999 rezultate për

karaibe

E çuditshme, këngëtarja shqiptare nis karrierën si aktore në Karaibe Me siguri të gjithëve ju ka marrë malli për Mariza Ikonomin, këngëtaren shqiptare që prej vitesh ka qenë aktive me këngë
Mrekulloi gjithë publikun, hedhjet më spektakolare që keni parë (VIDEO) Një turist që pushonte në Karaibe u xhirua duke u hedhur në ujë nga hoteli në det. Pushuesi ishte duke vizituar Sint
Pacolli me diplomacinë e tij, po shkëlqen në Karaibe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se shtrirja diplomatike e Kosovës tanimë ka ndodhur edhe në Ka
Pamjet më spektakolare të hedhjes në ujë që keni parë ndonjëherë! (VIDEO) Një turist që pushonte në Karaibe u xhirua duke u hedhur në ujë nga hoteli në det. Pushuesi ishte duke vizituar Sint
Nga Karaibet në Xhamajkë, nusja e Jon Gjebreas liston udhëtimet magjike (FOTO LAJM) Jon Gjebrea, vetëm pak ditë më parë, zyrtarizoi me fejesë dashurinë e tij me Merlin Haxhymerin. Gjtihcka ndodhi në n
Revista zviverjane, jehonë Shqipërisë: Plazhe të tilla i gjen vetëm në karaibe “Travel News”, revista zvicerane e udhëtimeve e ka renditur Shqipërinë mes 12 destinacioneve duhen vizituar me patjetër
7.6 ballë, pasojat e tërmetit të frikshëm në Karaibe (FOTO LAJM) Një tërmet prej 7.6 ballësh tronditi në orët e para të mëngjesit të sotëm ishujt Karaibe duke prekur pesë shtetë, ndërsa
Tërmeti 7.6 ballë në Karaibe, cunami kërcënon frikshëm 5 shtete Një nga tërmetet më të forta rreth 7.6 ballë ka goditur Karaibet të martën në mbrëmje, duke tundur kontinentin dhe duke
Alketa Vejsiu “sulmohet” nga peshkaqeni në Karaibe Moderatorja Alketa Vejsiu, ka zgjedhur t’i festojë ndryshe pushimet e fundvitit. Ajo ka ndarë me miqtë e saj pamje të mr
"Maria" mbërthen Karaibet dhe shkatërron çdo gjë (VIDEO) Uragani “Maria”, një stuhi jashtëzakonisht e rrezikshme, zbarkoi fuqishëm në ishullin e vogël të Dominikut, mbrëmjen e
Një tjetër uragan pritet të shkojë në Karaibe, ja emri i saj Një stuhi e fuqishme po shkon drejt ishujve Karaibe – më pak se dy javë pasi uragani Irma kaloi nëpër këtë rajon me efek
Pas uraganit Irma, ishujt Karaibe nuk janë të gatshme të presin turistë Uragani Irma ishte një "kafshë e pashpirt". Gjatë javës së kaluar stuhia shkatërroi me rradhë ishujt e Karaibeve.
Uragani “Irma” shkatërron Karaibet (FOTO LAJM) Uragani Irma shkatërroi një nga plazhet më të bukura në botë dhe më të lakmuara nga turistët, Karaibet. 1.800 banorë
Zbrazet Florida, banorët largohen për t’i shpëtuar “Irmës” (FOTO LAJM) Qyteti i Miami në Florida të SHBA-ve gjendet në pozitën më të keqe të mundshme, pasi uragani Irma që erdhi nga Oqeani At
"Monstra" Irma drejt Bahamasit, lë pas 10 të vdekur në Karaibe Uragani Irma në Karaibe ka lënë pas pasoja të tmerrshme dhe ndërkohë pritet që të kalojë në Miami këtë fundjavë. Stuh
Para dhe pas uraganit Irma, Karaibet në gjendje të shkatërruar (FOTO LAJM) Uragani Irma ka shkaktuar një katastrofë të paemër në Karaibe. Brenda pak kohe ajo ka shkatërruar çdo gjë dhe ka lën
Uragani Irma shkatërron Karaibet, 13 të vdekur Uragani Irma ka shkatërruar thuajse cdo gjë në Karaibe duke rrafshuar cdo ndërtesë dhe duke lënë të paktën 13 njerëz t
Uragani Irma, përbindëshi shkatërrues (VIDEO) NASA ka publikuar pamje se si Uragani Irma shihet nga Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar. "Kamerat e jashtme të Stacioni
Të famshmëve që i rrezikohet shtëpia nga uragani "Irma" Padyshim që uragani Irma ka sjellë shkatërrime dhe një gjendje alarmantë në Puerto Riko dhe po zhvendoset drejt Karaibev
“Zoti na shpëtoftë!”, katastrofë humanitare nga uragani Irma në Karaibe (FOTO & VIDEO) Evakuime masive kanë filluar ditën e sotme pasi uragani “Irma” u “përplas” mbi Karaibe duke sjellë erëra që i kalojnë 18