999 rezultate për

kasami

Këngëtarja shqiptare ndan lajmin e hidhur: Ka ndërruar jetë babai Big Mama ka humbur babain e saj, Adi Kasami dhe lajmin e hidhur këngëtarja e njohur e ka ndarë me ndjekësit e saj në rrj
Ditë zie për Big Mamën, ndahet nga jeta njeriu i saj më i shtrenjtë (FOTO LAJM) Për këngëtaren Big Mama dhe familjen e saj sot është një ditë zie. Është ndarë nga jeta babi i saj Adi Kasami. So
BESA pranon të ulet me VMRO-në pavarësisht akuzave të frikshme ndaj saj VMRO-DPMNE dhe Lëvizja BESA edhe pse siç duket kanë qëndrime të kundërta, por për shumë tema të rëndësishme bashkëpunojn
Mbaroi takimi Zaev – Kasami, kërkesat e Besës Lideri i Lidhjes Sociale Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev në vazhdën e sigurimit të 80 vota për Ligjin e Proku
Lenjani deçiziv, dhuron asist në barazimin e skuadrës së tij (VIDEO) Ermir Lenjani, ka dhënë një asist fantastik në ndeshjen e sotme që Sioni ka zhvilluar me St. Galen, në kampionatin zvice
Rindizet lufta mes klanit të Gashit dhe atij të Kasamit për "Besën" Procesi gjyqësor për atë se kujt i takon Lëvizja Besa do të nisë nga fillimi. Gjykata Apelit ka pranuar ankesën e kr
Arrihet marrëveshja, Zaevi bind Kasamin Është arritur marrëveshja mes kryeministrit dhe liderit të partisë në pushtet LSDM, Zoran Zaev dhe liderit të njërit kra
Drithërima në Maqedoni, VMRO-DPMNE dhe Kasami nuk e japin votën historike Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe finale përsëri janë përpara debuptetëve në kuadër të seancës së 75-të, pasi
Rrezikohet marrëveshja historike, Kasami nuk e jep votën pro Seanca plenare për ndryshimet kushtetuese që u paralajmërua për sot, do të vazhdojë nesër, me fillim prej ora 12:00, pas
Kasami po prish ekulibrin në Maqedoni, deklarata suprizë e tetë deputetëve të VMRO-DPMNE Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërk
Sot vazhdon seanca, të gjithë sytë nga Zaevi dhe Kasami Në ora 13:00, do fillojë vazhdimi i seancës së 75-të të Kuvendit të Maqedonisë, në të cilën do të zhvillohet diskutimi p
Zaev nesër pret në takim Kasamin Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe kryetari i njërit fraksion të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami nesër do të zhvillo
Alla Zidane, shikoni golin e çmendur të Pajtim Kasamit ndaj Luzernit (VIDEO) Mesfushori shqiptar, Pajtim Kasami ka shënuar një supergol për skuadrën e tij FC Sion ndaj Luzernit. Kasami shënoi go
A po e rrezikon Marrëveshjen e Prespës Bilall Kasami? Lëvizja Besa me kryetar Bilall Kasamin ka dorëzuar sot në Kuvendin e Maqedonisë katër amendamente kushtetuese që do të d
Pajtim Kasami tregon momentet e errëta në Greqi Pajtim Kasami është një nga shumë lojtarë shqiptarë që luajnë jashtë Shqipërisë. 26-vjeçari ka luajtur për plot 3 sezone
Vazhdon lufta te BESA, Apeli merr vendim pro Gashit Gjykata e Apelit ka marrë vendim që të rikthejë lëndën për pronësinë juridike të Lëvizjes Besa në shkallën e parë. K
Kasami: Lëvizja Besa është një dhe ajo jemi ne Bilall Kasami ka mbajtur një konferencë për gazetarë, ku ka njoftuar për vendimin e Gjykatës Themelore Shkupi 2 rreth le
Gjykata jep vendimin përfundimtar, BESA i mbetet Bilall Kasamit? BESA edhe përfundimisht mbetet të udhëhiqet nga Bilall Kasami. Kështu ka vendosur gjykata pas mbledhjes së sotme, ka bri
32 themelues të Lëvizjes Besa ngrejnë padi kundër Bilall Kasamit Ashtu siç kishim njoftuar para disa kohesh, dje në Prokurorinë Publike të vendit, në emër të 32 themeluesve juridikë të
BESA e Kasamit zgjedh kryesinë, katër nënkryetarë Lëvizja Besa mbërmë mbajti mbledhjen e parë të Kuvendit Qëndror, ku me vota unanime u miratuan pikat e rendit të ditës.