999 rezultate për

kennedy

Misteri që tronditi botën, kush ishte gruaja e çuditshme kur u vra Kennedy Fotografitë e bëra gjatë atentatit ndaj presidentit të SHBA-së, John F. Kennedy, në vitin 1963, përshkruan një grua që f
Lihet në harresë makina që Kennedy i dhuroi Titos para se të vritej (VIDEO) Vetura ‘Chrysler’ të cilën John F. Kennedy i dhuroi Titos gjatë një vizite në Beograd, vetëm disa muaj para se të vritej
10 teoritë konspirative për vrasjen e ish-presidentit Kennedy Vrasja e ish-Presidentit amerikan John F. Kennedy është një nga ngjarjet më tronditëse të botës. Së fundmi, Presidenti D
150 mijë dollarë për të vrarë Fidel Kastron, publikohen dokumentet sekrete të Kennedy Presidenti Donald Trump ka miratuar publikimin e 2800 dosjeve sekrete në vrasjen presidenti amerikan John F. Kennedy.
Telefonata misterioze 25 minuta para vrasjes së Kennedy-t Publikimi i dosjes mbi vrasjen e presidentit amerikan, John F. Kennedy ka shkaktuar valë në mbarë botën. Një prej dok
Përmbyset historia: John Kennedy-it e vrau një polic dhe jo Lee Harvey Oswald (VIDEO) Vendimi për të publikuar dosje sekrete nga vrasja e Presidentit Kennedy ka nxjerrë në pah detaje tronditëse për opinioni
5 teoritë për vrasjen e presidentit amerikan John F. Kennedy Teksa pritet të zbulohen dokumentet e klasifikuara për një nga momentet përcaktuese të historisë amerikane të shekullit
Trump nuk do bllokojë publikimin e dokumenteve për vrasjen e Kennedy-t Presidenti amerikan, Donald Trump, është shprehur se nuk do ta bllokojë publikimin e mijëra dokumenteve qeveritare, që m
Trump paralajmëron të publikojë dosjet sekrete të vrasjes së John F. Kennedy Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar se ka për qëllim të lejojë publikimin e dosjeve sekrete të vrasjes së
Një oaz luksi! Del në shitje ishulli më i shtrejntë në histori (FOTO LAJM) Një ishull privat luksoz i dalë në shitje prej 48 hektarësh po trondit tregun botëror me një cmim prej 125 milion dollar
10 familjet më me pushtet të të gjitha kohërave ROTHSCHILD, BANKIERE (1744-SOT) Brenda pak vitesh, Rothschildët kaluan nga getoja e hebrenjve në Frankfurt, Gjermani,
Këto janë 10 familjet më të pushtetshme të të gjitha kohërave Janë dhjetë familje nga e gjithë bota që krijuan perandori me bizneset dhe kompanitë e tyre dhe patën ndikim në historin
Jackline Kennedy, historia tronditëse me pasanikun grek pas vrasjes së John E veja e presidentit të 35 të SHBA John Kennedy i cili u vra në një atentat në 1963, u përfshi në një skandal me një pas
Tronditet Hollywood-i! Ndërron jetë aktori i njohur i “Harry Potter” (FOTO LAJM) Një aktor i njohur botëror ka humbur jetën duke tronditur botën e kinemasë dhe fansat e tij. Bëhet fjalë për Sir Joh
Më shumë se rastësi, fenomenet më të çuditshme të njerëzimit (FOTO LAJM) Janë disa fenomee në jetë të cilat krijojnë idënë që legjendat mbi ripërtëritjen e gjërave janë shumë të vërteta. Më
Nipi i dy ish-presidentëve: George Bush mund të votojë Klintonin Në prag të zgjedhjeve presidenciale të SHBA-ve, nipi i ish-presidentit George W. Bush deklaroi se xhaxhai i tij nu do të
Ish-Presidenti Bush do të votojë për Hillary Clinton Ish-presidenti republikan Xhorxh H.W Bush ka thënë se do të votojnë për kandidaten demokrate Hillary Clinton në nëntor.
SHBA - Shpërthim në Qendrën Hapësinore Kennedy Një shpërthim ka tronditur Floridën shumë pak para se të fillonte një ngjarje e rëndësishme. "BBC" transmeton se një
Zi në botën e kinemasë, shuhet George Kennedy Është ndarë nga jeta në moshën 91 vjeçare aktori i njohur amerikan George Kennedy. Aktori i njohur, në sajë të shumë rol
Nxirren në ankand foto të rralla të John Kennedyt (FOTO LAJM) Një set fotografish të rralla të John Kennedyt dhe gruas së tij Jackie, duke pushuar në Cape Cod do të dalin në ankand k