999 rezultate për

koha

Zaev-Kotzias: Është koha për vendim liderësh dhe zgjidhje të pranuar nga të dy palët Kryeministri Zoran Zaev pas takimit me Kociasin ka theksuar është koha për vendime lidershipi dhe kompromis dhe se vizit
Donika Kadaj: Nuk është koha të hedhim gaz lotsjellës Donika Kadaj-Bujupi nuk thotë se vetëm ka sakrifikuar për qytetarët e Kosovës kur votoi për kalimin e Marrëveshjes për S
Themeluesi i WhatsApp: Ka ardhur koha të fshini Facebook-un! Një ndër themeluesit e WhatsApp ka deklaruar se është koha për të fshirë Facebook-un. Paralajmërimi i Brian Acton vje
Ministrat e Jashtëm të Ballkanit në Sarajevë: Koha për të mos humbur shansin historik Sarajevë - Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (KBER), Goran Svilanoviç, merr pjesë sot në Sar
SPECIALE / Koha për hakmarrje? "Viktimat" e Realit duan larjen e hesapeve Champions League vazhdon, emocionet rriten dhe finalja po afron. Janë pothuajse ata ekipe që ishin edicionin e kaluar, a
Kaq mjafton, Drogba njofton pensionimin nga futbolli Sipas raportimeve të "Gianluca di Marzio", Didier Drogba i ka dhënë fund karrierës së tij futbollistike. Ka qenë vetë
Koha kur Shpendi deklaronte se pa Vetëvendosjen është një hiç Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti brenda natës kishte ndërruar edhe bindjes politike duke u bërë pjesë e Lëvizjes Vet
Koha kur Rifat Jashari ishte aktivist i Degës së LDK-së Nuk e ka mohuar asnjëherë. Bile e ka përmendur me krenari se ka qenë pjesë e lëvizjes së aktivistëve të LDK-së në Gjerm
Buffon: Jam i lumtur me zgjedhjen time Legjenda e Juventusit, Gianluigi Buffon, ka vendosur se çfarëdo të bëjë pas këtij sezoni, por insiston se do ta zbulojë
Delawie u drejtohet deputetëve me video-mesazh: Ka ardhur koha ta ratifikoni Demarkacionin Ambasadori amerikan Greg Delawie ka ftuar edhe njëherë deputetët e Kuvendit të Kosovës që të ratifikojnë marrëveshjen pë
Kurti: Kemi prezent regjim të dhunshëm dhe despotizmin tradhëtar Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka kujtuar në aktivistin Astrit Dehari me rastin e ditëlindjes së tij.
Koha e keqe, fillojnë përmbytjet në Greqi Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar përmbytje dhe dëmë të mëdha në zonën e Trikallasë në Greqi. Mediat greke bë
"Ferrari" gati për të dalë nga garazhdi, koha që Sadiku të debutojë me Levanten Armando Sadiku është gati për të bërë debutimin e tij me skuadrën e Levantes. Mediat spanjolle bëjnë me dije se trajn
Koha kur Hashim Thaçi dhe Sami Lushtaku ishin futbollistë (FOTO LAJM) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-kryetari i Skenderajit, Sami Lushtaku dikur kanë qenë sportist. Siç e dësh
Robben flet për të ardhmen: Nuk ka ardhur koha të pensionohem Arjen Roben nuk mendon se ka ardhur momenti që ai “të varë këpucët në gozhdë”. ai që nga viti 2009 është pjesë e Bayerni
Koha që Meta të provojë nëse është atdhetar i vërtetë dhe jo vetëm në Facebook Nga Albeu.com Presidenti Ilir Meta e ka patur me shumë qef të tregohet patriot i madh këto kohët e fundit kur ës
Legjenda gjermane: Buffonit i ka ikur koha, duhet të pensionohet Ish-ylli i Gjermanisë, Mario Basler e ka kritikuar Gianluigi Buffonin duke thënë se portieri veteran duhet të pensionohe
AFP: Kosova, një historik i shkurtër i luftës për pavarësi Kosova, e cila të shtunën shënon 10 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, u nda nga Serbia pas shpërbërjes së përgjakshme
E bujshme, Maqedonia refuzon pjesëmarrjen në takimin ku nuk është ftuar Kosova Shkaku i Kosovës, zv.kryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani, ka refuzuar ftesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Bo
Gazeta zviceriane: Të gjithë e pranojnë që Ivanoviç nuk u vra nga shqiptarët Me vrasjen e Oliver Ivanoviç është shuar një nga zërat e fundit të pavarur serbë. Kështu po merr fund procesi që ka në v