999 rezultate për

kancerit

Nga dhimbjet e migrenës tek parandalimi i kancerit, pse duhet të hani sa më shumë spec djegës Speci djegës është një ndër ato ushqime që nuk mungon kurrë në tryezën e shqiptarëve, sidomos gjatë stinës së ftohtë. Mi
Shifrat flasin vetë, këto janë 3 llojet e kancerit më të përhapura tek femrat Kanceri është fjala që ngjall më shumë frikë sapo e dëgjon. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit, rreth 1,685,210 rast
Pesë shenjat e kancerit të gjirit që nuk i vëreni, çfarë duhet të dini Të gjithë flasin për rëndësinë e identifikimit të gungave në gjinj sa më shpejt të jetë e mundur. Por a e dini se ka një
Habisin mjekët, kjo është simptoma e parë agresive e kancerit të gjirit Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe
Kujdes! Këto janë 10 shenjat e kancerit Sot dhe ditët në vazhdim mos bëni më vetëm kontrollet rutinë. Ju duhet të shikoni edhe për shenjat apo ndryshimet e çudi
Mjekët: Kjo është simptoma e parë agresive e kancerit të gjirit për të cilën nuk keni dëgjuar kurrë Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë. 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe
Simptoma e parë agresive e kancerit të gjirit për të cilën nuk keni dëgjuar kurrë Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe
I kemi nënvlerësuar, një grusht me arra mban larg tumoret Të hash një grusht me arra në ditë ju ndihmon në ngadalësimin e rritjes së tumorit kancerogjen, thuhet në një studimi të
101-vjeçarja që i kishte shpëtuar kancerit shërohet nga koronavirusi Një grua nga Nju Jorku që i mbijetoi pandemisë së gripit spanjoll dhe mundi kancerin, ka triumfuar në luftën kundër COVI
Shkencëtarja shqiptare në SHBA flet për një skenar të frikshëm të pandemisë Shkencëtarja shqiptare në SHBA, Donjeta Gjuta, ka ngritur sot alarmin për t’u izoluar dhe u ka bere thirrje shqiptareve
I mbijetoi kancerit, koronavirusi i merr jetën të riut Një 34-vjeçar, që mbijetoi nga kanceri, ka vdekur nga koronavirusi vetëm dy javë pasi vizitoi “Disney World” dhe studiot
I mbijetoi kancerit, koronavirusi i merr jetën të riut (FOTO LAJM) Një 34-vjeçar, që mbijetoi nga kanceri, ka vdekur nga koronavirusi vetëm dy javë pasi vizitoi “Disney World” dhe studiot
Jo gjithmonë të mira, lengjet e frutave rrisin rrezikun e kancerit Konsumimi i shumë lëngjeve me fruta mund të rrisë rrezikun e kancerit, sipas një studimi të fundit. Ky është hulumtim
3 arsye të forta pse duhet ta zëvendësosh kafen me ҫajin e zi Sipas një studimi të fundit amerikan, nga e përditshmja “Clinical Nutrition”, është vërtetuar se vetëm disa gota ҫ
Shkencëtarët kanë gjetur një vaj magjik që pastron qelizat e kancerit të zorrës së trashë Ne kemi shkruar shumë gjëra rreth vajit të arra kokosit sepse përfitimet e këtij lëngu janë të pafundme. Cilësitë më të
3 arsye pse duhet ta zëvendësoni kafen me ҫajin e zi Sipas një studimi të fundit amerikan, është vërtetuar se vetëm disa gota ҫaj i zi në ditë ulin me 31 për qind rrez
Çdo 9 sekonda zbulohet një rast i ri i kancerit në BE Komisioni Evropian do të paraqesë një strategji të re për të luftuar kancerin deri në fund të vitit, tha sot presidentja
Lëngu i famshëm që vdes qelizat e kancerit për 42 ditë, austriaku ka shëruar mbi 45 mijë njerëz Qelizat e kancerit vdesin për 42 ditë: Lëngu i famshëm i Austrisë shëroi mbi 45k njerëz nga kanceri dhe sëmundje të tjer
Studentja denoncon propagandën e kryeministrit: Është ndërtuar me material kancerogjen Ndërkohë që jemi në ditën Ndërkombtare kundër kancerit, një studente nga Vlora ka bërë një denoncim të fortë për kushtet
Çdo 9 sekonda zbulohet një rast i ri i kancerit në BE Komisioni Evropian do të paraqesë një strategji të re për të luftuar kancerin deri në fund të vitit, tha sot presidentja