999 rezultate për

koalicioni

Osmani: Do të ishte goditje e madhe nëse koalicioni qeverisës na imponon një president Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani është deklaruar për skadimin e mandatit kushtetues të presidentit aktual Hashim Thaçi
Ramush Haradinaj president ose vendi shkon në zgjedhje, AAK kërcënon sërish koalicionin Ramush Haradinaj është emri i vetëm që AAK-ja ka për president dhe synon Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka kandid
Isa Mustafa paralajmëron zgjedhje të reja (VIDEO) Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit me partnerët e koalicionit në ndërtesën e Kuvendit të Ko
Hoti: Po s'u morëm vesh për presidentin, shkojmë në zgjedhje Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, thotë se nuk e ka problem nëse nuk e kryen mandatin e tij deri në fund, po që se
Rama ndërhyn në punët e brendshme të Malit të Zi, shkatërrohet koalicioni anti-Gjukanoviç Kryeministri Rama ishte në një vizitë private një ditë më parë në Tuz. Në këtë vizitë, Rama takoi edhe kreun e Komun
Opozita dërgon në Këshillin Politik draftin për hapjen 100% të listave Opozita ka dërguar në Këshillin Politik propozimin e saj për lista të hapura 100%. Burime nga Partia Demokratike bëjnë m
Kurti flet për ngjarjet që i paraprinë prishjes së koalicionit ideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se në takimin që kishte pasur më 13 mars me presidentin e Kosovës, Hashim T
Mustafa paralajmëron AAK: Nëse kushtëzoni koalicionin me Presidentin, shkojmë në zgjedhje Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar zgjedhje të reja nëse partia partnere e koalici
Mustafa, Haradinaj dhe Limaj në takim Tre kryetarët e tri partive më të mëdha të koalicionit qeverisës janë në një takim aktualisht. Isa Mustafa i LDK-sa,
AAK largohet nga koalicioni? Flet Haradinaj Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pak para se marrëveshjes historike mes Kosovës, Serbinë me SHBA-të. Hara
Limaj pas takimit të partnerëve të koalicionit: Në dialog shkojmë për njohje Kreu i Nismës, Fatmir Limaj pas takimit të partnerëve të koalicionit qeverisës ka thënë se në këtë takim kanë folur për
Haradinajt pritet ti shtohet konkurrenca, LDK po mendon për postin e presidentit Më takimin se së hënës, ku do të takohen liderët e partive të koalicionit qeverisës, pritet të diskutohet edhe posti i p
Ali Ahmeti i "rrëmben" LSDM-së ministritë më kryesore (VIDEO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka prezantuar këtë të mërkurë emrat e disa prej ministrave në q
Ahmeti: Koalicionin BDI-LSDM do të çojë përpara proceset integruese (VIDEO) Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti pas takimit me liderin e Lidhjen Social Demokratike, Zoran Zaev,
30 korriku është më shumë se ndalim koalicioni Nga Namir Lapardhaja Seanca e 30 korrikut do të zhvillohet në rrethana të jashtëzakonshme. Imagjino nëse do të rezult
BDI dhe Koalicioni "MUNDEMI" krijojnë shumicën parlamentare TV21 Maqedoni mëson se kanë filluar formalisht bisedimet në mes të partive fituese në zgjedhjet parlamentare të 15 korri
Grubi: Nuk do jemi pjesë e asnjë koalicioni ku është e Majta e Apasievit Ish deputeti i BDI-së dhe një herit krahu i djathtë i Ali Ahmetit, Artan Grubi në një intervistë për gazetën Shqip të Sh
Haradinaj paralajmëron prishjen e koalicionit, i pakënaqur me Kryeministrin Hoti Ish-kryeminsitri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar prishjen e kolaicionit qeverisës sepse është i pakënaqur
Emrat e 120 deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë KSHZ dje publikoi rezultatet e para zgjedhore. Sipas këtyre rezultateve, këta janë 120 deputetët në përbërjen e ardh
KSHZ shpall rezultatet e para të zgjedhjeve parlamentare Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në konferencën e sotme për shtyp ka publikuar rezultatet e para jozyrtare nga zgjedhjet