999 rezultate për

kandidimi

Kërcënohet "kaubojsi": Tërhiqu nga kandidimi ose e sheh ç'të ndodh Kandidati për kreun e Bashkisë Lezhë, Eduart Ndocaj është kërcënuar me jetë që të tërhiqet nga gara. Ndocaj ka bërë
Ngushtohet lista për Kushtetuesen dhe ILD-në Këshilli i Emërimeve në Drejtësi vazhdon kontrollin e kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese dhe Inspektoriatin e Lartë
Ardit Gjebrea reagon pas kandidimit të Erion Isait si kryebashkiak (FOTO LAJM) Pak pasi Kryesia e PS-së zyrtarizoi emrin e aktorit Erion Isai, si kandidatin e saj për kryebashkiak te Kolonjës, Ardit
Veliaj sponsorizon lajme kundër kandidimit të Elvis Naçit për Tiranën Elvis Naçi është përfolur shpesh si një kandidat për bashkinë e Tiranës. Herë nga dëshira e mirë dhe herë me qëllime të
Fino: E mbështes kandidimin e Veliajt, ka bërë gjëra të jashtëzakonshme Një nga figurat kryesore të Partisë Socialiste, ish kryeministri Bashkim Fino, shprehet pro rikandidimit të kryebashki
Ardian Dvorani tërhiqet nga kandidimi për në Kushtetuese Anëtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani është tërhequr sëfundmi nga kandidimi për të qenë anëtër i Gjykatës Kushtetu
Beqiri flet rreth kandidimit të tij për kryeministër Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, ka komentuar deklarimin e djeshëm të Gazmend Mu
Hala: Kandidimi ishte një iniciativë e imja personale Në garën për kreun e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit më 7 shkurt nuk do të jenë vetëm Duka dhe Fino, por edhe Shp
SKANDALOZE/ Gruaja e dekanit Dugolli, presion Senatit për kandidimin e saj Tri ditë para se Senati i Universitetit të Prishtinës ta shqyrtojë rastin e kandidates për profesoreshë asistente në Fak
Duka: Kandidimi? Thjeshtë kam dashur që të respektoj afatet statusore Gara për kreun e institucionit të futbollit bnë vend ka nisur që me shpalljen e kandidaturave nga presidenti aktual i FS
Ish-sulmuesi i Partizanit kundër Dukës për kandidimin e postit të presidentit Përgjatë ditës së sotme shumë personazhe të njohur të sportit e kanë mbështetur kandidaturën e Armand Dukës për kreun e
Duka merr mbështetjen e parë për kandidimin e presidentit, është kapiteni i kombëtares Pas zyrtarizimit të kandidaturës për kreun e FSHF-së nga presidenti aktual i Federatës Shqiptare të Futbollit ka ardhur
Rama presion kryebashkiakëve, u vë kusht për rikandidimin e tyre Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Asamblenë e PS-së ka folur me tone të ashpra dhe ka zbuluar kushtin kryesor
Haradinaj përgëzon Bekim Jasharin për kandidimin për kryetar të Skenderajt Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur gjatë ditës Bekim Jasharin, djalin e Heroit të Kosovës, Hamëz Jashar
Do t'ju habisë arsyeja e kandidimit të deputetëve për kryetar komune 14 deputetë të Kuvendit të Republikës së Kosovës janë pjesë e garës në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Lëvizja Vetëvendo
"Nuk do ta lë Strugën", Sela rrëfehet për rikandidimin e tij Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në intervistën e dhënë për TV21 ka folur për situatën aktuale politike në
Dauti: Kandidimi për të parin e Tetovës, obligim moral para tetovarëve (VIDEO) Bardhyl Dauti kandidat i PDSH-së për komunën e Tetovës gjatë një fjalimi u shpreh se detyrën që do të ushtrojë si kryeta
Ja si e komenton Zaev kandidimin e Taravarit për kryetar komune Kryeministri Zoran Zaev ka komentuar kandidimin e ministrit të shëndetësisë, Arben Taravari për kryetar të komunës së Go
Antarët e PDK-së në Drenas kundërshtojnë ashpër kandidimin e Lladrovcit për kryetar Rikandidimi i Ramiz Lladrovcit për kryetar të komunës së Drenasit nga PDK, ka ngjallur shumë pakënaqësi nga anëtarë të k
“Kandidimi i Bekim Jasharit në Skenderaj, nokaut i madh për PDK-në” Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës, Milaim Zeka ka thënë se kandidimi i Bekim Jasharit për kryetar të Sk