999 rezultate për

kolegjit

Nxënësit e Kolegjit "Hasan Riza Pasha" vizitojnë Bashkinë e Shkodrës (FOTO LAJM) Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka pritur në zyrën e saj një përfaqësi të Kolegjit “Hasan Riza Pasha” t
Frikë nga Erdogani dhe të tradhtuar nga Thaçi, familjet e mësuesve turq ikin nga Kosova Ende nuk ka asnjë detaj të ri nga operacioni shokues në të cilin u dëbuan padrejtësisht disa mësues turq në Turqi. Për k
Reagon ashpër Rovena Gashi: Hakmarrje primitive e Markut Ish-prokurorja Rovena Gashi pas pezullimit nga detyra ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku shprehet se nuk ka asnj
24 medalje për nxënësit e kolegjit "Jahja Kemal" në Shkup Dhjetë medalje argjendi, 14 bronzi dhe 4 mirënjohje në 9 kategori (programim, arti kompjuterik, kontrollit hardware, leg
Zyrtarja e ambasadës amerikane surprizohet nga nxënësit e kolegjit "Turgut Ozal" E ftuara speciale e nxënësve të Kolegjit "Turgut Ozal" në Tiranë ishte Zv.Shefja e Zyrës së Marrëdhënieve me Publikun në
Reagon Delawie për arrestimin e mësuesëve: Sundimi i ligjit është jetik Ambasadori i SHBA’së, Greg Delawie ka reaguar ndaj arrestimit dhe deportimit të gjashtë shtetasve turq, drejtues dhe pro
Nxënësit e kolegjit "Yahya Kemal" mbledhin ndihma për të varfrit Ditë më parë në Kolegjin "Jahja Kemal" me moton "Ajo pak që ti dhuron, një fëmijë shumë e gëzon", është zhvilluar një ak
Ambasadori Lu pret nxënësit e kolegjit "Turgut Ozal" dhe u rrëfen ëndrrën e vegjelisë Ambasadori amerikan në Tiranë pati disa të ftuar special sot në ambientet e ambasadës. Një grup nxënësish nga Kolegji
Supremja reagon ndaj PDK-së: Erdogani nuk ka qenë pjesë e Kolegjit Gjyqësor Gjykata Supreme ka reaguar ndaj pretendimeve të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), e cila e ka akuzuar këtë instituci
Këta janë gjyqtarët e Supremes që anuluan vendimin për rinumërim në Prishtinë e Prizren (FOTO LAJM) Katër gjyqtarë të Supremes kanë marrë dy vendime për që mos të ketë rinumërim të votave në Prishtinë dhe Prizren. At
Luan Rama: Ministria e Drejtësisë do të administrojë zyrat e Kolegjit të Vettingut! Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Intergrim, Luan Rama e ka cilësuar si skandal faktin që Ministria e Drejtësisë, që
Plas "sherri" mes Kuvendit dhe PD-së për shkurtimin e stafit të vetingut Teksa diskutohet struktura e Kolegjit të Apelimit, debate të forta kanë shpërthyer në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve.
Tragjedi në Londër, shqiptari përplaset për vdekje nga një kamion Një shqiptar ka mbetur i vrarë në Londër pasi është përplasur për vdekje nga një kamion. Mësohet se ai është Ardian Z
Këta janë 27 komisionerët dhe anëtarët e Kolegjit të Apelimit që u votuan sot (FOTO) U votuan sot në Kuvend 27 emrat në komisionet e vettingut dhe të Kolegjit të Apelimit që do t’i hapin rrugë zbatimit të
Kush janë kandidatët fitues të Kolegjit të Apelimit Sot janë zgjedhur anëtarët e kolegjit të Apelimit. Ato janë Ardjan Hajdari, Ina Rama, Sokol Como, Natasha Mulaj, Luan Da
Meraku për zgjedhjet, Nishani i lë porosinë e fundit Kolegjit Zgjedhor Presidenti Bujar Nishani ka thirru sot anëtarët e Kolegjit Zgjedhor, ku ky i fundit do të ushtrojë funksionet gjatë proc
Studentët e Kolegjit Universitar "Bedër" përfaqësojnë Shqipërinë në "JESSUP" në Washington DC Studentët e Departamentit të Drejtësisë në Kolegjin Universitar "Bedër" përfaqësuan edhe këtë vit Shqipërinë në kompetic
Kolegji Zgjedhor pritet të finalizojë zgjedhjen e Trumpit Anëtarët e Kolegjit Zgjedhor të Shteteve të Bashkuara pritet të finalizojnë sot zgjedhjen e republikanit Donald Trump në
Pensioni i gjyqtarëve të Kolegjit, plas sherri në KLD (E PLOTE) Procesi i hedhjes së shortit për përzgjedhjen e tetë anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor, më 9 dhjetor 2016, është paraprirë
Donald Trump mund të mos bëhet President i SHBA-ve Donald Trump pavarësisht se fitoi zgjedhjet, mund të mos bëhet President i SHBA-ve. sistemi elektoral amerikan llogarit