999 rezultate për

kerko

Kryekomunari i Deçanit kërkon t'i zbardhë faqen Haradinajt: Vëllezërit Rizaj u konfliktuan mes veti Bashkim Ramosaj, Kryetar i Deçanit, ka thënë se Ramush Haradinaj s’ka pasur kurrfarë problemesh me vëllain e Beg Rizajt,
Rama humb toruan, kërkon me ngulm t'i marrë mikrofonin të riut dibran Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë në Lurë, Dibër. Por ndryshe nga ç'pritej, banorët janë treguar kritik me
Na falni! Gjiganti amerikan kërkon falje për gishtin e Robbie Williams (FOTO LAJM) Gjiganti mediatik amerikan Fox Neës ka kërkuar falje publike në lidhje me gjestin e Robbie Williams gjatë performancës s
Neymar kërkon hakmarrje ndaj Gjermanisë Neymar dëshiron hakmarrje kundër Gjermanisë, për atë humbje turpëruse të Brazilit në vitin 2014. “Do të ishte bukur s
Ai i propozoi martesë nga gjykata, e dashura i përgjigjet Izet Haxhisë Ditën e sotme Izet Haxhia doli para gjykatës ku kërkoi përballje me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe rihapjen e dosjes
Britania kërkon mjekë. Lehtësohen procedurat për infermierët Duket se kriza në specialiste në sektorë si shëndetësia, inxhinieria dhe teknologjia e informacionit e kanë detyruar qev
Reçica kërkon punë për qytetarët e Kosovës në SHBA Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, në kuadër të qëndrimit të tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikë
Izet Haxhia, romantik i pashpresë: I propozon martesë të dashurës nga burgu Ditën e sotme Izet Haxhia doli para gjykatës ku kërkoi përballje me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe rihapjen e dosjes
VV i kërkon LDK-së të bashkohet kundër Haradinajt Në seancën e sotshme të Kuvendit të Kosovës, deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu bashkim të opozitës dhe
Neymar kërkon të hakmerret ndaj Gjermanisë Së fundmi "ylli" brazilian, Neymar është rikthyer nga një dëmtim dhe është përfshirë në listën e Brazilit si një nga loj
Edhe Naim Tërnava kërkon rritje të pagave Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava, ka bërë thirrje që të zgjidhet statusi juridik i bashkësive
Zbardhen detajet e takimit "sekret", çfarë i kërkoi Rama Metës Ditën e djeshme u zhvillua një takim në Presidencë mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta. Pavarësisht
“Po kërkonte një uniformë për diplomimin”/ Flasin shoqet e klasës: Ishte një nga njerëzit më gazmorë Ditën e mërkurë, Xhuljeta Çuni, do të zhvillonte provimin e Matematikës, nëse Xhaferr Mata nuk do ta kishte qëlluar për
Maroku nuk dorëzohet, kërkon Botërorin tjetër Sot gjatë kongresit të FIFA-s në Rusi është vendosur edhe vendi pritës i Botërorit 2026, ku Maroku humbi në garën me SHB
Opozita fillon veprimet të bllokojë emrin, shpresat i kanë te Ivanov Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski kërkoi takim urgjent me presidentin Gjorge Ivanov dhe me kryeministrin Zoran
Pas Vettingut, Gjyqtari i Kushtetueses kërkon rikthimin nga Apeli Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Fatmir Hoxha është shkarkuar nga KPK-ja, me dy vota pro dhe një kundër! Sipas mendim
Lori Hoxha bën dedikimin special për Ledionin (FOTO LAJM) Moderatori i njohur Ledion Liço feston ditëlindjen dhe nuk mund të mungonte urimi i Lorit. "Gëzuar ditëlindejn për k
Debat në Kombëtaren gjermane, kërkohet largimi i dy lojtarëve Kombëtarja e Gjermanisë është në tenison pasi po sulmohet nga ish-futbollistët e saj që kërkojnë largimin e dy futbollsi
Minatorët thirrje Ramës: Nuk po kërkojmë makina, por një pjatë makarona Ditën e sotme para kryeministrisë po zhvillohet një tjetër protestë e minatorëve për statusin e minatorit. Ato kanë p
Juventus hedh sytë nga talenti i Ajaxit Juventusi ia ka vënë syrin mbrojtësit të talentuar të Ajaxit, Matthijs De Ligt Sipas tuttosport, kjo lëvizje vë në pi