999 rezultate për

katarin

Familja e denoncoi si të zhdukur, ku u gjet peshkatari shqiptar Një 58-vjeçar banues në fshatin Memëlisht-Pogradec, ka dalë për të peshkuar në liqen dhe nuk është kthyer në banesë.
Grindje mes fqinjëve, Arabia Saudite plan ta kthejë në ishull Katarin Një zyrtar saudit nënvizoi të premten se mbretëria po ecën përpara me një plan për të gërmuar një kanal që do ta kthente
Skandali me Botërorin 2022, ja kush do e zëvendësojë Katarin Botërori i ardhshëm në vitin 2022 është zgjedhur të zhvillohet në Katar por së fundmi mediat britanike kanë nxjerrë një
Ariu i uritur sulmon dhe mbyt peshkatarin në lumin e akullt (VIDEO) Një ari i zemëruar u kap në kamera duke ndjekur një peshkatar rus në një lumë të akullt. Sergej Zhirkov, 31 vjeç, kis
Fakte për Katarin, vendi më i pasur e më i sigurt në tokë (FOTO LAJM) Katari shtrihet në Gadishullin Arabik, me një sipërfaqe prej 11.437 km². Kufiri me Arabinë Saudite është 60 kilometra, n
Nëntë gjëra që nuk dini për Katarin Sa është i pasur Katari Pse “bën shopping” në botë A është e vërtetë që të dielën punohetë Dhe mbi të gjitha pse është n
Katari heq vizat për 80 vende të botës Katari ka njoftuar për programin e ri të vizave në këtë vend, i cili do të lejojë qytetarët nga 80 vende të botës të udh
Embargoja detyron Katarin të importojë lopë me avionë Kopeja e parë e lopëve, e transportuar në rrugë ajrore, mbërriti në Katar jo vetëm për të prodhuar qumësht, por edhe për
Shtetet arabe kushtëzojnë Katarin Katër shtete arabe i kanë dërguar Katarit një listë prej 13 kërkesash që duhet t’i përmbushë, nëse do që t’i hiqen sanks
Kush vesh fanellën e Barcelonës dënohet me 15 vite burg Në Arabinë Saudite së fundmi është miratuar një ligj, sipas të cilit mund të dënohen me 15 vite burg dhe 150 000 euro gj
Erdogani i sfidon të gjithë, çon ushtarët në Katar Parlamenti turk miratoi mbrëmë një projekt-ligj që autorizon vendosjen e trupave në një bazë ushtarake turke në Katar.
Parlamenti turk aprovon dislokimin e trupave në Katar Parlamenti i Turqisë të mërkurën ka aprovuar një projektligj që parashikon dislokimin e ushtrisë turke në një bazë në Ka
Mbështet ISIS-in dhe "Vëllazërinë Muslimane", vendet arabe mbyllin "qiellin" për Katarin Egjipti ka mbyllur hapësirën ajrore ndaj avionëve të Katarit, derisa Arabia Saudite dhe Bahreini pritet të bëjnë të njëj
Një lufte e re troket në Gjirin Persik, rriten tensionet mes Arabisë Saudit, Egjiptit dhe Katarit Lindja e Mesme duket të jetë në prag të një tjetër lufte. Gjatë ditëve të fundit ka patur një tension në rritje mes vend
Vendet e gjirit izolojnë Katarin: Mbështet terroristët Arabia Saudite, Egjipti, Bahreini dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Katarin, duk
Rrëfimi i "killerit" Julian Sinanaj: Si e vrava peshkatarin në Vlorë... Julian Sinanaj i shpëtoi sot burgimit të përjetshëm duke u dënuar me 30 vite pas hekurave nga Gjykata e Apelit për Krime
Kombëtarja, një ditë ndryshe pas fitores me Katarin (VIDEO) Disiplinë, intensitet dhe ngarkesa. Për 9 ditë me radhë Gianni De Biasi dhe stafi i tij, kanë aplikuar këtë regjim, gati
Jelekët me GPS zbuluan se kush ka vrapuar më shumë ndaj Katarit Gjatë grumbullimit kuqezi, që në ditën e parë ajo që u vu re ishin disa jelekë të veçantë që futbollistët kuqezi mbanin
Shqipëria mposht Katarin (VIDEO) Shqipëria ka zhvilluar një ndeshje të rrallë duke përmbysur rezultatin nga 0:1 në 3:! ndaj Katarit në Austri. Edhe ps
Shqipëria po shkatërron Katarin Ekipi ynë kombëtar duket se ka marrë frenat e ndeshjes përballë Katarit. Teksa pësoi një gol në minutën e dytë, Shqip