999 rezultate për

koku

E kemi të gjithë, stafilokoku ju rrezikon jetën Mbi lëkurën e çdo njeriu në botë ekziston një superbakter i cili është potencialisht vdekjeprurës. Bakteri është Sta
Infeksioni i stafilokokut nuk është aq i lehtë sa duket Sipas një studimi të ri, një infeksion i shkaktuar nga bakteria e stafilokokut që është rezistent ndaj ilaçeve po përhap
Është gruaja më jetëgjatë në botë, por ajo e quan mallkim (FOTO LAJM) Një grua nga Çeçenia, e cila thotë se është personi më i vjetër në botë, është shprehur se ditëlindja e saj e 129 nuk ës
Zbulohet gruaja më e moshuar në botë, mban mend shumë luftra të gjitha luftrat e mëdha (FOTO LAJM) Qeveria ruse ka deklaruar se ka gjetur gruan më të vjetër në rruzullin tokësor. Sipas tyre, ajo është 128 vjeçe dhe
Gjendet kanabis në një mal të Zaskokut Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona dje në fshatin Zaskok të Ferizajt. Personat janë arrestuar pasi njësitet
Tajlandë, policët gjumë në park (FOTO-LAJM) Pas gjashtë ditëve demonstrata të cilat synonin të rrëzonin qeverinë, forcat speciale të policisë kanë zgjedhur kopshtin
Përleshje në burg, vriten 13 të burgosur në Honduras Të paktën 13 persona kanë mbetur të vrarë si pasojë e përleshjeve në një burg në veri të Hondurasit. Sipas mediave ndërk
Tagged blen Hi5 Rrjeti Hi5 është blerë nga rrjetit social Tagged. Hi5 pasi humbi shkëlqimin e fillimit është kthyer në një rrjet social
Bangkoku shpall gjendjen e jashtëzakonshme Kryministri tajlandez, Samak Sundarajev, ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në kryeqytetin e vendit, Bangk