999 rezultate për

kanadaja

BE i jep "dritën jeshile" përdorimit të vaksinës Moderna Agjencia Evropiane e Barnave në BE i dha “dritën jeshile” vaksinës Moderna. Pas këtij vendimi, Komisioni Evropian mu
S’ka ushqim, Kanadaja kthen pandat në Kinë Kopshti zoologjik në qytetin kanadez Calgary ka vendosur të kthejë dy panda gjigande në Kinë pasi nuk ka bambu të mjaftu
Siguria fizike e çiftit mbretëror, Kanadaja heq dorë nga detyrimet Qeveria kanadeze ka konfirmuar se në muajin prill nuk do të këtë më përgjegjësi për sigurinë fizike të çiftit Meghan dhe
Kjo nuk pritej! Harry dhe Meghan Markle nuk pranohen si shtetas nga Kanadaja Pas vendimit të papritur të Princit Harry dhe Meghan Markle për t’u larguar nga familja mbretërore, duket se kanë nisur
Kanadaja shkundet nga tërmete Një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës Richter ka goditur pak më parë bregun Perëndimor të Kanadasë. Nga të dhënat p
Holanda, vendi më tolerant në botë Një universitet në Kaliforni ka publikuar raportin e indeksit gjithëpërfshirës për këtë vit, në të cilin thuhet se Holan
Shqiptari nga Kanadaja dhuron ambulancë pas tragjedisë së tërmetit Pas tërmetit të fortë që goditi Durrësin dhe Thumanën të martën e 26 nëntorit, ku u shënuar 51 viktima dhe mbi 900 të pl
Kanadaja gati të hapë dyert për 1 milion emigrantë, shqiptarët dyndje aplikimesh për vizë Kanadaja renditet ndër të parat vende në botë për cilësinë e jetës nga shume raporte ndërkombetare. Stabiliteti politik,
Pas ndarjes nga Stresi, Keisi ikën nga Shqipëria për mos tu kthyer më kurrë (FOTO LAJM) Ish-partnerja e Stresit së fundmi ka bërë një deklaratë , e cila tregon përfundimisht shkëputjen nga reperi. Fansat e
Kosovari rrëfen tmerrin e luftës në mediat kanadeze Miftar Shala tashmë 37 vjeç, ishte larguar nga Kosova për në Kanada gjatë luftës së fundit. Ai është i martuar, ka fë
Njihuni me kurthin në Internet, si mund t'ju mashtrojnë vajzat afrikane Një 59-vjeçar është “kërdisur” nga lekët nga një vajzë që ai njohu në internet. Dave Hazel ra në dashuri me një vajzë
Miratohet plani, Kanadaja kërkon 1 milionë punëtorë Kanadaja ka hapur dyert për të mirëpritur rreth 1 milion emigrantë në harkun kohor 2019-2022. Sikurse raportojnë medi
Do pranohen 1 milion emigrantë, Kanadaja hap dyert Kanadaja nuk ka hequr dorë nga plani për të mirëpritur 1 milionë emigrantë të rinj përgjatë viteve 2019, 2020, 2021, për
Gati valixhet? Kanadaja kërkon 1 milion emigrantë Ditën e djeshme CNN ka publikuar një lajm mjaft interesant ku shkruan se tashmë ka ardhur koha të bëni gati valixhet.
Edhe Kanadaja përfshihet në debatin e korrigjimit të kufijve Ambasadorja e Kanadasë në Beograd, Kati Csaba, deklaroi se vendi i saj mbështet fuqishëm dialogun ndërmjet Kosovës dhe S
Korea e Jugut do u bëjë testin e urinës qytetarëve të saj që kthehen nga Kanadaja Koreja e Jugut ka paralajmëruar shtetasit e saj të mos tymosin marijuanë në Kanada, teksa iu ka thënë se, pavarësisht li
Kanadaja legalizon marjuanën për një arsye të habitshme Së fundmi raportohet se Kanadaja ka vendosur që të legalizojë marihuanën. Tashmë Kanadaja është bërë shteti i dytë n
Gjithmonë ka shpresë, të rinjtë shqiptarë nuk gjenin punë në vend por Kanadaja u hapi dyert Fisnik Kumnova në fillim të vitit 2017, së bashku me gruan e tij Dafinën e braktisi qytetin e tij të lindjes, Mitrovicën
Kanadaja u mbyll derën shqiptarëve, ja vendimi i fundit i qeverisë Kanadaja ka njoftuar se do ti japë fund sistemit të lotarisë për prindërit apo gjyshërit e huaj që aspirojnë ribashkimin
Kanadaja lobonte për të drejtat e grave, Arabia prish marrëdhëniet Arabia Saudite ka dëbuar ambasadorin e Kanadasë dhe ka pezulluar investimet dhe marrëveshjet e reja për tregti me këtë s