999 rezultate për

katanias

Adoleshentet shqiptare kapen "mat", donin të shkonin në Britani me letra të falsifikuara Dy adoleshentet shqiptare nuk ia dolën të mashtronin policët kufitarë në Itali. Më 14 shkurt, ato u ndaluan për kontroll
Përfundon seanca ndaj bandës së Habilajve, Tahirit i përmendet vetëm emri Seanca e radhës kundër bandës së Habilajve është zhvilluar sot paradite me dyer të mbyllura në Gjykatën e Katanias. A
Në këtë datë Moisi Habilaj del para gjykatës, akuzat ndaj tij Të martën e ardhshme më datë 12 mars, në Katania të Italisë, do të zhvillohet seanca e rradhës ndaj të arrestuarve të ba
Prokuroria e Katanias merr vendimin për "Habilajt", për kë kërkohen 18 vite burg Prokuroria e Katanias duket se do ti shkojë deri në fund çështjes "Habilaj". Së funmdi mësohet se kjo Prokurori, ka
Tahiri del i larë, Prokuroria e Katanias mbyll hetimet për ish-ministrin Prokuroria e Katanias mbyll hetimet për ish – ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Në dokumentin e siguruar, rezult
Merret vendimi për financierin e Habilajve, çfarë pritet të ndodhë Gjykata e Katanias në Itali ka ndryshuar vetëm pak kohë më parë masën e sigurisë për Nezar Seitin, i njohur ndryshe si “
Prej 6 ditësh të bllokuar në anije, Prokuroria: Lejoni të zbresin në tokë minorenët Vazhdon odiseja për 177 emigrantët klandestinë, të cilët prej natës duke u gdhirë 16 gushti ndodhen në anijen e rojes br
Tahiri sërish në rrezik pas fitores? Prokurorët shqiptarë “zbarkojnë” në Itali Një letërporosi ndërkombëtare për t’u lejuar marrjen në pyetje të 3 të paraburgosurve. Dita vendimtare do të jetë e mërk
Mbyllet dosja Habilaj në prokurorinë e Katanias, merret vendimi për Tahirin Hetimet për dosjen Habilaj kanë përfunduar në Prokurorinë e Katanias. Kanë qenë mediat italiane ato që e kanë bërë të
Dosja në prokurorinë e Katanias, si u menaxhua Audi i Tahirit nga grupi i Habilajve Emisioni Opinion nga Blendi Fevziu ka publikuar mbrëmjen e sotme përgjimin e zbardhur, ku Moisi Habilaj dëgjohet të përm
Deklarata e gazetarit: Prokuroria e Katanias ka nisur hetim më vete për Tahirin Gazetari investigativ Artan Hoxha, i ftuar në News24 ka zbuluar detaje të pathëna në lidhje me ceshtjen Tahiri. Hoxha
Italiani nxjerr zbuluar Tahirin: Falsifikoi vendimin e prokurorisë së Katanias Emri i Saimir Tahirit për herë të parë doli nga dosja e Habilajve e Prokurorisë së Catanias. Për të vërtetuar që për
"Prokuroria e Katanias ka nisur procedim penal ndaj Saimir Tahirit" Prokuroria e Katanias ka nisur procedim penal ndaj ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri. Kështu është shprehur,
E papritur, gjykata e Katanias liron nga burgu mikun e Habilajve Një vendim i papritur ka ardhur nga Gjykata e Katanias. Kjo e fundit ka liruar sot nga burgu një nga të arrestuarit s
Gjykata e Katanias lë në burg Moisi Habiljan dhe bashkëpunëtorët e tij Gjykata e Katanias ka lënë në burg Moisi Habilajn dhe bashkëpunëtorët e tij në trafikun e drogës. Sipas gjykatës, nga
Habilajt kërkojnë lirinë edhe në Itali: Jemi të pafajshëm Mëngjesin e së martës, Gjykata e Rivlerësimit e Katanias mori në shqyrtim ankimimet e bëra nga 6 prej 7 të arrestuarve t