999 rezultate për

kandidat

Shpërdoroi detyrën, ish-kryebashkiaku i Ramës dënohet me 1 vit burg Gjykata e posaçme Kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar ka dënuar për shpërdorim detyre me 1 vit burg ish-kreun e
Laporta luan me "kartën" Messi: Largohet nga Barça, nëse nuk fitoj unë Në pritje të zgjedhjeve të 7 marsit, në Katalunjë vijon fushata elektorale e tre kandidatëve për të marrë presidencën e
Vajza e biznesmenit e dhëndri i Aqif Rakipit, zbardhen kandidatët e Ramës për 25 Prillin Edi Rama do të bëjë një rifreskim të grupit parlamentar, duke lënë jashtë disa emra që nuk kanë pasur protagonizëm polit
Zgjedhjet, 25 prill: Topalli nxjerr listën e kandidatëve për qarkun e Lezhës dhe Dibrës Kryetarja e ‘Lëvizja për ndryshim’, Jozefina Topalli ditën e sotme ka prezantuar listën e kandidatëve të partisë së saj
Meta: Më shumë kandidatë me integritet, më shumë mundësi në referendumin e 25 prillit Presidenti Ilir Meta ka vënë theksin te kandidatët me integritet, pas thirrjes së Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve,
Celibashi thirrje partive politike të dorëzojnë listat me kandidatë Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi ditën e sotme i ka bërë thirrje partive politike të dorëzojnë
Me lista të ndara, PD dhe LSI firmosin sot marrëveshjen për koalicion Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim firmosin sot marrëveshjen e koalicionit për zgjedhjet e 25 prilli
"Jeni pak arrogant", kandidatja për listën e PS ja "plas" në sy Ramës Kryeministri Edi Rama ditën e sotme po mban takimin e radhës me disa prej finalistëve që do të jenë pjesë e Skuadrës Kom
Kandidat për "Puskas 2021", shikoni golin e çmendur të shënuar në Angli (VIDEO) Në Angli është shënuar goli i sezonit dhe kandidati potencial për ta fituar çmimin ‘Puskas 2021’. Protagonist i kësaj
Celibashi thirrje: 8 Marsi afati i fundit i dorëzimit të listave të kandidatëve 8 Marsi është afati i fundit kur partitë politike duhet të droëzojnë pranë KQZ-së listat e kandidatëve për deputetë. Ndë
Kujtim Gjuzi nuk ndalet: Publikon listën me kandidatë për zgjedhje por harron veten! Dy ditë më parë Kujtim Gjuzi u paraqit me koalicionin e tij parazgjedhor në KQZ, të quajtur "AOKBPEK". Ditën e sotme
Yuri Kim porosit Bashën: Listat e kandidatëve për deputet të jenë të pastra Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar përmes një postimi në Tëitter ku bën me dije se SHBA pret që listat e kandidatëve për de
Zbulohet marrëveshja e Bashës me aleatët: Si do të listohen kandidatët e partive të vogla Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është duke firmosur sot marrëveshjen me aleatët për koalicionin opozitar “Sh
Premtimet e kandidatit për president të Barçës: Formacioni me Mbappe dhe Haaland (FOTO LAJM) Kandidati për president të Barcelonës, Toni Freixa ka premtuar se ai do të bëjë tri transferime gjigante, nëse arrin të
Soreca si Yuri Kim: Fusni në lista kandidatë të pastër Ambasadori i BE Luigi Soreca, i ka bërë thirrje partive politike për të futur në lista kandidatë të pastër. Ai shpreh
Pedagogë e mjekë, Topalli nxjerr emrat e kandidatëve për Tiranën Jozefina Topalli ka prezantuar 10 emrat e listës së kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet e 25 Prillit në Tiranë për
KQZ regjistron 9 parti politike dhe dy kandidatë të pavarur Ndërsa po vjen afati përfundimtar, 9 parti politike dhe dy komitete nismëtare janë regjistruar pranë Komisionit Qendror
Kandidati për president i Barçës: Kemi siguruar 250 milionë euro, vijnë tre yje në Camp Nou Zgjedhjet e ardhshme presidenciale më 7 Mars po mbizotërojnë në lajmet e Barcelonës dhe kandidati Toni Freixa ka pretend
Pritej marrëveshje! Basha e Mediu dalin nga takimi pa dakordësi Pavarësisht se mes tyre pritej që sot të kishte një marrëveshje, Media dhe Basha kanë lënë takimin e tyre pa dakordësi.
LVV mori 63% të votave në Mitrovicë, kush janë kandidatët më të votuar Tre kandidatët më të votuar në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura më 14 shkurt nga radhët e Lëvizjes Vetëv