999 rezultate për

kanceri

Kanceri i gjirit te burrat: Shenjat kryesore dhe faktorët që rrisin rrezikun Ndonëse burrat nuk kanë gjinj si gratë, ata kanë një sasi të vogël të indeve të gjirit. Gjinjtë e një burri të rritur ja
Çfarë ndodhi në studio? Ana e Për'puthen pret flokët live (FOTO LAJM) Ana bëri një veprim të admirueshëm puntatën e sotme të ‘Për’Puthen. Ajo vendosi të presë flokët e saj live, për t’i d
Fansja sy-shqiponjë i shpëton jetën gazetares, i zbulon kancerin vetëm nga raportimi LIVE Një gazetare i ka shpëtuar vdekjes vetëm nga syri i mprehtë i një fanseje që e ndiqte gjatë raportimeve. Gruaja i ka
Pesë shenjat e kancerit të gjirit që nuk i vëreni, çfarë duhet të dini Të gjithë flasin për rëndësinë e identifikimit të gungave në gjinj sa më shpejt të jetë e mundur. Por a e dini se ka një
Humbi nënën nga kanceri i gjirit, Xhesika Polo ndërmerr nismën e rëndësishme (FOTO LAJM) Pak kohë më parë, Xhesika Polo humbi mamanë e saj pasi vuante nga kanceri i gjirit. Këngëtarja është shprehur gjithmonë
Fitoi betejën me kancerin, Ina Kasimati tregon vështirësitë e mëdha E shëruar nga kanceri Ina Kasimati në një intervistë për Abc-në e Mëngjesit ka treguar se kjo ka qenë një ndër sfidat e
Sëmundja e rëndë i merr jetën personit të parë që mposhti HIV/AIDS Personi i parë i kuruar nga virusi HIV – Timothy Ray Broën – ka vdekur nga kanceri. Broën, i cili është njohur edhe si “
Simptomat që tregojnë se mëlçia është prekur nga një sëmundje e rëndë Kanceri në mëlçi është në rritje, duke lënë të vdekur mijëra njerëz në çdo vit. Por cilat janë simptomat? Kanceri
Habisin mjekët, kjo është simptoma e parë agresive e kancerit të gjirit Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe
Fansja sy-shqiponjë i shpëton jetën gazetares, i zbulon kancerin vetëm nga raportimi LIVE Një gazetare i ka shpëtuar vdekjes vetëm nga syri i mprehtë i një fanseje që e ndiqte gjatë raportimeve. Gruaja i ka
Të gjithë i injorojnë, këto shenja paralajmërojnë kancer Kanceri mbetet një nga sëmundjet më të rrezikshme që vazhdon të marrë me mijëra jetë njerëzish. Diagnostikimi i tij në h
Mbi 100 persona me kancer, të sëmurë edhe me COVID-19 Në Kosovë, rreth 120 pacientë të cilët vuajnë nga kanceri, janë prekur edhe me COVID-19, sëmundje që e shkakton koronavi
Kanceri i merr jetën aktores së famshme të "The Avengers" dhe "Game of Thrones" (FOTO LAJM) Dame Diana Rigg, e famshme për rolet tek “The Avengers” (seriali origjinal”) dhe “Game of Thrones”, ka ndërruar jetë në
E padëgjuar, vdekja e aktorit të famshëm thyen një rekord historik Vdekja e parakohshme e aktorit të njohur Chadwick Boseman, pas një lufte të gjatë me kancerin ka prekur miliona fansa.
Si e shkaktojnë rrezet e diellit kancerin në lëkurë? Shkencëtarët kanë dokumentuar për herë të parë dëmtimin e ADN-së që mund të ndodh në lëkurë për shkak të një rangu të gj
Kanceri i lëkurës: Ja cilat janë shenjat paralajmëruese Statistikat e sakta në vendin tonë mungojnë, por mjekët vënë alarmin se kanceri i lëkurës po prek edhe të rinjtë. Ask
Kujdes! Këto janë 10 shenjat e kancerit Sot dhe ditët në vazhdim mos bëni më vetëm kontrollet rutinë. Ju duhet të shikoni edhe për shenjat apo ndryshimet e çudi
Mposhti kancerin, COVID-19 i merr jetën ish-kandidatit për president të Amerikës Ish-kandidati presidencial republikan Herman Cain ka ndërruar jetë nga COVID-19. Mediat vendase shkruajnë se ai ishte
Vetëm një test gjaku, ja teknika që zbulon kancerin 4 vjet para shfaqjes së tij Teknika PanSeer është metoda më revolucionare në identifikimin e qelizave kanceroze në organizmin tonë. Kjo shpikje kons
Kanceri i merr jetën bashkëshortes së John Travolta (FOTO LAJM) Bashkëshortja e aktorit, John Travolta, Kelly Preston e ka humbur betejën me kancerin në gji dhe ka ndërruar jetë në mos