999 rezultate për

kancelari

Një shqiptar dyshohet se tentoi të vrasë zv.kancelarin austriak Bujar B. i cili është dënuar vitin e kaluar për probleme që ndërlidhen me drogën dhe posedim ilegal të armëve, dyshohet
Bomba Serbisë pasi pamë gjendjen në Kosovë! Ish-kancelari gjerman bën deklaratën e bujshme në Beograd Ish-kancelari gjerman, Gerhard Schröder, ka marrë pjesë ditën e djeshme në konferencën “World Minds” të zhvilluar në Beo
Ish-kancelari gjerman që paguhet nga rusët jep një ide të keqë për Kosovë-Serbi Ish-kancelari gjerman, Gerhard Schoreder, i cili paguhet nga gjiganti rus ‘Gazprom’, ka propozuar në Beograd një ide jas
Si oligarkët rusë nënshtruan zv.kancelarin, Austria pranë zgjedhjeve të parakohshme Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakons
Kamera e fshehtë me rusen trondit Austrinë Pas skandalit me publikimin e videos, kancelari austriak, Sebastian Kurz pritet ta largojë nga detyra zëvendësin e tij,
Dalin konkluzionet e Samitit të Berlinit: Kosova dhe Serbia të angazhuar Edhe pse mbrëmë pas takimeve në Berlin nuk u tha që palët janë pajtuar që të vazhdojë dialogu për shkak se taksa nuk ësh
Kancelari i njohur gjerman futet në listën e armiqve ukrainas Gjermania i bëri thirrje Ukrainës që të heqë nga interneti një listë të, siç thuhet, "armiqve të shtetit", pasi ish-kanc
Zv.kancelari austriak sërish del kundër Kosovës Zëvendës-kancelari austriak Heinz-Christian Strache të premten ka kundërshtuar qartë formimin e një ushtrie në Kosovë dh
Martohet për herë të pestë ish-kancelari gjerman Gerhard Schröder Ish-kancelari gjerman Gerhard Schröder do të martohet për herë të pestë në moshën 74 vjeçare. Partnerja e tij është një
Kurz: Nuk mund ta lemë vetëm Italinë për çështjen e migracionit Nuk mund të lemë vetëm një anëtar të BE-së nën presionin e çështjes migratore, deklaroi kancelari austriak, Sebastian Ku
Maqedonia turpërohet para botës, pret kancelarin austriak me flamur të gabuar (FOTO LAJM) Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz sot është pritur me flamur të gabuar në ceremoninë zyrtare përpara Qeverisë së Maqe
Austria i kërkon BE-së çeljen e negociatave me Shqipërinë, Kurz: Të shmangim konfliktet në rajon Austria ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave mes Shqipërinë e BE-së. Qëndrimi është bërë i ditur nga kancelar
Zv.kancelari austriak rrezikoi ushtarët e KFOR-it në Kosovë Ministri austriak i Mbrojtjes, Mario Kunasek, ka vizituar të mërkurën kontigjentin austriak të KFOR-it në Kosovë. Atj
Si Kurz e përgenjështroi publikisht zëvendësin e tij për Kosovën (VIDEO) Sebastian Kurz, Kancelari i Qeverisë austriake ka dalë sot në një konferencë për media me zëvendëskancelarin Heinz Chris
Zv.kancelari austriak zbutet, thotë në Serbi se pavarësia e Kosovës është realitet Zëvendëskancelari austriak Heinz Christian Strache sot në Beograd ka deklaruar se problemi i Kosovës nuk është zgjidhur
Ish-kancelari Schroeder 73 vjeçar niset drejt altarit Ish-kancelari gjerman, Gerhard Schroeder, do të martohet vjeshtën e ardhshme, me partneren e tij koreano-jugore Kim So
Tetë liderët që e ngritën Gjermaninë pas Hitlerit (FOTO LAJM) Sot në Gjermani mbahen zgjedhjet për kancelarin e ardhshëm. Angela Merkel do të garojë (CDU) kundër Martin Schulz (SPD),
Bashkëshortja e ish-kancelarit Helmut Kohl nuk lejon Merkelin të marrë pjesë në homazhe Organizimi i ceremonisë mortore të Helmut Kohl ka ngjallur tensione mes autoriteteve gjermane dhe familjes, sipas medias
Ndahet nga jeta ish-kancelari gjerman Helmut Kohl Ish-kancelari gjerman Helmut Kohl ka ndërruar jetë në moshën 87 vjeçare. Ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Ludwigs
Kancelari austriak fillon “punë” si shpërndarës picash (VIDEO) Kancelari austriak, Christian Kern ka kaluar një mbrëmje të tërë duke shpërndarë pica në Vjenë, në përpjekje për të vend