999 rezultate për

kirill

Apeli nxjerr nga qelia katër të burgosur Gjykata e Apelit ka njoftuar se në seancën e sotme të mbyllur të Këshillit Gjyqësor të Gjykatës është sjellë vendimi që
Kisha Ortodokse Ruse ndërpret lidhjet me Konstandinopolin Kisha Ortodokse Ruse ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Patriarkanën e Konstandinopojës, e cila ka autoritet mbi 3
Rusët "blindojnë" Tiranën, Kirill mbërrin në Shqipëri Patriarku i Rusisë, Kirill ka mbërritur në Tiranë. Kjo është vizita e tij e parë në Shqipëri. Mësohet se bashkë me
Forcat speciale ruse zbarkojnë në Tiranë për të mbrojtur Patriarkun Aleksander Ditën e sotme në Tiranë pritet të ketë masa të shtuara sigurie për shkak të mbërritjes në një vizitë zyrtare të Patriark
Patriarku i Rusisë vjen në Shqipëri, specialet rusë blindojnë Tiranën Patriarku i Moskës dhe i gjithë Rusisë, Kirill, pritet të zbresë në aeroportin e Rinasit, ditën e shtunë nën masa të for
Paralajmërimi i patriarkut rus: Po lëvizim drejt fundit! Në një fjalim publik në katedralen kryesore të Moskës, Patriarku Kirill tha se shenjat nga Libri i Zbulesës tani janë të
Patriarku rus fajëson intelektualët për krime kundër vendit Patriarku ortodoks rus, Kirill ka fajësuar intelektualët e vendit për të gjitha fatkeqësitë që e kanë goditur Rusinë në
13 vjet për ta zbukuruar, ja shtëpia më e veçantë në Rusi! (FOTO LAJM) Një nga shtëpitë më të famshme në Rusi është ajo e Sergei Kirillov, një farkëtar nga fshati Kunary. Kirillov I cili p
“Shtëpia e Kirillovit”, shtëpia më e bukur në Rusi (FOTO LAJM) Shtëpia e Kirillovit është shndërruar në një prej shtëpive më të famshme në Rusi në fund të viteve 80 dhe jo pa arsye.
Kush është në foto pas Ademit, Car Dushani apo Sveti Kirilli? Fotografia e mësipërme është bërë në fakultetin pedagogjik, ku Abdilaqim Ademi mori pjesë në Akademinë solemne me rastin
Patriarku i Rusisë nis vizitën e tij në Serbi Kreu i Kishës Ortodokse të Rusisë, Patriarku Kirill do të nisë sot një vizitë tre ditore në Beograd. Sipas agjendës q
Serbia nderon "carët e Rusisë" Patriarku i Moskës dhe i gjithë Rusisë, Kirill pritet ta vizitojë Rusinë në mes të muajit nëntor. Kirill së bashku me
Serbët e Kosovës janë pengje të lojës gjeopolitike Patriarku i Kishës Ortodokse të Rusisë, Kirill, ka deklaruar se serbët e Kosovës janë pengje të lojës gjeopolitike.
Kirill zgjidhet ne krye te Patriarkanes ruse Pas ndarjes nga jeta të Metropolitit të Kishës Ortodokse ruse në dhjetor të vitit të kalua