999 rezultate për

kancelares

Lulzim Basha i kërkon ndihmë gjermanëve: Bëni çfarë të mundni Kryedemokrati Lulzim Basha kërkoi nga miqtë gjermanë që të bëjnë çka është e mundur që Shqipëria të hapë rrugën e integr
ZYRTARE/ E besuara e kancelares gjermane në krye të BE-së Ministrja gjermane e mbrojtjes, Ursula Von der Leyen do të jetë presidentja e re e Këshillit të Europës. Njeriu i bes
Furgoni godet avionin e kancelares Angela Merkel Avioni i kancelares gjermane, Angela Merkel është aksidentuar nga një furgon, duke bërë që ajo të fluturimi për në Berli
Mbetet mister takimi i Vuçiçit me këshilltarët e Merkel Presidenti serb Aleksandar Vuçiç mbajti një takim mbrëmë me Jan Hecker dhe Matthias Leuttenberg, këshilltarët e kancelar
Deputetja shqiptare direkt bën foto me gruan që zëvendësoj Merkelin Deputetja shqiptare e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka përcjellë sot për së afërmi zgjedhjet e brendshme
Pacolli takoi këshilltarin e kancelares Merkel Zëvendëskryeministri dhe shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli sot ka takuar Jan Hecker- këshilltar për politi
Kosova uron Merkelin për formimin e qeverisë gjemane Socialdemokratët e qendrës së majtë gjermane (SPD) kanë rënë dakord të formojnë një koalicion të madh me partinë e kance
Gjermanët do të fitojnë të drejtë ligjore për internet të shpejtë Qytetarët gjerman do të fitojnë të drejtën ligjore të internetit të shpejtë, që është pjesë nga marrëveshja e koalicioni
Imazhe të çuditshme të shkrepura gjatë takimit të Samitit të G20-ës (FOTO LAJM) Pothuajse e gjithë bota ka kthyer sytë nga Gjermania ku edhe është duke u mbajtur Samiti i G-20-ës dhe ku liderët botëro
Partia e kancelares Merkel kalon “testin”, fiton zgjedhjet landin e Zarës Partia e qendrës së djathtë e kancelares gjermane Angela Merkel të dielën fitoi zgjedhjet në rajonin e Zarës (Saarland)
Turqit s'kanë limite, gazeta proqeveritare sulmon Merkelin (FOTO LAJM) Turqia është duke përjetuar nivelin më të ulët të marrëdhënieve me disa vende të Europës, ku spikasin debatet deri në kë
Presidenti Trump refuzon t’i zgjatë dorën kancelares Merkel (VIDEO) Presidenti i Amerikës, Donald Trump dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel janë takuar ditën e sotme në Shtëpinë e Bard
Gjermani/ Nesër protestë masive kundër refugjatëve Politika e ndjekur nga kancelaria gjermane ndaj refugjatëve ka shkaktuar jo pak reagime në vend, sidomos pas sulmeve të
Gjendet një pako e dyshimtë, evakuohet zyra e Merkel Mediat ndërkombëtare raportojnë se një pako e dyshimtë është gjetur në zyrën e kancelares gjermane Angela Merkel, dhe pë
Gjermania kthen 100 mijë azilantë shqiptarë Përcaktiimi i Shqipërisë si vend i sigurt origjine ka shuar mundësinë që shqiptarët të përfitojnë azil në Gjermani. Me
Angela Merkel shfaqet me shami (VIDEO) Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka hapur derën për qindra e mijëra azilkërkues. Kjo gjë siç duket edhe nuk i ka
Fundi i iluzionit të Berlinit për Ramën si lider ballkanik Kush i rikthehet kujtimeve të 12 muajve më parë dhe taborit të mediave që ndoqën pas kryeministrin, do të kujtohet edhe
Pushimet e kancelares Merkel (FOTO LAJM) Pas krizës greke, kancelarja gjermane Angela Merkel ka marë dy javë pushim. Kjo është hera e shtatë që kancelarja gjerma
Ja detajet pikante që Rama zbulon gjatë takimit me Merkel (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama është kujdesur që të përcjellë përmes faqes së tij të Facebook-ut disa prej fotove gjatë vizitës s
Rama i flet kancelares gjermane për Ismail Qemalin Pas përfundimit të konferencës për shtyp me kancelaren Merkel, kryeministri Rama ka publikuar foton e ditës së sotme në