999 rezultate për

komandantin

Berisha publikon foton e rrallë me Adem Jasharin (FOTO LAJM) Ish-kryeministri, SAli Berisha ditën e sotme ka publikuar një foto të rrall me komandantin legjendar, Adem Jashari. K
Njihuni me komandantin që nuk harxhon paret e qytetarëve për avokat në Speciale (FOTO LAJM) Ismet Tara është emri i fundit i ftuar nga Gjykata Speciale. Ish-komandant Hoxha në luftën e UÇK-së ka folur rreth ftesë
Haradinaj mesazh Vuçiçit, takohet ngrohtë me Komandantin e KFOR-it Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka nderuar komandantin e KFOR-it, Salvatore Cuoci me “Hartën e Artë të Kosovë
Rruga drejt Malit të Zi do të vazhdojë të ndërtohet Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, së bashku me kryetarin e Deçanit Bashkim Ramosaj, të hënën takoi Komandantin e Fo
Zaev përfshin komandantin Hoxha në qeveri Xhezair Shaqiri, i njohur si Komandant Hoxha ka marrë një post në qeveri. Lajmi bëhet i ditur përmes një statusi në
Policia serbe arreston komandantin e UÇK-së Një muaj pasi u lirua nga burgu maqedonas, Avdyl Jakupi i njohur si Komandant Çakalla, mbrëmë është arrestuar nga polici
Gjykata liron nga akuza zëvendëskomandantin e policisë Gjykata Themelore e Prizrenit, të premten, ka shpallur aktgjykimin lirues ndaj zëvendëskomandantit të Stacionit Policor
Droga në Velipojë, polici tenton të korruptojë komandantin para arrestimit Polici i arrestuar gjatë sekuestrimit të drogës disa ditë më parë në Vilun të Velipojës ka tentuar të mbrojë deri në fun
Leonora uron Komandantin: Urime ditëlindja, Urime 28 Nëntori (FOTO-VIDEO) Këngëtarja Leonora Jakupi ka postuar ne Instagram një foto ku gjendet prane lapidarit të komandantit legjendar Adem Jash
Nishani shkarkon dy shefat e sigurisë Presidenti Nishani ka shkarkuar nga detyra komandantin e grupit të Sigurimit, Krenar Ahmetaj dhe zv.komandantin, Hazbi P
Rusët vrasin Komandantin e stërvitur nga SHBA-të (FOTO LAJM) Rusia u nis për të bombarduar pozicionet e ISIS por në fakt por bombardon rebelët e Ushtrisë së Lirë Siriane (FSA), një
Teuta Arifi mori pjesë në Ditën e ARM-së (FOTO LAJM) Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arif, mori pjesë sot në ditën e Armatës së Republikës së Maqedonisë. Në ceremo
Jahjaga nderon komandantin e KFOR-it Ka përfunduar ceremonia e lamtumirës së gjeneralit të deritanishëm të KFOR-it, Salvatore Farina. Në këtë ceremoni u p
Vazhdon gjykimi për rastin "Drenica 2" Sot, në Gjykatën Themelore të Mitrovicës vazhdon gjykimi për "grupin e Drenicës". Mbrojtja e Sylejman Selimit shpreso
Serbia dhe Rusia zhvillojnë manovra ushtarake në kufi me Kosovën Forcat ajrore të Serbisë dhe Rusisë kanë rënë dakord për mbajtjen e një manovre të përbashkët ajrore të koduar me emrin
Ministri Çeku dekoroi gjeneralmajorin Timothy Orr Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku ka dekoruar sot komandantin e Gardës Kombëtare të IOWA-s, gjeneralma
Foto e veçantë e komandantit Jashari (FOTO-LAJM) Çdo njeri pavarësisht vendit, kohës dhe pozicionit ka momentet e tij të veçanta. Të tilla kanë qenë edhe këto momente pë
Xhaferri sot në Tiranë Ministri i mbrojtjes i Maqedonisë, Talat Xhaferi sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare dyditëshe në Shqipëri. Ai gjatë k
Çfarë përmban oferta, që ka përmbushur kërkesat e Serbisë? Udhëheqja serbe ka marrë një ofertë të re, shumë të favorshme për ta. Siç mëson Blic, oferta i ka 15 pika, shtatë më shu
Përgatitjet për 5-vjetorin e Pavarësisë, Jahjaga takon komandantin e FSK-së Përgatitjet për po bëhen për 5-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës dhe angazhimi i FSK-së në aktivitetet që do