999 rezultate për

kerry-t

Ja urimi i John Kerry-t për 8-vjetorin e Pavarësisë Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka uruar popullin e Republikës së Kosovës, me rastin e tetëvjetorit të pavarës
Nishani i kërkon Ramës të tërheqë fyerjet për pritjen e John Kerry-t në Tiranë Presidenti Nishani i ka kerkuar kryeministrit Rama, të tërheqë fyerjet që ky i fundit i bëri gjatë emisionit "Dritare".
Vizita e John Kerry-t në Tiranë përmes 30 fotove (FOTO LAJM) Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, vizitoi sot Shqipërinë, në një vizitë që zgjati rreth 4 orë. Ai u prit n
Basha: Mirënjohje John Kerry-t për besimin në PD Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry sicc ishte dhe e parashikuar në axhendën e tij është takuar me kreun e opozitës
Ahmeti përshëndet vizitën e Kerry-t në Tiranë: E rëndësishme për të gjithë shqiptarët në rajon Nëpërmjet një postimi në profilin e tij zyrtar në Facebook, Ali Ahmeti shkruan se, vizita e Sekretarit të Shtetit Ameri
Ilir Meta jashtë axhendës së John Kerry-t në Tiranë Tashmë është e konfirmuar se sekretari amerikan John Kerry nuk do e takojë Ilir Metën. Për rrjedhojë, kjo do të jetë her
Tirana blindohet për 3 orë me ardhjen e John Kerry-t Policia e Tiranës ka marrë masa shtesë të një niveli maksimal, për të garantuar mbarëvajtjen e vizitës së zyrtarit të la
Rama: Vizita e Kerry-t, e rëndësishme në kohë sfidash të përbashkëta Kryeministri Edi Rama përshëndeti lajmin e dhënë nga Departamenti Amerikan i Shtetit se John Kerry do të vizitojë Shqipë
Vizita e John Kerry-t në optikën e Jakup Krasniqit Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Kransiqi, ka thënë se Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerr
Artan Grubi e kuptoi mesazhin e Kerry-t, ja çfare shkruan Vizita e Sekretarit Amerikan te Shtetit, John Kerry, në Prishtinë duket se ka dhënë mesazh të qartë edhe për politiken n
Vizita e John Kerry-t përmes 20 fotografive (FOTO LAJM) Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, u prit me nderime të larta shtetërore ne Aeroportin "Adem Jashari" nga Garda c
Mesazhe të qarta të John Kerry-t për politikën e Kosovës Sekretari amerikan i Shtetin John Kerry në konferencën e sotshme për medie, pas takimeve me zyrtarët e Kosovës, dha mesa
SHBA-Rusi, marrëveshje për armët në Siri Shtetet e Bashkuara dhe Rusia bien dakort që Siria të lejojë inspektorët të këqyrin të gjitha armët kimike, përpara shka