999 rezultate për

kodi

Meta kthen Kodin Penal: Rrezikon qytetarët Presidenti Ilir Meta ka kthyer mbrapsht ndryshimet në Kodin Penal të vendit duke theksuar se prek interesat e qytetarëve
Beteja e humbur e krokodilit me luanët (VIDEO) Janë dy prej kafshëve më të rrezikshme në planet dhe grabitqarë të pashembullt që për vetë habitatin e tyre rrallë takoh
Vjedh krokodilin dhe dy pitonë nga kopshti zoologjik (VIDEO) Një hajdut është kapur në kamera në një kopsht zoologjik duke vjedhur një krokodil dhe dy pitonë. Ai hyri në Canberra
Ashpërsohen dënimet, Kuvendi miraton ndryshime në kodin penal Me 96 vota pro, 11 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ndryshimet në Kodin Penal. Për ndryshimet duhe
Kontradikta e Kodit Penal që amniston monstrat Nga Edvin Peçi Ka një kontradiktë deri në absurd mes dy neneve të Kodit Penal ku njëri përcakton masën e dënimit
E RËNDË/ Krokodilët hanë për së gjalli vajzën 2-vjeçare Një fëmijë i vogël i gjinisë femërore është ngrënë i gjallë nga krokodilët në Kamboxhia pasi rrëshqiti në gropën ku ata
U godit nga kamioni, krokodili 210 kg bllokon autostradën për disa orë (FOTO LAJM) Leeds United duan që të kthehen në Premier Ligë sezonin e ardhshëm. Skuadra e Marcelo Bieslas humbi në gjysmë-finale
Gazetari zbulon "kodin" e mafiozëve pas përgjimeve të "Bild" Nga Andi Bejtja Të gjithë qoftet e “Bild” ku “Rilindja” del tamam si një organizatë kriminale, (fatmirësisht m
Nuk pritej/ Cënimi i zgjedhjeve, projektligji i ri heq të drejtën për të lëvizur në Europë Ashtu siç edhe e raportuam më herët, qeveria i ka propozuar Kuvendit një projektligj të propuzuar nga deputeti Ervin Bus
Përfshirja e zyrtarëve në blerjen e votave, kodi penal parashikon deri në 3 vjet burg (FOTO LAJM) Kodi Penal parashikon dënime të ashpra për zyrtarët e administratës shtetërore që përfshihen në fushata elektorale. S
Krokodili sulmon makinën e Policisë (FOTO LAJM) Policia në Caddo Parish në Luiziana u përballen më një aligator gjigant. Ata u thirrën pasi zvarraniku u pa në mes të
Kthehet në shtëpi gjen krokodilin duke i rënë ziles (VIDEO) Një grua që sapo ishte shpërngulur në Karolinën e Jugut, është mirëpritur në lagje nga një skenë e pazakontë – një aliga
Ndryshon Kodi Penal, deri në 10 vite burg për abuzuesit e sigurisë ushqimore Propozimi i bërë nga një grup deputetësh të Partisë Socialiste për të ndryshuar disa nene dhe për të shtuar nene të reja
E pazakontë, kali përleshet me krokodilin (VIDEO) Mund të kemi parë shumë beteja mes kafshëve të ndryshme, por ndoshta kurrë një të tillë mes kalit dhe krokodilit. Në
Manja: Burg kush godet policët Kreu i Komisioneve të Ligjeve Ulsi Manja i fituar në një program televiz tha se do të ketë ndryshime në Kodin Penal.
MAS paralajmëron ndryshime në kodin penal, çdo prind mund të dënohet nëse kryen këtë veprim Ministrja e Arsimit, Besa Shahini me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se ka nisur paketa e r
Momente që të lënë pa frymë, vajza i lan dhëmbët krokodilit (VIDEO) Edhe pse në fakt prindërit zakonish fusin në vaskën e fëmijëve një rosak apo lodra, këta prindër e kanë kaluar cakun.
Zëri i Amerikës: Rama, gjuhë të ashpër dhe një ftesë për opozitën Kongresit të Partisë Socialiste i ka kushtur vëmendje edhe Zëri i Amerikës. Në shkrimin e botuar gjuha e Ramës konsidero
Krokodili hëngri qenin që ndodhej në breg, aty pranë ndodheshin një grup nxënësish(VIDEO) Nxënësit dhe mësimdhënësi tyre shikonin të tmerruar, kur një krokodil gjigant doli prej një lumi në Queensland të Austra
Digjet katedralja e filmit " Kodit të Da Vincit" (FOTO LAJM) Një nga katedralet më të famshme dhe më madhështore të Francës është përfshirë nga flakët ditën e djeshme. Ngjarja ka pr