999 rezultate për

kolektive

Nis greva në KEDS Federata e Sindikatave të Pavarura “ElektroKosova” dje ka bërë të ditur se menaxhmenti i KEDS-it nuk po e zbaton marrëve
Peshkopët kilianë ofruan dorëheqje kolektive, shkaku i skandaleve seksuale Të gjithë peshkopët në Kili ofruan dorëheqje, pasi Papa Françesku i akuzoi për abuzime seksuale dhe fshehje të provave n
Mogherini: Mbrojtja evropiane nuk kërcënon NATO Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini kundërshtoi sot kërkesën amerikane për përcaktimin me shkrim të njohj
PD: 6 muaj pa kontrata, qeveria refuzon t’u japë shpërblimin e fundvitit mësuesve Deputeti i PD-së Luçiano Boçi, ka denoncuar sot refuzimin e MAS për të nënshkruar kontratën kolektive për 36 mijë mësues
Punonjësit me arsim të lartë, të pakënaqur më rrogën minimale Duket se rroga minimale e vendosur 12 mijë denarë nga disa njerëz është mirëpritur e nga të tjerë është konsideruar një
LSM: 7 ditë pushim për të punësuarit në zonat e përmbytura Lidhja e sindikatave të Maqedonisë ka njoftuar sot se në bashkëpunim me Organizatën e punëdhënësve të Maqedonisë, kanë
Ushtria jonë "pa emër" Kosova po mbush tetë vjet shtet, por ende mbetet ligjërisht pa ushtri e që është njëra nga shtyllat bazë të pavarësisë.
Refugjatët vazhdojnë të vërshojnë drejt Preshevës (VIDEO) Në kampin e Miratovcit në Preshevë, që ndodhet kufirit me Maqedoninë, vazhdon të vijë një numër i lartë refugjatësh nga
Mustafa shkarkon Jabllanoviçin: Nga sot s'është pjesë e Qeverisë Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, në një konferencë për shtyp ka njoftuar shkarkimin e ministrit serb për Kthim dhe Ko
Arsimi në grevë, nxënësit tre ditë pushim Arsimtarët nuk kanë hyrë sot në klasat e tyre, siç ndodh gjithmonë, ndërsda nxënësit do të kenë tre ditë pushim. Greva
Nesër mbahet grevë njëditore në arsimin parauniversitar Shkollat e arsimit parauniversitar në Kosovë do ta bojkotojnë mësimin në ditën e premte, më 30 janar, në shenjë pakënaqë
Ultimatumi i Sindikatës së Arsimit: Nëse nuk rriten pagat më 10 janar në grevë Sindikata e Arsimit i ka dhënë ultimatum qeverisë që deri më datë 10 janar të reflektojë për ngritjen e pagave për 25% d
Punonjësit HEC-it të Banjës sërish në proteste Rreth 600 punonjës të Hidrocentralit të Banjës kanë bojkotuar punën, duke qëndruar jashtë ambienteve të kantierit të fir
Veliaj: Përparësi zhdukja e pabarazisë mes pagës së burrave dhe grave Për të mbrojtur punonjësit nga një pagë jo e denjë për ta, ministria, me të gjitha strukturat e saj, do të ndikojë që në
Nishani merr në mbrojtje gjyqtarët Presidenti Bujar Nishani vuri sot në dukje se lufta kundër korrupsionit në radhët e gjyqësorit po dëmtohet nga retorikat
Nënshkruhet kontrata kolektive për arsimin Ministri i Arsimit të Kosovës Ramë Buja dhe kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, kanë nënshkruar sot kontratën kolekt
Thaçi nënshkruan kontratën kolektive Ashtu siç ishte paralajmëruar Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe përfaqësues të OEK, AKB-së, BSPK-së dhe KES-it, ka
Thaçi pritet të nënshkruaj sot kontratën kolektive Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, sot do të nënshkruajë Marrëveshjen e Përgjithshme Kolektive me të cilën rregullohet
PD: Rama po mbulon dështimin me akuza kolektive ndaj qytetarëve Deklaratat e Kryeministrit Rama, sipas të cilit 91 % e shqiptarëve abuzojnë me energjinë elektrike, është cilësuar nga P
Tahiri- Berishës: Mohove baxhanakun që të vdiq në Gërdec Update-Ministrii Brendshëm Sajmir Tahiri mohoi akuzat e ish-kryeministrit për lidhje me elementë të krimit duke u kundër