999 rezultate për

kolonel

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, "kolonelit të hekurt" i sekuestrojnë makinën e blinduar Policia ka sekuestruar makinën e blinduar të ish-drejtorit të Policisë së Elbasanit, Edmond Koseni. Aksioni për sekue
Më i madhi i kapur deri tani, koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës Denis Matoshi ose Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kar
Kolonel Myslim Pashaj: Grekët nuk mund të zgjerohen 12 milje në Jon pa marrëveshje me ne Koloneli i njohur Myslim Pashaj, që denoncoi marrëveshjen e ndarjes së kufirit detar Shqipëri-Greqi në vitin 2009, e cil
Ndarja nga jeta e Koloneli Neshet Shena, Presidenti Meta fjalë të ndjera për ushtarakun Komandanti i Qendrës së Bashkuar Operacionale, Kolonel Neshet Shena është ndarë nga jeta. Për këtë ka reaguar edhe P
Video e rrallë nga Kosova, si u tërhoqën serbët përballë gjeneralit gjerman (VIDEO) Dita e sotme shënon 21 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga pushtuesit serbë. Pasi udhëheqësi serb, Sllobodan Milloshev
Dëshmia e kolonelit që shërbeu si Shef i Zbulimit: Si e vrau Enver Hoxha Vojo Kushin Publikon kujtimet e panjohura të kolonel Hamit Keçit, ish-shok kursi me Mehmet Shehun në shkollën ushtarake në Itali dhe
Tentoi vetëvrasjen duke prerë gishtat e këmbës, por e varrosën të gjallë: Historia tragjike e kolonel Sulejmanit Kjo wshtw historia e panjohur të Sulejman Vuçiternës nga fisi që e ka prejardhjen nga Verbovsi të Drenicës së Veriut, i
SPAK pritet të hetojë dosjet e "nxehta" të lëna në harresë prej dy dekadash SPAK pritet të nisë hetimet për çështjet më të bujshme që kanë tronditur vendin. Dy prej çështjeve që do të jenë ndër
Dëshmia e kolonel Hados: Intrigat e Enverit me "tezat e zeza", si përfundova në burgun e Burrelit Publikohet dëshmia e panjohur e kolonelit Elami Hado, i cili pasi u diplomua me medalje ari në Akademinë Ushtarake “Frun
Vjosa Osmani: Kolonel Ahmet Krasniqi u vra nga njerëzit që ishin kundër pavarësisë dhe lirisë së Kosovës Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për Kryeministre të vendit, Vjosa Osmani, ka bërë homazhe te varri i Preside
Fillon ndërtimi i shtatores së Kolonel Ahmet Krasniqit në Vushtrri Është vënë gurëthemeli i shtatores së Kolonelit Ahmet Krasniqi, në qendër të qytetit të Vushtrrisë. Në ceremoni morën
Rrëfimi i truprojës së Enveri Hoxhës: Takimi në fshehtësi me kolonelin gjerman I zgjedhur nga radhët e partizanëve të Brigadës së Parë, ku kishte kontribuar me trimëri qysh nga dita e krijimit të saj
Koloneli kanadez jep detaje nga momenti i shpërthimit të minës Ndërsa në Tiranë, flamuri kombëtar ngrihet në gjysmështizë për nder të efektives që humbi jetën, forcat e armatosura të
Koloneli: Policia përdori LHL, lëndë tmerrësisht e rrezikshme Kolonel Dritan Demiraj ka reaguar përmes një statusi në Facebook duke denoncuar përdorimin pa masë të gazit lotsjellës s
Haziri tregon grupin që ka gisht në vrasjen e Zemajt Analisti politik, Nexhat Haziri për vrasjen e kolonel Tahir Zemës thotë se, vrasja e kolonelit Zemaj, gjegjësisht zbardh
Shfaqet vëllai i kolonelit Krasniqi, ka një porosi për Thaçin Behxhet Krasniqi, vëllai i kolonel Ahmet Krasniqit, në një pronocim ka folur edhe për deklaratën publike të Gani Gecit,
Këta janë kolonelët e gjeneralët nazistë që drejtuan turmën e grekëve në Bularat (FOTO LAJM) Historiani shqiptar Arben Llalla së funmdi ka publikuar disa foto ku sipas tij, personat që shihen janë kolonelë gjenera
Drithërima për politikën shqiptare, Specialja po heton vrasjen e kolonelit Gjykata Speciale është duke u marrë me zbardhjen e vrasje së Ahmet Krasniqit, ish-Ministër i Forcave të Armatosura të Qe
Nisin homazhet për kolonelin dhe Jakupin Në hollin e Kuvendit të Kosovës kanë nisur homazhet për rivarrimin e eshtrave të kolonel Ahmet Krasniqit dhe Qazim Jakup
Fjalimi drithërues i Ahmet Krasniqit në ditën e Pavarësisë (VIDEO) Në faqen në Facebook me emrin Ahmet Krasniqi është publikuar një video e vitit 1996, ku kolonel Krasniqi mbante fjalim m