999 rezultate për

katica

U dënua me 9 vite burg, avokatët mbrojtës të Boki-13 të pakënaqur Gjykata vendosi për dënimin me burg për 9 vite të Bojan Jovanovskit dhe shtatë vite Katica Janevës pasi dje i shpalli fa
Anulohet sërish seanca për ratin "Zhvatja", avokatët e Jenevës janë sëmurë (VIDEO) E akuzuara e dytë në rastin “Zhvatja” Katica Janeva edhe në seancën e sotme erdhi e vetme. Avokatët e saj Delo Kadiev
DOKUMENTET/ Padi ndaj Joveskit, lejoi Katica Janevën të veprojë edhe nga paraburgimi (FOTO LAJM) Padi penale kundër prokurorit publik Lubomir Joveski është ngritur sot për refuzimin e tij për të larguar ish-prokuroren
Apeli refuzoi ankesën, Janeva mbetet në arrest shtëpie Gjykata e Apelit e refuzoi ankesën e ish-prokurores speciale publike, Katica Janeva, të mbrohet në liri. Me vendimin e g
Hidhet poshtë kërkesa e Katica Janevës Anëtarët e Komisionit parlamentar për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve në vazhdimin e pasdites të seancës njëzëri e r
"Ajo nuk është Katica, ајo është dërguar me helikopter në Greqi" Milenko Nedellkovski, njëri nga kritikuesit më të mëdhenj të Qeverisë Zaev dhe përkrahës i ish kryeministrit, Gruevski k
Zaev i vendosur: Vetting edhe për politikanët "Nuk e di vendimin e gjyqit, por mbetem konzistent në politikat se paraburgimi nuk duhet të jetë dënim pa dallim nëse bë
Fitoi lirinë, dalin pamjet e largimit të Katica Janevës nga burgu (VIDEO) Ish prokurorja Speciale Katica Janeva tashmë është larguar nga nga burgu i Shutkës, ndërsa ndaj saj është caktuar masa e
Katica Janeva lirohet nga paraburgimi Ish prokurorja Speciale Katica Janeva del nga burgu i Shutkës për të shkuar në arrest shtëpiak. Gjykata e Apelit kon
Meta i përgjigjet me "kërcënime" Xhafajt: Videoja po përgatitet! Presidenti Ilir Meta me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me presionin që sipas tij po i bëhet
Boki 13 dhe Katica Janeva do të gjykohen për "Reket" (VIDEO) Boki 13, Zoran Kiçeec dhe Katica Janeva do të paraqiten në sallën e gjykimit. Gjykata Penale mori vendim të prerë- të dy
Katica Janeva e sëmurë, shtrohet me urgjencë në spital Ish-prokurorja speciale, Katica Janeva për shkak të gjendjes së vazhdueshme të rënduar shëndetësore dhe kërkesave të vaz
Rasti "zhvatja", Jeneva nuk i përgjigjet pyetjeve në Gjykatë (VIDEO) Për më pak se një orë, ish kryeprokurorja speciale Katica Janeva u mbajt në Prokurori për Ndjekje të Krimit të Organizua
Rasti "Reket", sot dëshmon Katica Janeva E dyshuara e tretë e rastit “Reket”, Katica Janeva e cila ndodhet në paraburgim në Shutkë, sot duhet të paraqitet para p
Jeneva mbetet në burg, Gjykata nuk pranon pronën e saj si garanci (VIDEO) Gjykata Penale ka refuzuar kërkesën e ish prokurores speciale Katica Janeva, e cila ofroi garancion pronë të patundshme
Katica Janevës i caktohen plus 30 ditë paraburgim “Këshilli penal pranë Gjykatës penale në Shkup, duke vepruar në bazë të propozimit të Prokurorisë Themelore Publike për
Katica Janeva në gjendje të rëndë shëndetësore, mbrojtja kërkon heqjen e paraburgimit Është përkeqësuar gjendja shëndetësore e ish Prokurores Speciale, Katica Janeva, këtë e ka konfirmuar avokatja e saj Ire
U arrestua për korrupsion, prokurorja Katica Jeneva përfundon në gjendje të rëndë në spital Prokurorja e dorëhequr speciale, Katica Janeva është në gjendje të rëndë shëndetësore në Shutkë, pas ndalimit të saj par
30 ditë paraburgim për kryeprokuroren Katica Janeva Gjykatësi i procedurës paraprake ka caktuar 30 ditë paraburgim për Katica Janevën, si e dyshuar e tretë në rastin "Reket
Momenti i arrestimit të Katica Janevas (VIDEO) Raportohet se policia nga shtëpia e saj në "Kozle" ka shoqëruar Janevën në zyrat e Prokurorisë Speciale. Për momentin