999 rezultate për

kerko

Lubonja në gazetën austriake kërkon të mos hapen negociatat me Shqipërinë Analisti Fatos Lubonja ka publikuar një opinion te gazeta e njohur austriake, Der Standard, në prag të vendimit për hapj
Kandidati që kërkonte zhdukjen e Izraelit i del imamit në mbrojtje Ish-kandidati për kryetar të Rahovecit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, i cili kishte ngjallur shumë
Vjena kërkon sqarime nga Berlini, pas akuzave të tjera për spiunazh Ekzekutivi austriak i kërkoi Gjermanisë shpjegime pas pretendimeve të tjera kundër shërbimeve sekrete gjermane, të akuzu
Boateng i kërkon llogari trajnerit Low për Marco Reus (FOTO LAJM) Jerome Boateng gjendej në fushë për Gjermaninë, por i vëllai e ka ndjekur me vëmendje ndeshjen e kampionëve të botës nda
I tha jo ëndrrës që ja kishte ndaluar komunizmi, vajza i kërkon falje mamasë së saj I prenë ëndrrën për kënduar që në nisje të karrierës së saj sepse vinte nga një familje e persekutuar nga regjimi komuni
Arbitri Faghani i kërkon të mbajë distancë Toni Kroosit (VIDEO) Toni Kroos dhe arbitri i ndeshjes Germani - Meksikë, Faghani ka pasur një moment jo të mirë me njëri-tjetrin. Në një
Tifozët nacionalistë maqedonas kërkojnë me dhunë të prishin marrëveshjen Grupi i tifozëve “Komitët” paralajmëron përsëri protesta radikale kundër marrëveshjes për emrin para Parlamentit. Siç
Zmbrapset Maradona, kërkon falje për puron Pas Lionel Messit, i cili përfundoi në shënjestrën e shumë kritikave për humbjen e penalltisë ndaj Islandës, edhe një tj
Kërkohet dëbimi i Imamit pas deklaratave skandaloze për vdekjen e Haradinajt (FOTO LAJM) Deklarata në rrjetet sociale të Imamit të vetëshpallur nga Rahoveci, Bedri Bytyqi në lidhje me vdekjen e babait të Ramus
Dalin pamjet, si Çani largoi me "forcë" nga emisioni mbesën e Derallës (VIDEO) Mbesa e Mehmet Derallës, njëri prej protagonistëve të Lidhjes së Prizrenit dhe dikur ministër i luftës në qeverinë e Ism
Messi kërkon t'i kundërpërgjigjet Cristiano Ronaldos Argjentina shihet sa favorte kryesore e e grupit D, në këtë Botëror. Kjo skuadër vjen nga një dështim në Kupën e Bot
Kryekomunari i Deçanit kërkon t'i zbardhë faqen Haradinajt: Vëllezërit Rizaj u konfliktuan mes veti Bashkim Ramosaj, Kryetar i Deçanit, ka thënë se Ramush Haradinaj s’ka pasur kurrfarë problemesh me vëllain e Beg Rizajt,
Rama humb toruan, kërkon me ngulm t'i marrë mikrofonin të riut dibran Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë në Lurë, Dibër. Por ndryshe nga ç'pritej, banorët janë treguar kritik me
Na falni! Gjiganti amerikan kërkon falje për gishtin e Robbie Williams (FOTO LAJM) Gjiganti mediatik amerikan Fox Neës ka kërkuar falje publike në lidhje me gjestin e Robbie Williams gjatë performancës s
Neymar kërkon hakmarrje ndaj Gjermanisë Neymar dëshiron hakmarrje kundër Gjermanisë, për atë humbje turpëruse të Brazilit në vitin 2014. “Do të ishte bukur s
Ai i propozoi martesë nga gjykata, e dashura i përgjigjet Izet Haxhisë Ditën e sotme Izet Haxhia doli para gjykatës ku kërkoi përballje me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe rihapjen e dosjes
Britania kërkon mjekë. Lehtësohen procedurat për infermierët Duket se kriza në specialiste në sektorë si shëndetësia, inxhinieria dhe teknologjia e informacionit e kanë detyruar qev
Reçica kërkon punë për qytetarët e Kosovës në SHBA Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, në kuadër të qëndrimit të tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikë
Izet Haxhia, romantik i pashpresë: I propozon martesë të dashurës nga burgu Ditën e sotme Izet Haxhia doli para gjykatës ku kërkoi përballje me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe rihapjen e dosjes
VV i kërkon LDK-së të bashkohet kundër Haradinajt Në seancën e sotshme të Kuvendit të Kosovës, deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu bashkim të opozitës dhe