ZYRTARE/ FSHF sjell në Shqipëri një finale të madhe Evropiane
999 rezultate për

kanada

"Samurai" trondit Kanadanë, vret dy persona dhe plakos disa të tjerë mbrëmjen e Halloween Një sulm ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kanada, ku dy persona janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur rëndë. Ngj
Kanada kërkon 1.2 milion punëtorë emigrantë të rinj në vitet e ardhshme Kanadaja ka nevojë për më shumë punëtorë. Kanadaja planifikon të sjellë më shumë se 1.2 milionë emigrantë të rinj gja
"Tërbon" sërish modelja, nuk i ndahet bikinit minimalist dhe fotove nudo (FOTO LAJM) Ajo vjen çdo ditë me poza të reja në rrjetet sociale dhe asnjëherë nuk i ka zhgënjyer fansat e saj të shumtë. Madje e
Klandestinë drejt SHBA, Kanadasë dhe Anglisë: Mes të arrestuarve edhe dy policë 16 persona janë arrestuar me urdhër të SPAK lidhur me operacionin e zhvilluar mbrëmjen e djeshme nga Policia e Shtetit n
S’ka ushqim, Kanadaja kthen pandat në Kinë Kopshti zoologjik në qytetin kanadez Calgary ka vendosur të kthejë dy panda gjigande në Kinë pasi nuk ka bambu të mjaftu
U qëllua në gjoks, silikoni i shpëton jetën 30 vjeçares (FOTO LAJM) Mjekët në Kanada kanë botuar një rast të veçantë në revistën mjekësore Sage javën e kaluar. Ata shprehen se është një ra
Mashtronte në emër të saj, burg për xhaxhain e Greta Koçit Xhaxhai i këngëtares së njohur Greta Koçi, Shkëlqim Koçi së fundmi bëhet me dije se është dënuar me 7 vite burg pasi ka
Dashuri në kohën e COVID-19, i riu lë prindërit e udhëton drejt të dashurës në anën tjetër të botës Dashurinë nuk e ndalon asgjë, madje as koronavirusi. "Të qëndroja në shtëpi në Kajro me familjen apo të kapja flutur
Ministria e Jashtme jep njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët në Kanada Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme jep një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Kanada.
Shkencëtarët në Kanada izolojnë Koronavirusin Një ekip hulumtuesish në Kanada ka izoluar me sukses sindromën e rëndë akute të frymëmarrjes Koronavirus 2 (SARS-COV-2),
Gruaja u infektua nga koronavirusi, izolohet kryeministri i Kanadasë Sophie Gregoire Trudeau, gruaja e kryeministrit të Kanadasë, Justin Trudeau mësohet se është infektuar me koronavirus.
Siguria fizike e çiftit mbretëror, Kanadaja heq dorë nga detyrimet Qeveria kanadeze ka konfirmuar se në muajin prill nuk do të këtë më përgjegjësi për sigurinë fizike të çiftit Meghan dhe
Jo vetëm Meghan dhe Herry, vilat në Kanada një fiksim i ri për VIP-at (FOTO LAJM) Jo vetëm Meghan dhe Herry janë fiksuar pas Kanadasë, vilat e ndërtuara buzë liqeneve po tërheqin shumë persona publik. M
Kërdia në Kanada: 200 makina përplasen me njëra-tjetrën, ka viktima (FOTO LAJM) Dy njerëz humbën jetën në një aksident masiv makinash që mbylli një autostradë madhore jashtë Montrealit, sipas policisë
Nisi konferencën me vonesë, Meta tregon arsyen Presidenti Ilir Meta kishte paralajmëruar një konferencë të jashtëzakonshme në orën 12:30, por ai e ka nisur konferencë
Jeta e re sapo ka nisur, Harry dhe Meghan fotografohen duke zbritur nga avioni (FOTO LAJM) Pas ndonjë fotoje të Meghan-it të shkrepur tek-tuk, ajo dhe Harry u fotografuan për herë të parë bashkë, që pas vendimit
Fabregas i qëndron besnik Monacos, refuzon Kanadanë Cesc Fabregas ka mohuar zërat se në fund të këtij sezoni do të largohet nga Monaco për tu trasferur në Kanada te skuadra
"Për dashurinë", Stresi tregon si ndërroi identitet dhe shkoi ilegalisht në Kanada për Keisin (VIDEO) Reperi Stresi ishte i ftuar dje në “E diell” në një intervistë ku treogi shumë për jetën e tij private. Gjatë intervistë
Ikën nga mbretëria, Harry dhe Meghan "lëvizin" parametrat e modës në Kanada (FOTO LAJM) Princi i Britanisë, Harry dhe bashkëshortja e tij Meghan në Kanada mund të rrisin industrinë e modës me një shumë prej 3
30 mijë USD për në SHBA e Kanada, sa vite burg rrezikon grupi i trafikantëve Grupi i strukturuar kriminal i cili kontrabandonte njerëz drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në këmbim të vlerave