999 rezultate për

kodit

Balla, padi ndaj Berishës, pronarëve dhe administratorëve të kompanisë që ndërtoi kompleksin "Kontakt" Kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla ka kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion ish-kryeministrin Sali B
Rama e çon deri në fund, Kuvendi rrëzon dekretin e Kodit Zgjedhor Siç edhe u paralajmërua nga kryeministri Edi Rama, kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për
BE e shqetësuar për rivotimin e Kodit Zgjedhor, reagon McAllister Shef i Komitetit për Politikën e Jashtme në PE, David McAllister është shprehur i shqetësuar për vendimin e mazhorancës
Basha: Rama vodhi votat në Shijak e Durrës, vepron sipas kodit mafioz Kreu i PD-së Lulzim Basha në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e sotme ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për vjedhje
Miratimi i Kodit të ri Zgjedhor, reagon plot ironi Jozefina Topalli Pas shumë reagimesh në lodhje me miratimin në Kuvend të ndryshimeve kushtetuese të Kodit Zgjedhor, ka reaguar edhe ish-k
SPAK arreston gjyqtaren Margjeka bashkë me një avokat dhe dy qytetarë Hetimet e prokurorisë së posaçme antikorrupsion, SPAK, kanë vënë në pranga gjyqtaren e Durrësit, Mimoza Margjeka. Arr
Fatmira Hajdari përjashtohet nga çështja për privatizimin e OSHEE-së Gjyqtarja Fatmira Hajdari nuk do të jetë pjesë e apelit në çështjen e privatizimit të OSHEE-së. Mwsohet se Gjykata e Ape
Murrizi ngre padi në Kushtetuese ndryshimet e Kodit Penal: U shkel rregullorja e Kuvendit Kryetari i grupit demokrat Myslim Murrizi depozitoi në Gjykatën Kushtetuese një padi për ndryshimet që u bënë në Kodin P
Hyjnë në fuqi ndryshimet e Kodit Penal, 10 veprimet që mund t' ju çojnë në burg Pas miratimit në seancën lenare të 16 prillit, ditën e sotme hyjnë në fuqi ndryshimet në Kodin Penal. Ndryshimet krímina
Zbardhet e plotë padia e Metës në SPAK: Përveç ministres, paditi dhe dy zyrtarë të tjerë Zbardhet padia e Presidentit Ilir Meta në SPAK. Mësohet se përveç Etilda Gjonajt, Presidenti Meta ka kallëzuar dhe
VENDIMI/ 56 vite burg për grupin kriminal që çonte emigrantë në SHBA, Kanada dhe Britani Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar ka dënuar 10 persona të akuzuar për falsifikim dokumentesh. SPAK bën me
I shpallur në kërkim prej disa ditësh, policia asnjë të dhënë për Kajmakun Ish-kreu i Bashkisë Vorë, Agim Kajmaku është në kërkim prej disa ditësh. Akuza më e rëndë është ajo e falsifikimit të fo
Zbardhet dosja e Prokurorisë: Pse u pushua akuza për Lulzim Bashën Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-sekretari i përgjithshëm Arben Ristani dhe Ilir Dervishaj janë marrë si të
Rikthehen protestat studentore, studentët të pakënaqur me premtimet Ditën e sotme ka nisur viti i ri akademik 2019-2020, teksa studentë të Universitetit të Tiranës, kanë zgjeshur të protes
Meta kthen Kodin Penal: Rrezikon qytetarët Presidenti Ilir Meta ka kthyer mbrapsht ndryshimet në Kodin Penal të vendit duke theksuar se prek interesat e qytetarëve
Kontradikta e Kodit Penal që amniston monstrat Nga Edvin Peçi Ka një kontradiktë deri në absurd mes dy neneve të Kodit Penal ku njëri përcakton masën e dënimit
Digjet katedralja e filmit " Kodit të Da Vincit" (FOTO LAJM) Një nga katedralet më të famshme dhe më madhështore të Francës është përfshirë nga flakët ditën e djeshme. Ngjarja ka pr
Arrestohet avokati Gazmend Halilaj, dyshohet se ka kryer marrëdhënie me të miturën Inspektorati Policor i Kosovës (IPK), respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve kanë vazhduar të ndërmarrin vep
I sekustrohet pasuria një tjetër "baroni" të heroinës në Has Gjykata për Krime të Rënda pranoi kërkesën e Prokurorisë për Krime të Rënda duke vendosur masën e sigurimit personal pas
EMRAT/ Rimbursuan persona të vdekur dhe emigrantë, policia ndalon dy farmacistët Policia ka njoftuar se ka vënë në pranga dy farmacistë të cilët akuzohen për mashtrim me rimbursimet e ilaçeve. Sipa