999 rezultate për

klubet

Policia bastis klubet e futbollit në Belgjikë Disa nga klubet më të mira të futbollit në Belgjikë u bastisën nga policia për mashtrime të dyshuara në transferimin e l
10 klubet që fitojnë miliona euro nga reklamat (FOTO LAJM) 2289 marrëveshje, duke mbuluar 1606 kompani në 55 sektorë të ndryshëm për një investim total prej 4.4 miliardë euro.
Posti që mund të marrë ish-presidenti i Interit Mediat italiane kanë raportuar ditën e sotme se ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti mund tyë jetë presidenti i ard
Frika nga trazirat e derbit kryeqytetas, FSHF takon klubet Pas takimit të djeshëm në Drejtorinë e Policisë të Qarkut Tiranë, në lidhje me derbin e kryeqytetit Tirana-Partizani, FS
FIFA gati për revolucion, preken transferimet FIFA vitet e fundit ka bërë disa ndryshime në rregulloren e saj. Por mesa duket perfeksionimi i FIFA-s do të jetë gr
I kërkonin klubet më të mëdha të europës, Tare blindon dy yjet e Lazios Drejtori sportiv ia ka dalur të fitojë betejën kundër klubete më t1% mëdha evropiane. Ai ka mundur të mbaj dy yjet e sku
UEFA hap "thesin", rrit përfitimet e klubeve në Champions Champions League do të rifillojë ditën e sotme ku do të luhet 8 përballje fantastike përkatësiht 2 ndeshje për secilin g
Kaq para do të fitojnë klubet në çdo ndeshje të Champions-it Liga e Kampionëve do të fillojë këtë javë dhe klubet evropiane, përveç titullit, do të synojnë t’i fitojnë edhe paratë m
Këto janë klubet që kanë shpenzuar më shumë në La Liga këtë merkato verore (FOTO LAJM) Të gjitha klubet spanjolle kanë shpenzuar 870.12 milionë euro në skuadrat e tyre gjatë kësaj vere, me Real Madridin, i c
"Përçahen" klubet shqiptare edhe Kamza e hapur për bojkot Rreth debatit të këtij fillim sezoni që ka përfshirë Kategorinë Superiore, për çështjen e pranisë së policisë brenda sta
Presidenti i Skënderbeut kërkon pezullimin e kampionatit Siguria e brishtë e këtij fillimsezoni në stadiumet shqiptare po kthehet në një problem kryesor për vazhdimësinë e kampi
Barça humb sulmuesin, ikën tek kjo skuadër e madhe Marrëveshja mes Barcelonës dhe Borussia Dortmundit për Paco Alcacer tashmë është finalizuar. Sulmuesi i Barçës ka mbë
Tebas akuzon sërish: UEFA ka frikë të merret me klubet shtet Presidenti i ligës spanjolle të futbollit, Javier Tebas ka përsëritur akuzat e tij ndaj atyre që i quan klube shtet dhe
Dëshpërohen klubet spanjolle, Chelsea "blindon" lojtarin Merkatoja ende nuk është mbyllur në kampionatin spanjoll dhe mesa duket klubet e kësaj lige do të jenë aktive deri në d
"Shpërthen" përsëri Presidenti i La Ligas, flet për klubet shqiptare Presidenti i La Ligas, Havier Tebas, disa ditë më parë bëri një sulm të ashpër kundrejt klubeve të mëdha në Europë duke
Shifra marramendëse, ja sa para kanë shpenzuar klubet e Serie A Klubet italiane të Seria A, kanë qënë ndër më aktivet në këtë merkato vere, sidomos me blerjen e bujshme të Cristiano Ro
"Shpërthen" presidenti i La Liga: Klubet mashtruese po na marrin yjet La Liga prej kohësh ka dominuar industrinë e futbollit madje vijon ta bëjë. Megjithatë disa largimi të yjeve që luan
Skuadra turke e futbollit gjen zgjidhjen për financat, blen dhi për të mbajtur klubin Mënyrat për të sponsorizuar një klub janë të shumta, por që një ekip futbolli të mbahet nga të ardhurat e shitjes së qum
Alarmohen zvicerianët: Shqiptarët po na "vjedhin" talentet Futbolli zvicerian është i "pushtuar" nga futbollistët shqiptarë që nga klubet e deri te Kombëtarja e tyre. Kujtojmë
Pa polici brenda stadiumeve, ky është ligji i ri që detyron klubet e Superiores për stjuart Në ligjin e ri për sportin sanksionohet në të paktën dy nene detyrimi i klubeve si organizatorë të një ndeshjeje futboll