999 rezultate për

kilin

E FUNDIT/ Tërmet i fuqishëm me magnitudë 6 trondit këtë vend, alarm për Cunami (FOTO LAJM) Shqipëria nuk është e vetmja që po përballet me një situatë të vështirë nga tërmetet. Një tërmet i fuqishëm me magnit
Si e shkatërroi Peruja-Kilin me 3 gola (VIDEO) Peru e ka bërë befasinë më të madhe në Kupën e Amerikës së Jugut. Përfaqësuesja latine ka arritur në finale të këtij
Lojtarët e Kolumbisë dhe Perusë u pajtuan që të ‘eliminojnë’ Kilin nga Kupa e Botës ( VIDEO ) Lojtarët e Kolumbisë dhe Perusë u pajtuan që të ‘eliminojnë’ Kilin nga Kupa e Botës, gjithçka e sinkronizuar nga Falcao
Brazili i pa shpirt, nxjerr Kilin nga Kupa e Botës me një fitore që nuk i hynte në punë Brazilit edhe pse nuk i është nevojitur fitorja përballë Kilit, ka arrit të fitojë me rezultat 3-0. Brazili e mbylli nde
Baloteli afër rikthimit në Champions League, zbuloni ekilin e ri Mario Baloteli këto ditë mund të përshëndetet me ekipin e tij aktual francez Nice. Italiani është shumë pranë një
Një tërmet i fuqishëm trondit Kilin Një tërmet prej 6.1 shkallësh ka goditur sot në veri të Kilit. Sipas Shërbimit Gjoeologjik të Shteteve të Bashkuara, të
Sampaoli "divorcohet" me Kilin, Chelsea bëhet gati Jorge Sampaoli jep dorëheqjen nga drejtimi i Kilit. Tekniku argjentinas më në fund arriti marrëveshjen me Federatën Kili
Probleme në gju, Vidal nuk stërvitet me Kilin Mesfushori i Juventusit, Arturo Vidal, nuk ka mundur të vazhdojë stërvitjen me kombëtaren e Kilit në vigjilje të takimit
Brazil-Kili, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Tani e mbrapa çdo ndeshje do të jetë si një finale, dhe për Brazilin çdo finale duhet fituar. 200 milionë njerëz do të m
Brazil-Kili, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Tani e mbrapa çdo ndeshje do të jetë si një finale, dhe për Brazilin çdo finale duhet fituar. 200 milion njerëz do të mb
Van Gaal kundër FIFA-s: Po favorizon Brazilin Trajneri i Holandës Louis Van Gaal ka kritikuar Fifa-n për mungesën Fair Play-it kundrejt skuadrës që ai drejton. Portok
Spanjollët pesimistë: Nuk e kalojmë grupin Spanja nuk do të mund të kualifikohet në fazën tjetër të Botërorit. Ky është mendimi i shumicës së të anketuarve në një
Del Bosque: Spanja nuk ka nevojë për revolucion Trajneri i Spanjës Vicente Del Bosque këmbënguli se nuk do të bënte ndryshime drastike në skuadrën e tij, pavarësisht hu
Gjermania mposht Anglinë (VIDEO) Gjermani ka fituar miqsoren e luksit me Anglinë me Rezultatin 0-1. Goli u shënua nga Mertesacker në minutën e 39. Kjo
Mini-Tsunami godet Kilin (VIDEO) Një tërmet i lehtë që ka goditur Kilin ka shkaktuar rritjen e nivelit të detit dhe një mini-tsunami, që ka shkaktuar pan
Napoli, Vargas përshëndet Kilin me një magji (VIDEO) Mënyra më e mirë për ti dhënë lamtumirën Universidad de Chile dhe tifozëve nga ana e talentit kilen Eduardo Vargas që ng
Termet me intensitet 6.2 shkalle godet Kilin Një tërmet me intensitet 6.2 shkallë të Rihterit e ka goditur pjesën veriore të Kilit, e c
Loje e bukur dhe 3 pike per Kilin (VIDEO-FOTO) Kili ka triumfuar 1-0 ndaj Hondurasit në ndeshjen e vlefshme për grupin H të botërorit Afrika e Jug
Lojë e bukur dhe 3 pikë për Kilin (VIDEO-FOTO) Kili ka triumfuar 1-0 ndaj Hondurasit në ndeshjen e vlefshme për grupin H të botërorit Afrika e Jugut. Kilianët kanë k
Termet i fuqishem godet Kilin Një tërmet i fuqishëm me fuqi 6.4 shkallë të Rihterit ka goditur Kilin dje. Deri tani nuk ka t&