999 rezultate për

kancerit

11 shenja që tregojnë kancerin e lëkurës Fakt: Kanceri i lëkurës është forma më e zakonshme e kancerit në Sh.B.A. Fakt#2: Shumica e njerëzve nuk dinë përdorimin
Menopauza e vonshme mund të mbrojë kujtesën e grave Hulumtimi i ri, i botuar në revistën Neurologji, tregon se një shfaqje e vonë e menopauzës mund të përfitojë aftësitë e
Kanceri i prostatës mund të trajtohet me ilaçe të kancerit të gjirit Mijëra jetë njerëzish mund të shpëtohen pasi një studim i parë botëror zbuloi mënyra të reja për të trajtuar kancerin e
Ja çfarë duhet të dini për kancerin në stomak, dhe si ta parandaloni Kanceri i stomakut është një sëmundje vdekjeprurëse e cila vret mijëra njerëz çdo vit. Shanset e mbijetesës janë të lart
Nobelisti gjerman: Sëmureni nga kanceri sepse hani këto dy ushqime! Shkencëtari gjerman dhe fitues i çmimit “Nobel” në lëmin e fiziologjisë, Harald zur Hausen, ka konstatuar që virusi jo m
Kundër çdo rregulli: Mos lani duart që t’i shpëtoni kancerit Ju mund t’ju duket një çmenduri, por studimet më të fundit kanë dalë në përfundimin se një lloj bakteri mjaft i përhapur
Ky zakon mund tu shkaktojë kancerin e gjirit Sipas një studimi të kohëve të fundit në Universitetin e Harvardit, mund të ketë një faktor habitës që lidhet me kanceri
Kemi një organ tjetër që s’e dinim në trup? Studimi i fundit hap diskutime të reja Shkenca nuk rresht së na surprizuari! Sipas një studimi të kohëve të fundit, rezulton se brenda trupit tonë ka qenë përh
Këto janë shenjat e kancerit të gjirit Ekspertët këshillojnë që gratë duhet të kontrollojnë gjoksin e tyre çdo muaj për shenjat e kancerit, duke filluar në 20-
Kujdes! Kjo është simptoma e parë e kancerit - të gjithë e injorojmë Llojet e ndryshme të kancerit vijnë me simptoma dhe trajtime të ndryshme. E përbashkëta e tyre është se simptomat e p
Pasi ta shihni këtë video, kurrë më nuk do t'i hani salçiçet (VIDEO) Salçiçet nuk përmbajnë asgjë organike dhe janë ushqime të përpunuara dhe pa vlera ushqimore. Ato prodhohen duke përd
Kafja shkakton kancer? Studimi i fundit hedh dritë mbi mitin e frikshëm Një ligj i ri në Kaliforni detyron kompanitë që e prodhojnë dhe e shesin kafen të vendosin një paraljmërim në ambalazh
Gjërat e përditshme që lidhen me kancerin Kanceri është sëmundje më e shpeshtë që shkakton vdekje në Amerikë, pasuar nga sëmundjet e zemrës. Te disa forma të k
Ja shenjat e para treguese se kanceri po rritet në trupin tuaj Shenjat e kancerit shpalosen në mënyra të shumta, e njerëzit nuk i vërejnë derisa të bëhet tepër vonë. Të kruarat e l
Shenjat e para të kancerit të fshikëzës urinare, kush janë më të rrezikuarit Në shumicën e rasteve, kanceri i fshikëzës së urinës fillon nga anomalitë e qelizave në brendësi të vezikës urinare. Ndo
Vaksina e kancerit që i shëron 97% të tumorëve mund të jetë në dispozicion brenda një viti Një vaksinë kundër kancerit e cila i ka shëruar 97 për qind të tumorëve të gjakut te minjtë do të testohet gjatë këtij v
Kujdes! Nëse keni këto shenja, rrezikoheni nga kanceri Kanceri i penisit është rritur më shumë se 20% gjatë 30 viteve të fundit, por a dini shenja për të parë? Është e rënd
Disa nga shenjat e kancerit te meshkujt Shumë shenja të kancerit të njerëzve mund të imitojnë simptomat e sëmundjeve ose kushteve të tjera dhe për këtë arsye sh
Onkologët: Hani këtë ushqim për 2 ditë! Largon diabetin, vret qelizat kancerogjene Ju duhet ti kushtoni kujdes të veçantë dietës tuaj. Ekspertët thonë që duhet të hani më shumë barishte sesa mish. Nuk p
Ky vaj vret 93% të qelizave të kancerit të zorrës së trashë në vetëm 2 ditë! Kanceri i zorrës së trashë është shkaku i dytë kryesor i vdekshmërisë në Amerikë. Për fat të keq, shumica e njerëzve