999 rezultate për

kera

Sulmet ndaj tankerave fusin në sherr Anglinë dhe Iranin rani ka kërkuar nga ambasadori britanik që të paraqitet në Ministrinë e Jashtme në Teheran dhe të shpjegojë qëndrimet e
Rama merret me çështjet globale: Irani po sulmon tankerat e naftës Kryeministri Edi Rama ka komentuar ngjarjet e fundit në Gjirin e Omanit, ku dy anije cisternë u sulmuan me mina. Pasi Ua
Trump i kërcënoi me luftë, SHBA akuzon Iranin për sulmin ndaj tankerave të naftës Dy tankera nafte janë sulmuar sot në Gjirin e Omanit duke shkaktuar zjarr të madh dhe dëme në njërin prej tyre. Disa
Po bien daullet e luftës, sulmohen tankerat e naftës përbri Iranit Dy cisterna nafte u dëmtuan të enjten nga sulmet në Gjirin e Omanit, një rrugë detare strategjike pranë brigjeve të Iran
Hakerat sulmojnë ‘Whatsapp’, kompania i bën thirrje përdoruesve Hakerat kanë arritur që të instalojnë në distancë një softuer mbikëqyrjeje në telefona dhe pajisje të tjera, duke e bërë
Edward Skera, një tjetër shqiptar që kryeson toplistat botërore Këngëtari shqiptar Edward Skera mesa duket po arrin kulmin e karierës së tij si artist. Pak kohë më parë në bashkëpu
Rashica në fushë e dashura në tribunë, njihuni me bukuroshen e kosovarit (FOTO LAJM) Miliot Rashcia vijon formën e mirë me fanellën e Werder Bremen. Ai realizoi dje golin e barazimit ndaj Bayern Munich në
Hakerat përdorin quize për të thyer llogari në Facebook Facebook është duke kaluar në një krizë të madhe. Po ashtu vitet e fundit ka qenë cak i hakerëve. Sipas një raporti
"Do ta ngulim flamurin turk në Athinë", hakerat sulmojnë faqen e ish-ministrit grek (FOTO LAJM) Sulmohet nga hakerat profili ne Twitter i ish-ministri grek te Financave. Mediat greke teksa raportojne lajmin shkru
Hakerat sulmojnë FIFA-n, i vjedhin informatat të fshehta FIFA ka bërë të ditur se sistemi i kompjuterëve të organit qeverisës të futbollit botëror ishte sulmuar gjatë kësaj jave
Përdhunohet murgesha, gjendet i vdekur dëshmitari i vetëm Një dëshmitar në gjyqin e një peshkopi indian të akuzuar për përdhunimin e një murgeshë, ka vdekur. Kjo ka nxitur një
Telashe për WhatsApp, mos iu përgjigjni këtij numri WhatsApp është kthyer në një nga aplikacionet më të përdorur në mbarë botën. Por së fundmi janë rithyer telashe të r
Media amerikane: Hakera kinezë vjedhin të dhënat sekrete mbi luftën nëndetare FBI ka nisur të hetojë vjedhjen e të dhënave të një kontraktuesi të Marinës amerikane nga qeveria kineze. Mediat amer
FBI: Hakerat rus kanë sulmuar mijëra kompjuterë në gjithë botën FBI ka paralajmëruar të premten se hakerat rusë kanë kompromentuar qindra e mijëra kompjuterë shtëpiash dhe zyrash, nga
FBI: Rusët sulmojnë mijëra kompjutera FBI ka paralajmëruar të premten se hakerat rusë kanë kompromentuar qindra e mijëra kompjuterë shtëpiash dhe zyrash, nga
Brokerat financiarë, ndërmjetësit që të gjejnë sigurimin më të mirë Intervistë me Nada Vokshi, drejtore e departamentit të Brokerimit në Credins Bank Sa herë na është dashur të siguroj
Trashëgimtarja e njohur pre e hakerave, i grabisin mijëra euro Paris Hilton është një nga trashëgimtaret më të njohura në botë, por këtë herë ka rënë pre e hakerave të cilët i kanë vj
Hakerat i vjedhin Lazios 2 mln eurot e fundit për De Vrijn Sipas Il Tempo, Lazios hakerët i kanë vjedhur 2 milionë eurot e fundit që duhej t’i paguante te Feyenoordi për mbrojtës
Krijohet në një pullë fytyra e Mirtisit, vajzës athinjote të shekullit V para Krishtit Shërbimi shtetëror postar grek, ELTA , ka njoftuar shpërndarjen e një serie të re pullash kushtuar Mirtisit, rindërtimi
Detajet, si tre hakera shqiptare dëmtuan SHBA-të me miliona dollarë Dy qytetarë nga Kosova janë në mesin e 36 personave ndaj të cilëve Departamenti amerikan i Drejtësisë ka ngritur akuza p