999 rezultate për

kazakistanit

Shqipëria sot vetëm për fitore në finalen ndaj Bjellorusisë Nuk ka 2 pa 3 u shpreh trajneri i kombëtares shqiptare Edy Reja, në konferencën për shtyp përpara ndeshjes ndaj Bjelloru
Nuk udhëtuan dot drejt Kazakistanit, 4 arbitrat shqiptarë sjellin rastin e paprecedentë në futboll 4 gjyqtarë nga Kosova ishin zgjedhur për të arbitruar një ndeshje kryesore në kampionatin U-21, aty ku do të luhej sfida
Roy Keane reagon ashpër për golin e pësuar nga Etrit Berisha nga mesi i fushës Ish-futbollisti i Manchester Unitedit, Roy Keane ka kritikuar ashpër portierin e Shqipërisë, Etrit Berisha pasi ky i fun
Shqipëria nuk ndalet, dyfishon shifrat (VIDEO) Realizon edhe mbrojtësi Ismajli. Pas një këmbëngulje të admirueshme, shqiptari përfiton nga rrëmuja në portën e Kazak
Shqipëria kalon në avantazh përballë Kazakistanit (VIDEO) Zhbllokohet sfida. Sokol Cikalleshi kalon në avantazh kuqezinjtë. Pas harkimi nga e djathta nga ana e Memushajt, bom
Shqipëria sonte ndaj Kazakistanit ka "detyrim" fitoren Shqipëria para provës së të vërtetës. Në orën 18:00, në “Air Albania”, kuqezinjtë e Edy Rejas do të përballën me Kazakis
Mungesat, Kombëtarja luajti pa 11 titullarë ndaj Kazakistanit Shqipëria luajti dje pa një ekip titullarësh, për arsye dëmtimi apo lojtarë që nuk erdhën si pasojë e pandemisë. Str
Mbyllet në barazim pa gola pjesa e parë mes Kazakistanit dhe Shqipërisë Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë mes Kazakistanit dhe Shqipërisë. Kombëtarja jonë ka zhvilluar një lojë
Shqipëria sot pa "senatorët" kërkon 3 pikët ndaj Kazakistanit, ky pritet të jetë formacioni Shqipëria do të luajë ditën e sotmë në orën 15:00, ndeshjen e tretë në grupet e Ligës së Kombeve përballë Kazakistanit n
Reja: Kazakistanin do ta sulmojmë nga krahët Edoardo Reja, trajneri i Shqipërisë në konferencën për shtyp para mediave për ndeshjen ndaj Kazakistanit, theksoi se edh
Berisha: Shqipëria mbetet favoritja e grupit Etrit Berisha i cili është graduar kapiten i kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë ka dalë n
Zbulohet formacioni i Shqipërisë ndaj Kazakistanit, ja emrat e rinj Shqipëria do të niset sot drejt Kazakistan it, dy ditë nga ndeshja e vlefshme për Ligën e Kombeve. Përpara dy tran
Shqipëria fluturon drejt Kazakistanit, a rezultoi ndonjë futbollist me Covid-19? Shqipëria luan të dielën kundër Kazakistanit dhe kuqezinjtë e stafi teknik kanë fluturuar drejt Astana paraditen e sotme
Trajneri i Lituanisë: Shqipëria është favorite ndaj nesh Trajneri i Lituanisë, Valdas Urbonas, e pranon se ekipi i tij nuk vjen si favorit në takimin ndaj kuqezinjve. Në konf
Kazakistani i vendos kryeqytetit emrin presidentit që u dorëhoq Autoritetet në Kazakistan ia kanë ndërruar emrin kryeqytetit të këtij vendi, Astanas. Tash e tutje, ky kryeqytet do të q
Çunat e Bogdanit triumfojnë minimalisht kundër Kazakistanit Shqipëria U-19, me trajner Erjon Bogani, kamposhtur minimalisht 1-0 Kazakistanin në një ndeshje miqësore. Ndeshja u
Tirana tregon muskujt, barazon 1-1 me skuadrën e Superligës së Kazakistanit Tirana barazon në testin e parë në Antalia. Miqësorja e bardhebluve përballë kazakëve të Tobolit përfundoi në barazim 1-
Ambasadori i Kazakistanit: Nuk do ta njohim Kosovën Ambasadori i Kazakistanit në Serbi, me seli në Budapest, Nurbahom Rustemov, ka thënë se nuk do të njohë Kosovën si shtet
Llullaku prezantohet te kampionët e Kazakistanit (VIDEO) Azdren Lllullaku është prezantuar në ekipin e ri, Astanën. Sulmuesi i kombëtares sonë ka disa javë që ka mbyllur kalimin
Banorët e Kazakistanit lahen në lumin e akullt për të luftuar dembelizmin Banorët e kryeqytetit të Kazakistanit, Astana, plogështinë kronike e luftojnë duke u larë në lumin e akullt i cili rrjed