999 rezultate për

katalonja

Spanja vendos masa të reja kundër koronavirusit Rajonet spanjolle të Katalonjës dhe Navarres kanë vendosur masa të reja kufizuese kundër koronavirusit për shkak të rrit
Babai i Messit flet para takimit me drejtuesit e Barcelonës: Qëndrimi në Katalonja i vështirë Ashtu siç ishte paralajmëruar, Jorge Messi, që është njëkohësisht babai dhe menaxheri i Lionel Messit, ka mbërritur para
Presidenti i Katalonjës i jep lamtumirën Messit: Katalonja gjithmonë shtëpia e jote Presidenti i Katalonjës Quim Torra e ka përshëndetur yllin e Barcelonës, Lionel Messi. “Katalonia gjithmonë do të jetë s
Valverde flet pas shkarkimit: Rroftë Barcelona, rroftë Katalonja Ernesto Valverde u ka thënë lamtumirë tifozëve të Barcelonës përmes një letre të hapur, pas më pak se 24 orëve pas shkar
Mediat spanjolle: Valverde është shkarkuar nga drejtimi i Barcelonës Sipas atyre që raportojnë mediat në Spanjë, Barcelona ia ka komunikuar trajnerit Ernesto Valverde shkarkimin. Radio “
Trazirat në Katalonja, Barcelona nuk pranon të luajë 'El Clacison' e parë në 'Bernabeu' Situata e rënduar politike në Katalonjë dhe protesta që pritet të zhvillohet në 26 tetor në Barcelonë, ditën kur ishte p
Katalonja nuk heq dorë nga pavarësia Katalonja nuk heq dorë nga pavarësia. Kështu u shpreh kreu i rajonit Quim Torra pas një takimi që zhvilloi me kryeminist
Katalonja i jep një mësim të mirë Spanjës për Kosovën Ekipi olimpik i Kosovës pritet që të marrë pjesë në lojërat mesdhetare që këtë vit mbahen në Tarragona Spanjë provoi
Katalonja sot voton për zgjedhjen e kryetarit të ri Kryetari i parlamentit katalanas Roger Torent mbrëmë njoftoi se sot do të mbahet votimi për kryetar të ri të kësaj krahi
Spanja tërheq forcat policore shtesë nga Katalonja Ministria e Brendshme e Spanjës njoftoi se tërheq mijëra oficerë policie të shpërndarë në rajonin verilindor me qëllim t
Katalonja para zgjedhjeve, Spanja liron gjashtë liderë separatistë Gjykata e Lartë në Madrid ka liruar 6 nga liderët katalanas të arrestuar për shpalljen e njëanshme të pavarësisë, ndërsa
Deklarata e fortë: Tentativa e Katalunjës për pavarësi ishte një katastrofë Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker ka deklaruar se përpjekja e Katalonjës për shkëputjen nga Spanja
Jovanoviq: Katalonja nuk është si rasti i Kosovës Për çështjen më të rëndësishme me të cilën po merret presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, Kosovën (e Metohinë – sipas
Katalonja shpall pavarësinë, BE do të bashkëpunojë vetëm me Madridin Presidenti i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, deklaroi sot pas shpalljes së pavarësisë së Katalonjës, se asgjë nuk ka
Katalonja shpalli pavarësinë nga Spanja, ndiqni LIVE zhvillimet atje (VIDEO) Votimi për ndarje nga Spanja do të deklarohet ilegale nga gjykata kushtetuese spanjolle. Për pavarësinë votuan për 70
Momenti kur Katalonja shpall pavarësinë (VIDEO) Parlamenti rajonal i Katalonjës ka votuar për të shpallur pavarësinë nga Spanja, ndërsa Madridi zyrtar ka ndërmarrë hapa
Katalonja shpall pavarsinë, qytetarët festojnë si të "çmendur" (VIDEO) Katalonia ka shpallur pavarësinë nga Spanja. Votimi në parlamentin rajonal pasoi një javë të tensionuar të negociatav
E FUNDIT/ Katalonja shpall pavarësinë nga Spanja Parlamenti rajonal i Katalonisë ka shpallur pavarësinë nga Spanja. Votimi për ndarje nga Spanja do të deklarohet ileg
Katalonja nuk do të pranojë planet e Madridit Lideri i Katalonjës ka akuzuar qeverinë e Spanjës për , sipas tij, sulmet më të këqija mbi demokracinë që nga diktatura
Juncker, thirrje Katalonjës të mos ndahet nga Spanja Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, i ka kërkuar rajonit separatist të Spanjës, Katalonja, që të mos