999 rezultate për

komandanti

EMRI/ Përplaset makina e policisë, plagoset Komandanti i Grupeve të Gatshme Një automjet është përplasur gjatë natës me makinën e policisë pranë shkollës 9-vjeçare Naim Frashëri në Elbasan, ku si
PDK-së i bashkohet edhe ish-komandanti i UÇK-së, Zenel Zekolli Partisë Demokratike të Kadri Veselit i është bashkuar sot edhe ish-komandanti i UÇK-së, Zenel Zekolli. Lajmin për kë
Marrëveshje pune për 125 ushtarë të rinj Në kazermën “Akekso Dimnievski – Bauman” në Veles sot do të mbahet solemnitet për pranimin e 125 ushtarëve të rinj profe
Meta: Nuk e shkarkova Dogjanin për Pashalimanin Këshilltari për Sigurinë Kombëtare i Presidentit të Republikës, Bahri Shaqiri pas dekretit për lirimin nga detyra të kom
Shkarkohet komandanti i Forcave Detare Presidenti Ilir Meta ka dekretuar shkarkimin e Komandantit të Forcave Detare, Gjeneral Major Ylber Dogjani. Vendimi p
Rasti Bytyçi: Dëshmitarët “kishin frikë” të paraqisnin prova kundër ish-komandantit të xhandarmërisë serbe “Dëshmitarët që kanë pasur njohuri për vrasjen e vëllezërve Bytyçi kanë qenë shumë të frikësuar për të ofruar dëshmi kun
Ish-komandanti i UÇK-së për Zonën e Nerodimës ftohet si i dyshuar nga Gjykata Speciale Shukri Buja është i ftuari i fundit nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për krime lufte. Këtë e ka konfirmua
Ushtari gjerman tenton t’ia marrë armën komandantit Tahir Sinani, por ai nuk ia jep (VIDEO) Prit! Kadal, kadal’ – Komandant i UÇK-së Tahir Sinani përplaset me KFOR-in gjerman, të cilët duan t’ia marrin armën, në
Komandanti zbulon planin e fshehtë të ushtrisë ruse për të hyrë në Kosovë Në natën e 12 qershorit të vitit 1999, një batalion i parashutistëve rusë që ishin në Republikën Serbe të Bosnjës, nisen
20 vjet më parë kur komandanti gjerman i dha 30 minuta serbve të zhdukeshin nga Prizreni (VIDEO) Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një vepr
Shok i ngushtë i Radojçiç, kush është komandanti i arrestuar sot në veri Ka shkuar në 19 numri i policëve të arrestuar sot në aksionin në Veri. Mwsohet se njëri nga personat e kërkuar ka qen
Momenti i arrestimit të komandantit policor në Zubin Potok (VIDEO) Policia e Republikës së Kosovës sot ka zhvilluar aksionin kundër kontrabandës i cili është zhvilluar në tërë Kosovën, du
Arrestohet komandanti i policisë në Zubin Potok, serbët bllokojnë rrugën Arrestohet komandanti i policisë në Zubin Potok, serbët bllokojnë rrugën. Gjatë aksionit që po zhvillohet në veri të
Kabashi: Komandanti më dha urdhër të vrisja këtë gazetar Shefqet Kabashi, ish-luftëtar në Dukagjin dhe ish-i burgosur në Dubravë, si dhe i ftuar në Hagë për të dëshmuar në gjyki
Naser Vllasi tregon si e vranë komandantin serb në Koshare (VIDEO) Naser Vllasi, i njohur si komandant “Kobra”, gjatë betejës së Koshares, në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në R
Vajza e ish-komandantit të UÇK-së po "tërbon" rrjetin (FOTO LAJM) Donika Selimi është vajza e ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish-ambasadorit të Kosovës në Shqipëri
Kapet 700 kg heroinë në Ukrainë, arrestohen dy maqedonas Autoritetet në Ukrainë kanë njoftuar se e kanë konfiskuar një sasi të madhe të heroinës, vlera e përgjithshme e së cilës
Sot një komandant intervistohet nga Specialja Gjykata Speciale po vazhdon të dërgoje ftesa për intervistim për disa ish-luftëtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇ
Quni me rrëfim të ri për Kosharen: U dhamë serbëve mundësinë të dorëzoheshin Komandanti i batalionit diverzanto-vezhgues në Betejën e Koshares, Anton Quni në ka rrëfyer detaje interesante për njërë
Ndërroi jetë komandanti nga Dukagjini Ka ndërruar jetë njëri prej komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga rajoni i Dukagjinit. Bëhet fjalë për H