999 rezultate për

katar

KATAR 2022/ Ndërrojnë jetë 67 punëtorë të tjerë në 5 muajt e fundit Ndërtimi i stadiumeve për Kupën e Botës Katar 2022 ka sjellë në pesë muajt e fundit një total prej 67 punëtorësh të vdek
Festohet “Dita Çekiste” - lindja e organizatës më gjakatare të shekullit XX Marina Kerceli Dita Çekiste hyri për herë të parë në kalendarin e sovjetik më 20 dhjetor 1917. Ajo u shoqër
KATAR 2022/ Inaugurohet stadiumi në prani të 20 mijë spektatorëve Në Katar është hapur për publikun një nga stadiumet më të bukur, që do të shërbejë për Kupën e Botës 2022. Një ceremo
Tiki-Taka, skuadra e Xavit praktikon lojën e tij si trajner edhe Katar (VIDEO) Xavi Hernandez po vazhdon të ketë sukses në punën e tij të re si trajner. Ai po udhëheq ekipin katarian Al Sadd, duke
Kapet peshkaqeni mbi 500 kg në Vlorë (FOTO LAJM) Një peshkaqen mbi 500 kg ka rënë gjatë natës në rrjetat e peshkatarëve të Vlorës. Peshkaqeni është kapur nga peshkata
Djali i peshkatares së mbytur kujton momentin tragjik: E mbajta gjysmë ore gjallë, ja kush është fajtor Stuhia e 5 gushtit do të ishte fatale për familjen e peshkatarëve Rama. Avdul Rama së bashku me nënën dhe babanë e tij k
Katar 2022, trajneri i Polonisë: Grup mesatar, Shqipëria e rrezikshme Ndryshe nga Edy Reja, trajneri i Polonisë Jerzy Brzeczek nuk e cilësoi si shumë të vështirë grupin I eliminator për Kata
KALENDARI/ Ja kur do t'i luajë kombëtarja ndeshjet kualifikuese për Botërorin e Katarit Shqipëria ka njohur kundërshtarët për kualifikueset e Kampionatit Botëror "Katar 2020", në shortin e hedhur pasditen e s
Shorti i Botërorit Katar 2022, Shqipëria dhe Kosova mësojnë kundërshtarët e grupit Shqipëria do të zbulojë sot kundërshtarët për fazën eliminatore të Botërorit 2022, teksa sot mbahet shorti në Zyrih.
Katari nuk njeh virus, lejon 20 mijë tifozë në ndeshje futbolli Katari po bën përgatitjet për kampionatin botëror të vitit 2022. Gjatë këtij muaji do të bëhet inaugurimi i stadiumit
SHORTI/ Eliminatoret e "Katar 2022", Shqipëria dhe Kosova mësojnë sot kundërshtarët (FOTO LAJM) Shqipëria dhe Kosova mësojnë sot kundërshtarët e eliminatorëve të Botërorit “Katar 2022”. Në orën 18:00, në Zyrih të Zvi
Pamje që shihen një herë në jetë: Peshkaqeni sulmon breshkën, reagimi i peshkatarëve (VIDEO) Dy peshkatarë në Bahamas shpëtuan javën e shkur një breshkë deti, e cila po sulmohej nga një peshkaqen tigër. Kai Sur
Përfundon ndërtimi i stadiumit të katërt të Botërorit, do të presë 7 ndeshje (FOTO LAJM) Kur jemi ende edhe dy vite larg Kupës së Botës "Katar 2022", vendi organizator ka përfunduar ndërtimin edhe të stadiumit
Asnjë gjurmë prej tre ditësh, fillojnë kërkimet për peshkatarin në Durrës Kanë filluar sot kërkimet për peshkatarin 32-vjeçar të humbur në det, i cili është zhdukur pa lënë gjurmë prej 29 nëntor
Nëse jo futboll të mirë, në Botërorin e Katarit do të shohim stadiumet më të mira në Botë (FOTO LAJM) Kanë mbetur edhe dy vite nga fillimi i Kupës së Botës që fillon nga 21 nëntori 2022 në Katar. Turneu më i madh ndërko
Ronaldo njofton tërheqjen nga kombëtarja e Portugalisë Cristiano Ronaldo ka bërë me dije vitin se kur do të tërhiqet nga kombëtarja e Portugalisë. Nuk do të ndodhë tani, por p
Argjentina gati për eliminatoret e "Katar 2022", Scaloni publikon listën (FOTO LAJM) Në Amerikën e Jugut do të nisë fushata kualifikuese për Kupën e Botës Katar 202 dhe trajneri i Argjentinës Lionel Scalon
Fshihen në thellësitë e deteve, peshkatari zbulon krijesat e pazakonta (FOTO LAJM) Ata mund të duken si krijesa aliene, por këto gjallesa të frikshme të detit jetojnë shumë afër nesh. Bishat misterioz
Marrëveshje me Greqinë, Rama tregon dy opsionet Kryeministri Edi Rama duke folur për mundësinë e një marrëveshjeje me Greqinë, ka dhënë edhe dy mundësitë sesi mund të n
"Do ta marr gardhin e do të ta fus në...", kërcënohet blogerja e s*ksit “Sa ta gjej shtëpinë dhe do të zhduk fare” .Ky është një nga mesazhet e dërguara Zhaklinë Lekatarit një aktiviste për t