999 rezultate për

karman

Karman: ISIS është dorë e zgjatur e Assadit Nobelistja nga Jemeni, Tawakkol Abdel-Salam Karman, ka deklaruar se është pikërisht diktatura ajo që çon në korrupsion,
Karman: Terrorizmi s'ka lidhje me Islamin Nobelistja nga Jemeni, Tawakkol Karman e ftuar në një ligjëratë në Universitetin e Prishtinës u shpreh se nuk ka asnjë l
Tri gra nderohen me çmimin "Nobel për Paqe" Ellen Johnson Sirleaf dh Leymah Gbowee nga Liberia dhe Tawakul Karman nga Jemeni kanë fituar çmimin Nobel për Paqe. Pak