999 rezultate për

kombeve

Gazzeta Dello Sport, Shqipëria e Panuccit larg nga ajo e De Biasit Vetëm pak ditë para nisjes së elimintoreve të Europianit të vitit 2020, prestigjozja italiane Gazzetta Dello Sport ka an
Kjo është deklarata e plotë që e bëri Kosovën shtet të pavarur (FOTO LAJM) Më 17 shkurt të vitit 2008 Kosova u bë shtet i pavarur. Sot bëhen 11 vjet që vendi ynë feston shtetësinë. Me rastin e
Vlora Çitaku thumbon Daçiçin Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Washington, Vlora Çitaku, ka njoftuar se sot do të mblidhet Këshilli i Sigurimit
UNMIK nuk i ndahet Kosovës Kosova dhe Misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK) nuk i kanë ndërprerë të gjitha kontaktet dhe komunikimin, as
Media britanike: UEFA e manipuloi shortin e Ligës së Kombeve Përballje emocionuese ka rezervuar shorti gjysmë-final i Ligës së Kombëve ku përballë janë vënë Holanda dhe Anglia.
Hidhet shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve (FOTO LAJM) Sot në orën 14:30 më Dublin të Iralndës është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve për Ligën A. Dy për
Zyrtare: Portugalia organizatore e gjysmëfinaleve dhe finales së Ligës së Kombeve Portugalia zyrtarisht është përcaktuar si organizatore e gjysmëfinaleve dhe finales të Ligës së Kombeve, që do të mbahen
Shorti i Kualifikueseve për Euro 2020, Shqipëria në vazon e katërt Me përfundimin e fazës së grupeve të Ligës së Kombeve, skuadrat europiane përgatiten tashmë për shortin e Kualifikueseve
Vrsaljko mungon kundër Tottenham Mbrojtësi Interit Sime Vrsaljko do të mungojë të mërkurën në ndeshjen ndaj Tottenhamit. 26 vjecari nuk ja ka dalë të
“Forbes” frymëzohet nga “përralla” e Kosovës në Ligën e Kombeve A është Kosova, historia më e madhe e suksesit në edicionin e parë të Ligës së Kombeve? Këtë pyetje shtroi në faqen e
Sukses historik në Ligën e Kombeve, qeveria e Kosovës akordon 500 mijë euro shpërblim për Dardanët Kosova doli e para në grupin e saj në Ligën e Kombeve, duke fituar të drejtën që të jetë në fazën “Play-Off”, ku përball
Liga në Kombeve, Kosova siguron fazën Play Off Kosova dje në mbrë mje shkatërroi 4-0 Azerbaxhanin në stadimin Fadil Vokrri, duke siguruar dhe kalimin në fazë n Pla
Sulmuesi suedez plas skandalin në Ligën e kombeve Gjyqtari rumun, Istvan Kovaçsh ka bërë një lëvizje tronditës për sa i përket futbollit. 34-vjeçari në ndeshjen Suedi
Zhgënjim i madh në Ligën e Kombeve, por shikoni çfarë deklaronte Panucci pas shortit Menjëherë pasi u mësua shorti për grupin e Shqipërisë në Ligën e Kombeve, trajneri Panuçi është shfaqur optimist dhe ka
Shqipëria drejt plakjes, çfarë po ndodh me vendin tonë Shqipëria po plaket me një ritëm të shpejtë. Ndonëse në fillim të viteve ’90 kishim popullsinë më të re në rajon edhe në
Nis fushata e mbjelljeve në Tiranë, kryebashkiaku e mbolli pemën e parë për djalin e tij Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, zgjodhi që fushatën e këtij viti për mbjelljen e pemëve ta nisë duke mbjellë një
Liga e Kombeve dëmton Liverpoolin, tifozët i bëjnë thirrje Kloppit për Shaqirin Duket se Liga e Kombeve e ka lënë të gjymtuar skuadrën e Liverpoolit. “The Reds” tashmë do të vuajnë disa mungesa si në
Francë 2-1 Gjermani, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Franca ka arritur të marrë një fitore ndaj Gjermanisë në Ligën e Kombeve me rezultat 2-1. Gjermania kaloi e para në e
Mancini: Liga e Kombeve nuk është synim i Italisë Roberto Mancini ka insistuar se skuadra e tij nuk e synon triumfin në grupin e Ligës së Kombeve. “Rruga ime këtu ka f
Bishat shqiptare të Zvicrës kundër Belgjikës, zbulohet formacioni Belgjika e pret në shtëpi Zvicrën në kuadër të ndeshjes së Grupit 2 të Ligës A, në Ligën e Kombeve. Ndeshja pritet të