999 rezultate për

katedralen

Për të parën herë pas 200 vitesh, Notre Dame pa meshë Krishtlindjesh (FOTO LAJM) Këtë vit nuk u zhvillua meshë Krishtlindjesh në katedralen Notre Dame, për herë të parë në më shumë se 200 vjet. Kish
Nis mesha e Krishtlindjes në Katedralen Ortodokse "Ngjallja e Krishtit" (FOTO LAJM) Ka nisur mesha e Krishtlindjes në Katedralen Ortodokse “Ngjallja e Krishtit”. Besimtarët ortodoksë janë mbledhur tek
1 mijë ekspertë kanë një thirrje për Macronin, si duhet të veprojë për katedralen Mbi një mijë ekspertë të trashëgimisë i bënë thirrje Emmanuel Macron për të mos u nxituar në procesin e restaurimit të k
Serbia dhuron 1 milion euro për katedralen Notre Dame Qeveria e Serbisë gjatë ditës së sotme tregoi se do të dërgoi një milion euro për ri-ndërtimin e katedrales Notre Dame.
Çatia e "Notre Dame" u shkrumbua nga flakët por 180 mijë bletët mbijetuan Dhjetëra mijëra bletë i kanë mbajtura zjarrit shkatërrues që pushtoj katedralen Notre Dame. 180.000 bletët që jetonin
Zbulohet shkaku i zjarrit që dogji katedralen Notre Dame Autoritetet franceze dyshojnë se një ‘lidhje e shkurtër’ elektrike mund të ketë qenë shkaktari i zjarrit në Katedralen N
Mesha e New-Yorkut është shpresë për katedralen e Notre Dame Skena e shkatërrimit nga zjarri të Notre Dame’it historik natën e mbëmshme sjellin kujtime të atyre që kujtojnë zjarrin
Presidenti i Rennes zemërgjërë, dhuron 100 milion euro për rindërtimin e Notre Dame (FOTO LAJM) Pas shkrumbimit të Notre Dames në Paris vijnë reagimet e para për të rindërtuar sërish Katedralen historike. Disa mil
Ndiqeni LIVE zjarrin që po shkrumbon Katedralen Notre Dame (VIDEO) Katedralja e famshme në gjithë botën Notre Dame në Paris është përfshirë nga flakët dhe zjarrëfikësit po luftojnë me fl
Po digjet për një ditë, ngjarjet historike që u përjetuan në Katedralen Notre Dame (FOTO LAJM) Katedralja e Notre Damit në Paris, një ndër ikonat e ndërtimtarisë religjioze, të hënën është përfshirë në flakë masive,
Çmenden mediat serbe, zjarrin në katedrale e lidhin me Kosovën (FOTO LAJM) Mediat serbe edhe tragjedinë e zjarrit të Katedralës Notre Dame në Paris e kanë lidhur me Kosovën. Në disa artikuj të
Edhe Shqipëria reagon për zjarrin që ka rënë në Notre Dame Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar me anë të një statusi na Facebook ku ka shprehur keqardhjen e tij për zja
Spidermeni francez ngjit kullën 607 metra për të ndihmuar katedralen “Notre Dame” (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Francë ku një burrë është treguar i gatshëm të ngjisë një godinë plot 607 metra të
Një ditë plot bekime, shqiptarët festojnë Krishtlindjet Dita e sotme konsiderohet në të gjithë botën si një nga festat më të rëndësishme. Krishtlindjet janë simbol i paqes,
Çmenden mediat serbe, flamuri i Kosovës ngrihet në katedralen Notre-Dame të Parisit Flamuri i Kosovës ka zënë vend në mesin e flamujve të shumë shteteve të botës, që janë vendosur në katedralen franceze p
Policia gjermane qëllon një person në Katedralen e Berlinit Policia gjermane njofton se ka qëlluar një njeri që po sillej "si i tërbuar" në një katedrale në Berlin. Incidenti nd
Princi Filipi i Serbisë martohet në një ceremoni madhështore në katedralen e Beogradit (FOTO LAJM) Ai është një anëtar i lartë i familjes mbretërore serbe, ndërsa ajo ka mbaruar për grafik dizajner, dhe vazhdimisht treg
Prifti theret me thikë gjatë meshës në katedralen e Meksikës Një ngjarje e rëndë ka tronditur Meksikën pasi një prift është therur gjatë një meshe në katedralen e Meksiko Siti të hë
ISIS merr përgjegjësinë për sulmin mbi katedralen në Egjipt (VIDEO) Grupi militant “Shteti Islamik”, ka marrë përgjegjësinë për sulmin kamikaz në katedralen kryesore në Kairo të Egjiptit,
HIMARA/ Dule dhe OMONIA mblidhen sot në Katedralen Ortodokse në Tiranë (FOTO) Qeveria shqiptare është duke u përballur me presione nga Greqia zyrtare për shkak të planit për të prishur disa ndërtesa