999 rezultate për

katĂr

Pas Katar 2022, Klopp zëvendëson Low te Gjermania? Pavarsisht formës jo të mirë që ka shfaqur Liverpooli në këtë sezon të Premier League, Jurgen Klopp në intervistat e d
E frikshme, mbi 6500 njerëz vdiqën gjatë punimeve për Kupën e Botës në Katar "Guardian" raporton për më shumë se 6500 punëtorë kanë vdekur gjatë punimeve për përgatitje për Kupën e Botës "Katar 202
Pamjet emocionuese, delfinët shoqërojnë peshkatarët në Vlorë (VIDEO) Që kur nisi pandemia dhe njerëzit filluan të dalin gjithnjë e më pak, në detet shqiptare u vu re rikthimi i ndjeshëm i d
KATAR 2022/ Reja flet për objektivin e Shqipërisë Përgatitjet për nisjen e edicionit të eliminatoreve të Botërorit 2022 dhe riorganizimi i stafeve të ekipeve Kombëtare ka
Sheiku vepron ndryshe me gjyqtaret femra, shikoni çfarë ndodh pas finales në Katar (VIDEO) Kupa e Botës për Klube vazhdon të prodhojë lajme dhe këtë herë kemi të bëjmë me një përfaqësues të familjes mbretërore t
Gjeti perlën me vlerë 350.000 dollarë, arrestohet peshkatari tajlandez (FOTO LAJM) Një peshkatarë që la pas varfërinë pasi gjeti perlën e rrallë portokalli që njihet me emrin Melo, është arrestuar. Pe
Mancini: Nuk do jem trajner i Italisë pas Kupës së Botës Përzgjedhësi i Italisë, Roberto Mancini ka njoftuar se do largohet nga stoli pasi të përfundojë Kupa e Botës në vitin 20
Peshkatarit nuk i trembet syri, përkëdhel grabitqarin e detit (VIDEO) Një nga grabitqarët më të frikshëm të detit, peshkaqeni i bardhë ka patur një takim em një peshkatar sypatrembur në Tamp
KATAR 2022/ Ndërrojnë jetë 67 punëtorë të tjerë në 5 muajt e fundit Ndërtimi i stadiumeve për Kupën e Botës Katar 2022 ka sjellë në pesë muajt e fundit një total prej 67 punëtorësh të vdek
Festohet “Dita Çekiste” - lindja e organizatës më gjakatare të shekullit XX Marina Kerceli Dita Çekiste hyri për herë të parë në kalendarin e sovjetik më 20 dhjetor 1917. Ajo u shoqër
KATAR 2022/ Inaugurohet stadiumi në prani të 20 mijë spektatorëve Në Katar është hapur për publikun një nga stadiumet më të bukur, që do të shërbejë për Kupën e Botës 2022. Një ceremo
Tiki-Taka, skuadra e Xavit praktikon lojën e tij si trajner edhe Katar (VIDEO) Xavi Hernandez po vazhdon të ketë sukses në punën e tij të re si trajner. Ai po udhëheq ekipin katarian Al Sadd, duke
Kapet peshkaqeni mbi 500 kg në Vlorë (FOTO LAJM) Një peshkaqen mbi 500 kg ka rënë gjatë natës në rrjetat e peshkatarëve të Vlorës. Peshkaqeni është kapur nga peshkata
Djali i peshkatares së mbytur kujton momentin tragjik: E mbajta gjysmë ore gjallë, ja kush është fajtor Stuhia e 5 gushtit do të ishte fatale për familjen e peshkatarëve Rama. Avdul Rama së bashku me nënën dhe babanë e tij k
Katar 2022, trajneri i Polonisë: Grup mesatar, Shqipëria e rrezikshme Ndryshe nga Edy Reja, trajneri i Polonisë Jerzy Brzeczek nuk e cilësoi si shumë të vështirë grupin I eliminator për Kata
KALENDARI/ Ja kur do t'i luajë kombëtarja ndeshjet kualifikuese për Botërorin e Katarit Shqipëria ka njohur kundërshtarët për kualifikueset e Kampionatit Botëror "Katar 2020", në shortin e hedhur pasditen e s
Shorti i Botërorit Katar 2022, Shqipëria dhe Kosova mësojnë kundërshtarët e grupit Shqipëria do të zbulojë sot kundërshtarët për fazën eliminatore të Botërorit 2022, teksa sot mbahet shorti në Zyrih.
Katari nuk njeh virus, lejon 20 mijë tifozë në ndeshje futbolli Katari po bën përgatitjet për kampionatin botëror të vitit 2022. Gjatë këtij muaji do të bëhet inaugurimi i stadiumit
SHORTI/ Eliminatoret e "Katar 2022", Shqipëria dhe Kosova mësojnë sot kundërshtarët (FOTO LAJM) Shqipëria dhe Kosova mësojnë sot kundërshtarët e eliminatorëve të Botërorit “Katar 2022”. Në orën 18:00, në Zyrih të Zvi
Pamje që shihen një herë në jetë: Peshkaqeni sulmon breshkën, reagimi i peshkatarëve (VIDEO) Dy peshkatarë në Bahamas shpëtuan javën e shkur një breshkë deti, e cila po sulmohej nga një peshkaqen tigër. Kai Sur