999 rezultate për

kashar

Hije korrupsioni? PD 3 pyetje ministres Balluku për koncesionin Thumanë- Kashar Departamenti Antikorrupsion në Partinë Demokratike bën tre pyetje për ministren e Infrastrukturës, Belinda Balluku, lidh
Qeveria heq dorë nga PPP për Thumanë-Kashar-Lekaj, do të ndërtohet nga privati kundrejt tarifës Pasi qeveria shqiptare prishi në mënyrë të njëanshme, kontratën koncesionare me Partneritet Publik-Privat për ndërtimin
Të shtëna me armë në Kashar Të shtëna me armë janë regjistruar paraditen e sotme në Kashar. Mësohet se shtetasi E. B ka qëlluar me pistoletë manovë
Zbardhet dokumenti për lejet abuzive në Kashar: Pallati pa asnjë "defter" Cilësia e dobët e punimeve dyshohet se u bë shkak për çajen e disa pallateve në termetin e 26 nëntorit. Në dosjen e prok
Shiu përmbyt në pak orë Tiranën (VIDEO) Reshjet e dendura të orëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të Tiranës duke vështirësuar shumë dhe qarkul
Kashar, pallatet e dëmtuara nga tërmeti nuk kanë asnjë lloj dokumentacioni Tërmeti i 26 nëntorit ka nxjerrë në pah pasigurinë dhe mungesën e dokumenteve në pallatet e dëmtuara në Kashar. Pas l
E FUNDIT/ 60-vjeçari në Tiranë i jep fund jetës, hidhet nga kati i tetë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë. Një shtetas rreth moshës 60-vjecare është hedhur nga kati i tetë i pal
Rama e dha për 330 milion euro, por kostoja reale e Thumanë-Kashar është më pak se gjysma Pak muaj pasi qeveria anuloi procedurat për ndërtimin me koncesion PPP të autostradës Thumanë – Kashar kundrejt vlerës r
Linja e autobusëve të Kasharit jashtë standardit, qytetarët ankohen për vonesat (VIDEO) Nëse dikujt do ti duhej që më pas të merret linjën e Kasharit për të shkuar në punë, duhet të presë. Një investigim i
Arrestohet ish-kreu i Komunës së Kasharit, Besnik Fuçia Ish-kreu i Komunës së Kasharit, Besnik Fuçia është arrestuar së bashku me 5 persona të tjerë. Ish-zyrtari akuzohet p
Kujdes në "Mbikalimin Kashar-Rinas", ARRSH tregon si do devijohet trafiku Autoriteti Rrugor Shqiptar me anë të një postimi në faqen zyrtare ka njoftuar të gjithë përdoruesit e rrugës Tiranë-Durr
Anulohet autostrada Thumanë-Kashar, fondi kalon për studentët Ministrja e re e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka njoftuar ndërprerjen e PPP të aksit Kashar-Thumanë.
Nuk ka fund marrëzia, rritet në 22 milion euro 1 kilometër kostoja për Thumanë-Kashar eksa qeveria shqiptare po zbaton një program investimesh publike nëpërmjet kontratave PPP, serioziteti i procesit duket
Veliaj: Bulevardi ‘Migjeni’ në Kashar, investimi që transformon gjithë zonën Falë reformës territoriale, në këto 3 vjet, edhe zonat e njohura si periferike të Tiranës kanë njohur investime të rëndë
Veliaj jep lajmin e mirë, Kashari do të jetë qendër e dytë për Tiranën Krahas Bulevardit të Ri te ish-stacionit të Trenit, edhe zona e Kasharit do të ketë shumë shpejt një bulevard, që do të
Nis ndërtimi i bulevardit të ri në Kashar dhe i rrugëve lidhëse me të Krahas Bulevardit të Ri te ish-stacionit të Trenit, edhe zona e Kasharit do të ketë shumë shpejt një bulevard, që do të
"Merre shoqëroje ktë vajzën", policia përplaset me gratë e Kasharit (VIDEO) Mes banorëve të Kasharit dhe policisë vazhdon konflikti dhe përplasja në lidhje me çështjen e pronësisë që sipas tyre po
Sot bllokohet autostrada Tiranë-Durrës, çdo detaj që duhet të dini Duke filluar nga dita e sotme, autostrada Tiranë-Durrës do të mbyllet, për shkak të rikonstruksionit. ARRSH njoftoi dy d
Nisin punimet në Tiranë-Durrës, ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm Prej datës 11 Qershor, në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performance të Bankës Botërore do të fillojë ndërhyrja
7 vite burg për mashtruesen e pronave të Kasharit Gjykata e Tiranes dënoi me 7 vite burg, ish-përgjegjesën e Kadastres në Këshillin e Qarkut, Henrieta Hyka, e cila u gjet