerin Hahn Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një vizite zyrtare në Vjenë ka dhënë një intervistë për Agjencinë Austriake të
LSI dërgon komisionerin e saj për zgjedhjet e Kavajës pas "darkës me peshk" Darka e peshkut që Meta dhe Rama hëngrën mbrëmë tek "Pazari i Ri" duket se po jep rezultatet e para. Ndërkohë që ish
Protestuesit në Shkup fyejnë eurokomisionerin Hahn (VIDEO) Vizita e eurokomisionerit Johannes Hahn nuk u prit mirë, pasi ndërtesa e zyrës së BE-së në Shkup u bllokua tërësisht dhe